Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Інструменти з шоколаду: як Олег Винник робить солодощі для справжніх чоловіків

Опубліковано

Інженерна освіта стала в нагоді львів’янину Олегу Виннику при виготовленні інструментів з шоколаду, і він відкрив «Ковальню шоколаду». Гайки, молотки, та навіть праски з кавоварками. Всі вироби – справжній конструктор, який можна збирати та розбирати. З досягнень – 40-кілограмовий трюфель та 10-кілограмова монета.  

Невеликий магазин знаходиться у центрі Львова, а знають про нього навіть за кордоном.

Шоколад для чоловіків

Я пішов до громадського харчування, бо в цьому бізнесі побачив більше потенціалу, ніж в ІТ. Хотілося робити шоколад для чоловіків, то ми знайшли приміщення, зробили там ремонт і відкрили магазин чотири роки тому.

Шоколадні інструменти роблять в Європі вже багато десятиліть. Але вони там більше як сувенірна продукція, на них ніхто не звертає уваги. Моя ідея була в тому, що інструменти повинні бути з якісного чорного шоколаду і мати чоловічий характер. Не просто сувенірка, яка продається в будь-якій кондитерській. 

Вирішив створювати шоколад саме для чоловіків, бо ці солодощі завжди були для панянок і дітей. Це виходить сексизм щодо чоловіків. Хоча за стільки років роботи багаторазово звинувачували в сексизмі власне проти жінок.

Маленька фабрика та шоколад з Європи

Виробництво знаходиться в селі Брюховичі за 10 км від Львова. Це маленька фабрика, загальна площа десь 200 квадратів. Поруч є маленьке кафе з зоною проведення майстер-класів. На фабриці працює команда з 8 людей. Можна приїхати на фабрику на екскурсію, подивитися, як все робиться. Ми завжди раді відвідувачам. 

Ми працюємо на шоколаді дуже хорошої якості, у Львові більше ніхто такий шоколад не продає і на нас дивляться, як на вар’ятів. Не розуміють, навіщо такий дорогий. Типу, яка різниця, люди і так будуть купувати.

Закуповуємо шоколад, бо власне виробництво дорого обходиться. Як робиться шоколад? Спочатку очищують какао-боби, обсмажують їх, і перемелюють на спеціальному обладнанні. Воно коштує від 200 тисяч євро, але то взагалі домашній варіант. Той, що потрібен нам, коштує десь 500 тисяч євро. А ще сировина та робота людей.

То нам простіше співпрацювати з фабриками в Італії, Бельгії, Німеччині, бо у них можна отримати якісний продукт, який нам потрібен. 

12 євро за кілограм шоколаду

Шоколад закуповуємо в Європі, він продається на біржі в онлайні. В закупці шоколад коштує близько 12-15 євро за кілограм. Якщо взяти в цілому на ринку по Україні, то крупні виробники працюють з сировиною, яка коштує 3-7 євро максимум.

Самий популярний продукт у нас – це ключики для машини. Є старовинна шоколадна праска, яка пуста всередині. То ви можете її відкрити і покласти щось.

Є гайки, які розкручуються. Є кавоварка. Наші шоколадні вироби як конструктор, їх можна розбирати та збирати. Дизайн інструментів в основному я придумував, з точки зору інженерної освіти.

Ціни на вироби стартують від 8 гривень до 500 гривень. Продаємо в нашому магазині у Львові, на сайті, партнери з Хмельницького, Києва, Одеси, Дніпра закуповують наш шоколад. Це кав’ярні, магазини, люди, які займаються ярмарками, сувенірною продукцією.

За кордоном популярніші, ніж в Україні

Ми набагато популярніші в Білорусі та Польщі, ніж в Україні. Багато туристів приїжджають до нас і кажуть, що їх блогери про нас написали, от вони приїхали подивитися, що ми робимо. Ми передавали в Швейцарію шоколад, їм сподобалось, сказали “Excellent!”, але для швейцарців він надто гіркий. Вони люблять більш молочний.

Але продавати за кордоном ми не можемо. Тому що експортувати 10 кг шоколаду точно так же складно, як і ешелон вугілля. Складність документальна: однакову кількість потрібно підготувати і величезному підприємству, і маленькому виробнику. 

Якщо ти продаєш продукт, який треба переміщати, то виникає багато питань. 

Сицилійська фісташка та інші складнощі

Чотири роки тому була величезна проблема в Україні з сировиною та обладнанням. Доводилось збирати по Європі. Наприклад, ми досі замовляємо для виготовлення форм американський силікон. Техніку привезли з Італії. В Україні зелену сицилійську фісташку знайти неможливо, то ми досі її закуповуємо за кордоном.

Є дуже багато людей, які вирішили вкрасти концепцію і ідею, та повторювати за нами. Та як з цим боротися? Нормальний споживач сам відчуває смак, якість шоколаду. Якщо людина не має голови, щоб придумати своє, а вважає найлегшим скопіювати, то зазвичай це шлях в нікуди. Вже не тільки ми в Україні робимо інструменти з шоколаду, але ми були першими, хто це зробив.

Переїзд до Польщі та вихід на глобальні ринки 

Ми не цілимось тільки на Львівський ринок, хотілося б розвиватися. Рік тому ми взагалі думали перенести виробництво в Польщу. Доля якась замовників за кордоном, тож це було б вигідним рішенням. Але наразі ми залишаємось тут, а далі будемо дивитися. 

В планах розвиток, тільки розвиток. Покращення якості продукції. Вихід на маркетплейси, глобальні ринки – це те, що найближчим часом хотілося б зробити. 

Загалом я задоволений, що людям подобається наш шоколад і ми тримаємо хорошу якість. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі