Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/n6_5SIyzSIE?si=vuC2nhdpgnIpGKNWSSSSSS

Суспільство

Рій українських волонтерів маскує захисників (ВІДЕО)

Опубліковано

Наймолодшому волонтеру в цій команді 3, а найстаршому — 84! Усі — від малечі до літніх людей — з усіх куточків України згуртувалися, аби маскувати наших захисників.

Про історію волонтерів розповідає ШоТам.

«Приходить у приватні повідомлення відгук від військового: “Дівчата, ми вам у ноги кланяємось, вчора ваші кікімори врятували двох наших хлопців. Дрони просто загубили їх на галявині і не знайшли”», — Світлана Панченко-Вепшина, керівниця проєкту «Замаскуй військового».

Ця команда — справжній рій українських волонтерів від 3 до 84 років, об’єднаних у єдину мережу. Вони виробляють маскування для захисників будь-де: вдома, в підвалах та навіть в електричках.

А об’єднала їх волонтерка Світлана Панченко-Вепшина разом з благодійним фондом «Рій». Спершу вона робила маскування вдома разом зі своїми дітьми.

«Вони сатали мені мішковину, я це все наплітала», — Світлана Панченко-Вепшина, керівниця проєкту «Замаскуй військового».

Потім до справи доєдналися сусіди, а пізніше — інші жителі міста.

«Дуже багато було запитів: «Будь ласка, вишліть мені додому, я буду все це робити вдома. Я не можу приїжджати до волонтерського центру, тому що в мене дитина» або щось іще», — Світлана Панченко-Вепшина, керівниця проєкту «Замаскуй військового».

Люди прагнули долучитися до боротьби, і Cвітлана дала їм таку можливість. Аби масштабувати виробництво, почала співпрацю з благодійним фондом «Рій».

Читайте також: Волонтерський цех у подруги на кухні: мама воїна згуртувала односелець для допомоги захисникам

«Ми вже сплели на той момент близько 500 виробів, які були дуже затребувані, на які в черзі стояли по 1,5-2 місяці. Не вистачало адміністративного ресурсу, щоб все це масштабувати. І фонд сказав: «Давайте робити», — Світлана Панченко-Вепшина, керівниця проєкту «Замаскуй військового».

Разом вони розробили логістику волонтерства на дому. Так зародився проєкт «Замаскуй військового». Робота починається зі збирання мішків у обсмажувальників кави з різних країн. Ці мішки ріжуть та фарбують у двох імпровізованих цехах.

«Ось така мішковина до мене потрапляє. Вона, як бачите, такого жовтенького кольору. Кидаємо цю сировину до каструлі з окропом. Після цього ми розташовуємо її на сітчатій поверхні, аби воно стекло», — Олександр, волонтер.

Далі волонтери по всій країні розбирають мішковину на нитки — сатають.

«Наймолодшому нашому майстру три рочки, який вдома з мамою сатає, а найстарший — це дідусь, якому зараз 84 роки. Він отримав інсульт, і таким чином коли сатає він ще й руку свою пропрацьовує. І нам допомагають так само люди з інвалідністю», — Юлія Рухайло, волонтерка.

Нитки з мішковини відправляють додому іншим волонтерам, які плетуть маскування.

«Я зараз плету плащик. Для кожного виробу в нас є технічне завдання. Цей плащ — із щільністю 50%, ми його плетемо в одну ниточку», — Анна Дегтяр, координаторка проєкту “Замаскуй військового”.

«Ми використовуємо для плетіння три кольори. Основний колір — це сіно. Це природний колір мішка. Також ми використовуємо фарбовані ниточки. Це бурий колір, ну і зелений колір, звісно — це колір нашої зеленої травички», — Анна Дехтяр, координаторка проєкту “Замаскуй військового”.

Читайте такожДоглядають врятованих коней, реабілітують військових й тренують дітей. Цей кінний клуб на Полтавщині продовжує працювати попри війну

Чохли для маскування шиють юні швачки-волонтерки.

«У нас є основна робота, і нам дають ці волонтерські завдання. Дівчата кажуть: «Все, ми спочатку шиємо волонтерську роботу, а потім все інше», — Дар’яна, волонтерка.

Готове маскування потрапляє до логістичного центру, а звідти пакунки летять до рук захисників. Кожна деталь маскування створена за попередньою консультацією із ЗСУ.

Усі матеріали підібрані так, що їх не видно навіть у спеціальні інфрачервоні прилади. За 4 місяці «Рій» уже зібрав першу партію маскування для снайперів.

«Зараз ми передали 50 комплектів, до яких входять 50 накидок на зброю, 50 нашоломників, 50 плащів, 50 накруток на ствол і 50 рем-наборів», — Світлана Панченко-Вепшина, керівниця проєкту «Замаскуй військового».

І це лише початок! Аби забезпечити потреби сухопутних сил, потрібно 450 людей та більше сировини. Тому «Рій» запрошує до себе всіх, хто готовий долучитися до маскування військових.

Якщо ви готові плести, фарбувати або сатати вдома, переходьте за посиланням у дописі. Адже що більший рій, то швидше він прожене ведмедя, який заліз до його вулика!

Нагадаємо, волонтер готував м’ясні смаколики для ЗСУ завдяки підписникам ШоТам.

Суспільство

В Києві відреставрують парк та зроблять його безбарʼєрним

Опубліковано

19 травня, відбулася презентація громадськості концепції відновлення скверу на розі вул. Володимира Винниченка та Павлівської, що біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України.

Про це повідомляє “Київзеленбуд”.

Реставрація та інклюзивність

Проєкт передбачає ряд ініціатив, спрямованих на створення безпечного та комфортного середовища для відпочинку та активного дозвілля.

Одним із ключових аспектів реконструкції буде створення доступності для всіх. ʼ

Читати також: На Work.ua додали розділ з вакансіями із бронюванням

Планується:

  • Облаштування пандусів та сходів з поручнями, що забезпечить безбар’єрне пересування для людей з обмеженими можливостями.
  • Замощення доріжок безшовним фемом для підвищення комфортності та безпечності. Особлива увага буде приділена зонам для фізичної активності та відпочинку.
  • Створення тренувального майданчика для фізіотерапії з різним типом покриттів та перепадом висоти.
  • Оновлення дитячого майданчика з додаванням елементів інклюзії. Не менш важливою є зона відпочинку для мешканців та їхніх домашніх улюбленців.
  • Облаштування огороджених майданчиків для вигулу собак для великих та малих порід.
  • Створення зони з ароматравами та дощового саду. Важливо зауважити, що проект буде реалізований з максимальним збереженням природного ландшафту та зелених насаджень.
  • Збереження ідентичності скверу та зелених насаджень.

Нагадаємо, що в Україні працюють над повнометражним фільмом за мотивами Лісової пісні.

Також ми повідомляли. що “Укртелеком” хоче інвестувати 1 млрд грн в 2024 році.

Фото: “Київзеленбуд”

Читати далі

Суспільство

Мінцифра розповіла про державну систему “Трембіта”: як працює та що забезпечує

Опубліковано

Трембіта — це фундамент найзручніших, і головне — прозорих онлайн-послуг.

Все про систему, її взаємодію з держорганами та користь Трембіти для держави, розповідає Олег Бурба.

Електронні послуги без черг та паперової тяганини

Більше не потрібно витрачати години у чергах та заповнювати купи паперів для отримання потрібної послуги. “Трембіта” перетворює процес надання послуг у кілька простих кліків у додатку “Дія”. Тепер українці можуть легко скористатися електронними послугами, не виходячи з дому.

Безпечний обмін даними

Система “Трембіта” забезпечує безпечний та швидкий обмін даними між різними реєстрами. Завдяки цьому, українці можуть бути впевнені, що їхні особисті дані зберігаються та передаються в надійному форматі, забезпечуючи конфіденційність та безпеку.

Ефективність та заощадження часу

“Трембіта” зекономила українцям понад 59 тисяч років у чергах та понад 18 мільярдів гривень на транспорт. Завдяки швидкому та ефективному обміну даними, процес отримання послуг став набагато ефективнішим та зручнішим для кожного громадянина.

Читати також: На Work.ua додали розділ з вакансіями із бронюванням

Підвищення якості даних

Система “Трембіта” сприяє підвищенню якості даних в реєстрах. Шляхом взаємодії між реєстрами, “Трембіта” дозволяє виявляти та виправляти невідповідності, що сприяє підвищенню достовірності інформації та якості наданих послуг.

Прозорість та відповідальність

“Трембіта” відкриває нові можливості для поліпшення якості обслуговування громадян та підвищення довіри до державних структур. Забезпечуючи прозорість у обміні даними та контроль за їхнім використанням, система сприяє підвищенню відповідальності державних органів перед громадянами.

Міфи та реальність

Народження новаторських технологій часто супроводжується міфами та недорозуміннями. “Трембіта” не виключення. Наприклад, чи справді “Трембіта” забезпечує безпеку даних? Абсолютно. Система дотримується строгих правил та обмежень, що гарантує захищеність особистої інформації кожного громадянина.

Майбутнє “Трембіти”

У майбутньому “Трембіта” планує розширити свої можливості та підвищити продуктивність обміну даними. Додаткові інновації, такі як система моніторингу доступу до персональних даних, дозволять громадянам активніше контролювати використання своєї особистої інформації.

Нагадаємо, що у застосунку “Резерв +” зʼявиться електронний військовий квиток.

Також ми повідомляли, що в Запоріжжі перейменують понад 100 вулиць.

Читати далі

Суспільство

Міша Коллінз приїхав до Києва з гуманітарною місією

Опубліковано

Американський актор Міша Коллінз оголосив про свій приїзд до Києва на своїй сторінці в Instagram.

“Сьогодні вранці прибув на київський вокзал зі своїм помічником”, — поділився він.

Міша вже встиг відвідати Михайлівську площу і побачити спалену російську військову техніку.

Читати також: В Україні працюють над повнометражним фільмом за мотивами Лісової пісні

Гуманітарна місія

Актор проводитиме дослідження регіону та буде говорити про розмінування.

Міша Коллінз є амбасадором фандрейзингової платформи UNITED24 і підтримує напрямок “Гуманітарне розмінування”. Від початку повномасштабного російського вторгнення актор неодноразово висловлював свою підтримку Україні та вже відвідував Київ. Після початку повномасштабної війни з Росією, Коллінз опублікував пост українською мовою, де висловив свою підтримку українському народу.

Актор відомий широкому загалу за ролями у серіалі “Надприродне” та фільмах “Стоунгендж. Апокаліпсис”, “Карла”, “Перерване життя”.

Нагадаємо, що запустили тестування онлайн-кабінету перевізника: які послуги будуть доступними.

Також ми повідомляли, що Алан Бадоєв записав соціальне відео зі звільненим з полону Азовцем.

Фото: Instagram Міши Коллінза

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство1 тиждень тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство2 тижні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: