Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/pO1EvDHPD8s?si=ActCLGwQrn9xtUH7SSSSSS

Суспільство

Сім’я з Луганщини створює україномовні мультики (ВІДЕО)

Опубліковано

Аби маленький син не споживав російського контенту, батьки самотужки створили для нього мультик українською! І вже за 5 років їхня творчість переросла в один з найпопулярніших youtube-каналів для малечі.

Про вимушене хобі, що дало поштовх для розвитку українськомовного дитячого контенту, розповідає ШоТам.

«Діти повинні змалечку виховуватися рідною мовою. Мислити рідною мовою, розвиватися рідною мовою. І, мабуть, вже наші діти, вони стануть цим стовбуром держави, яка вже ніколи не повернеться до росії», — Альона Тученко, авторка каналу «Хмаринка», – Сергій, Альона та Максим Тученки — родина переселенців із Лисичанська.

Сергій за фахом енергетик, Альона — економістка. У вільний час вони просувають україномовний контент. Коли 2014-го в Лисичанську відбувалися бої за місто, їхньому Максимові виповнився всього місяць. Ховаючись у підвалі від обстрілів, родина зрозуміла: більше не хоче мати нічого спільного з росіянами.

Тученки почали говорити українською та споживати україномовний контент. І коли Максимко підріс, то з’ясувалося, що для нього майже немає мультиків українською.

«Хотілося показати йому якесь цікаве відео. Коли почали шукати в інтернеті, виявилося, що українською не так багато мультиків, як хотілося б», — Сергій Тученко, автор каналу «Хмаринка».

Сергій узявся за анімацію та монтаж, Альона — за текст та озвучування.

«Перший мультфільм наш був про цифри. Ми зробили трактор, який вивозить цифри, називає цифри. Максимові дуже цікаві були автомобілі, техніка», — Сергій Тученко, автор каналу «Хмаринка».

Максимкові сподобалося, а батьки зрозуміли: такі мультики потрібні й іншим дітям. Так у 2017 році народився канал «Хмаринка» та його перші короткометражні мультики.

«Вивчали, наприклад, з дитиною фігури. Вирішили на цю тематику зробити мультик. Вивчали цифри — на цю тематику зробили мультик. Якось дитина допомагала, так можна сказати», — Альона Тученко, авторка каналу «Хмаринка».

Кількість переглядів на каналі спочатку була невеликою: не більше сотні на кожному відео. Та батьки не зупинялися. І з часом у них з’явилися постійні глядачі та вдячні відгуки. А до озвучування відео почав долучатися й Максим.

Дивіться відео6-річна житомирянка волонтерить на підтримку безпритульних чотирилапих

«Тато казав, що треба точно сюди озвучувати, не треба там сюди, сюди. Тільки сюди!», — Максим Тученко, автор каналу «Хмаринка».

У лютому 2022 війна знову прийшла в домівку родини. Цього разу вони вирішили покинути місто. Евакуаційним потягом Сергій, Альона та Максим дісталися Хмельницького, де мешкають і нині.

Творчість довелося поставити на паузу, бо все обладнання лишилося в Лисичанську. Але на допомогу прийшов підписник, який давно стежив за каналом.

«Коли я своєму 7-річному Назарові сказав: «Дивімось українські мультики!» – «Ну, давай!». Ми знайшли в ютубі там їх жменю, він каже: «Я це все бачив». Він хоче щось нове, а нове лізе тільки москальське», — Олег Ровінець, підписник.

Олег зібрав кошти для залучення фрилансерів. І на каналі з’явилося вже 5 нових мультиків. Серед них — про оборонців острова Зміїний та захисницю Азовсталі Катрусю Пташку.

За роки існування каналу їм вдалося познайомити з українськими мультиками десятки тисяч дітей. А у творчому доробку родини більш ніж сотня анімацій.

Максим дорослішає, тож на каналі почав з’являтися освітній контент для дітей. А нові мультики продовжують робити вклад у розвиток україномовного дитячого контенту.

Нагадаємо, про пса Патрона зняли мультфільм за підтримки USAID.

Раніше ми повідомляли, що українська анімація «Непотрібні речі» здобула нагороду на Prague Film Awards.

Суспільство

“Дію” зв’яжуть з mObywatel: українці в Польщі зможуть отримати нові послуги

Опубліковано

Віце-прем’єр-міністр – міністр цифровізації у новому правительстві Дональда Туска Кшиштоф Гавковський повідомив, що Польща активно співпрацює з Україною у сфері надання цифрових послуг.

Про це інформує Хвиля.

Так, одним із напрямів співробітництва, що увійшли до підписаного меморандуму з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, є розміщення в Польщі датацентрів українських відомств.

При цьому видання зазначило, що Гавковський не сказав, які реєстри зберігатимуться у Польщі. Тим часом у Мінцифрі зазначили, що там функціонує датацентр Державної податкової служби України, який сусідня держава збудувала на пільгових умовах.

Також на території Польщі є резервний центр обробки даних щодо розміщення систем Міністерства юстиції України.

Читайте також: Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

Крім того, принесла плоди українсько-польська співпраця за погодженням роботи додатків “Дія” та mObywatel. Завдяки “Дії” українці мають автоматичне підтвердження легальності перебування у Польщі. Вона також збільшує можливість їхнього пересування у Європейському Союзі, оскільки визнається у всіх країнах блоку.

До того ж у травні набудуть чинності зміни до законодавства Євросоюзу щодо eIDAS (електронна ідентифікація та довірчі послуги), що зможе вивести польсько-українську співпрацю у цьому сегменті на новий рівень.

До того ж польське міністерство, як і українське, кілька років працює над своїм додатком. Зокрема, у липні 2023 року вийшов mObywatel 2.0, який прирівняв польський Digital ID до пластикових карток. “єДокумент” у “Дія” має таку саму силу в Україні. Таким чином, “Дія” і mObywatel можна сприймати як брата і сестру.

Нагадаємо, у Дії пояснили, як користуватися чатом єВорог.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

У столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям КПІ

Опубліковано

У столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям Київського політехнічного інституту. Стела знаходиться на території вишу, роботи з її реставрації розпочались ще в серпні 2022 року, втім, на певний час припинялись.

Про це розповіли на сторінці спільноти Солом’янського району “LOS SOLOMAS”.

У Києві декомунізували стелу героїв КПІ: зняли радянську символіку, перефарбували та відредагували напис-присвяту

Читайте також: До Європейської кіноакадемії увійшли 24 українці

Зі стели зняли радянський герб і розмістили герб КПІ, перефарбували та відредагували напис-присвяту: “Київським політехнікам: студентам, викладачам, працівникам, полеглим в боях за волю України на фронтах Другої світової війни 1939-1945 років”.

Нагадаємо, Нацбанк випустив нову пам’ятну монету “День Європи”.

Фото: “LOS SOLOMAS”

Читати далі

Суспільство

На кордоні з Румунією запрацювала єЧерга для автобусів: у чому особливість

Опубліковано

На кордоні з Румунією пасажирським перевізникам буде доступна можливість обирати час перетину кордону. Для цього у рамках послуги єЧерга міжнародні перевізники зможуть обирати час перетину кордону для автобусу. Йдеться як про регулярні, так і нерегулярні маршрути.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

З 10 травня послуга реєстрація на конкретний час перетину кордону відповідно до розкладу руху стане доступною на чотирьох пунктах пропуску з Румунією. А саме: «Дякове – Халмеу», «Красноїльск – Вікову де Сус», «Дяківці – Раковець», «Орлівка – Ісакча».

Читайте також: На українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів: що треба знати перевізникам

Реєстрація у новий тип черги, яка має назву «За розкладом» для вказаних пунктів пропуску починається з 10 травня о 12:00. Безпосередньо рух автобусів за новим записом стартує 11 травня о 12:00.

Нагадаємо, українці можуть «купити» страховий стаж.

Фото: Мінвідновлення

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 години тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 день тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості2 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: