Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

У Києві організовують освітній модуль для дівчат про галузь легкої промисловості

Опубліковано

Громадська організація STEM is FEM разом з брендом жіночої білизни brabrabra організовує 23-24 вересня у Києві освітній офлайн-модуль «Легка промисловість». Взяти участь можуть дівчата, які ще не вступили до закладів вищої освіти та навчаються у середній чи старшій школі, коледжі або ж взяли gap year.

Про захід ШоТам повідомили організатори.

Програма заходу

Під час модуля учасниці дізнаються, чому у сфері легкої промисловості, яку вважають «жіночою», жінки обіймають переважно технічні та виконавчі посади нижньої ланки, а керівниками більшості модних домів та брендів є чоловіки.

Експертки розкажуть про вплив одягу на здоров’я людини, ековідповідальність у виробництві, а також про fast та slow fashion.

А ще — про кар’єру жінок у легкій промисловості: які є напрямки розвитку, де шукати можливості та кому підійде ця галузь. Особлива увага спікерок буде приділена важливості дбати про своє тіло та його комфорт.

Як взяти участь?

Подія проходитиме в Києві в офлайн-форматі, долучитися до неї зможуть дівчата з усієї країни.

Участь у заході безплатна: організатори фінансують проїзд, проживання та харчування. Щоб подати заявку на участь в модулі, необхідно виконати відбіркове завдання. Дедлайн — 10 вересня.

На дівчат чекатиме два дні освітніх та мотиваційних виступів, знайомство з провідними фахівчинями сфери та можливість дізнатися, які процеси відбуваються за лаштунками цієї галузі. Також в межах модуля учасниці виконуватимуть конкурсне завдання — ті, хто запропонують найкращі рішення, отримають призи від організаторів.

Захід стане першою колаборацією STEM is FEM та brabrabra в рамках якої будуть проведені ще спільні освітні події у форматі роуд шоу. Бренд білизни реалізовує модуль в межах ініціативи «Мій перший бра».

Дивіться відео: 19-річна Незламна Руся з Одеси мотивує поранених

У brabrabra наголошують: бренд завжди піклувався не лише про те, щоб виготовити якісну білизну, а й про те, щоб навчити дівчат та жінок піклуватися про себе, любити та цінувати власне тіло. І такий освітній захід стане ще однією можливістю поділитися власною експертизою у сфері легкої промисловості та наголосити на важливості турботи про себе.

Про організаторів

STEM is FEM —  освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей (Science, Technology, Engineering and Mathematics) серед дівчат. Проєкт об’єднує однодумців, створює спільноту, в якій дівчата підтримують одна одну, діляться ідеями та розвиваються разом. STEM is FEM був ініційований українським ІТ-підприємцем та засновником технологічної компанії Roosh Сергієм Токарєвим.

brabrabra — український бренд жіночої комфортної білизни з розмірами від A до J. Мета бренду — надихнути жінок на піклування про їхні тіла та зробити їхнє повсякденне життя комфортним. brabrabra регулярно підтримує соціальні проєкти, фокус яких — здоров’я жінок, екологія та розвиток бізнесу в Україні.

Нагадаємо, ШоТам запрошує українок 29 серпня на онлайн-тренінг «Усі жінки лідерки» для обміну успішним досвідом.

Фото: надане ШоТам.

Можливості

“Зроблено в Україні”: як виробнику дронів отримати пільговий грант від держави

Опубліковано

До 80% від вартості поданого проєкту – саме стільки виробники БпЛА зможуть отримувати від держави. Така можливість діє для підприємств, що працюють на всій контрольованій території України. Розмір гранту – до 8 млн гривень.

Про це повідомляє Уряд України.

Заявку на грант можна подати через портал Дія за встановленою формою. До заявки додається бізнес-план проекту, на який передбачається спрямувати грантові кошти.

Після отримання гранту необхідно:
● використати грант за призначенням протягом року;
● створити нові робочі місця. Кількість місць залежить від суми гранту;
● сплатити протягом 3 років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів), ЄСВ до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту.

Читайте також: Лікарка з Донеччини відкрила мережу перукарень за 20 км від фронту (ВІДЕО)

Які обов’язкові умови має виконати отримувач після отримування гранту?

  • Використати грант  за призначенням протягом року.
  • Створити нові робочі місця. Кількість місць залежить від суми гранту. Наприклад, не менше 25 місць (з них третина – у перші пів року, решта – протягом року) має бути створено отримувачем гранту  в розмірі від 6,4 до 8 млн. 
  • Сплатити протягом 3 років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів), ЄСВ до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, в Україні оголосили мікрогрант для соціальних ініціатив.

Фото: АрміяІнформ

Читати далі

Можливості

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Опубліковано

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня буває серед свіжих круасанів, хрустких багетів та піци. Адже вона донька подружжя власників Олексія та Олександри з Чернігова, які й створили власний бізнес.

Під час облоги міста у 2022 році сім’я виїхала, та тільки-но область звільнили — повернулася і продовжила працювати. Чернігівці знову мали змогу скуштувати свіжого хліба, а на перший Великдень повномасштабного вторгнення купити паску, яка так нагадувала довоєнне життя. ШоТам розповідає, як завдяки гранту від Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Уряду Німеччини підприємцям вдалося не опустити руки й розширити власну справу. 

Сімейна традиція переросла у бізнес

Олександра Андрєєва родом з Чернігова. Тут вона виросла, познайомилася з Олексієм й вийшла заміж. Раніше Олександра займалася продажами в інтернеті, а в Олексія завжди був інтерес до випічки, пригадує дружина:

«Про випічку чоловік замислювався давно. Звертав увагу, особливо коли ми відвідували якісь цікаві заклади. Десь у 2016 році він навіть поїхав на курси і намагався навчитися пекти сам, але зрозумів, що це не його. Та мрію про випічку не залишив».

Олександра каже, що в них була сімейна традиція: щонеділі снідати круасанами. Живе пара в центрі, тож чоловік зранку йшов вигулювати собаку і по дорозі купував круасани. Тож коли у 2021 році вирішили почати якийсь проєкт, вибір зупинився на пекарні. Розглядали варіант ще з напівфабрикатами чи сирами, куштували й продукцію франшиз з випічкою. Але все було не те. Та у друга Олексія був свій заклад зі свіжими круасанами, тож вирішили спробувати таку «дружню франшизу» — відкрили ще одну пекарню мережі.  

«Вирішили робити те, що любимо самі. Саме так, як ми б хотіли. Щоб той круасан їла моя дитина, а я не нервувала», — каже Олександра.

Влітку 2021 року Олександра вже була вагітна, Олексій шукав приміщення для майбутньої пекарні. Обрали спальний район, адже тут не було ні супермаркетів, ні інших пекарень, а людей доволі багато. 

У «Flavor bakery» почали із солодкої випічки та круасанів. Фото: ШоТам

24 листопада 2021 року у пари народилася Соня. А вже за місяць вони відкрили «Flavor bakery» — сімейну пекарню з французькими круасанами та свіжим хлібом.

Дві бомби впали біля будинку 

Перші місяці були насиченими — доньку брали на роботу в люльці: «Дитина росте поруч з пекарнею — вони однолітки», — каже Олександра. Адміністраторкою запросили стати найкращу подругу жінки і її куму, тож бізнес і справді був сімейним.

Олександра біля пекарні ще у процесі ремонту. Фото надала героїня

Люди добре відреагували на пекарню, приходили знайомитися і вітали з відкриттям. Олександра пригадує, це було наче звичайне життя, але на фоні тривожних новин. 24 лютого подзвонили дівчата з пекарні й спитали, що робити. Тоді на роботу, звісно, вже ніхто не вийшов:  

«Ми вирішили нікуди не їхати, бо й не було куди. Спочатку якось трималися, але тоді російські війська підійшли до міста. Біля нашого будинку впало дві бомби. У такому стресі пробули у Чернігові ще 11 днів і поїхали». 

За п’ять днів доїхали до Кам’янця-Подільського, з малою дитиною дорога була дуже складною. Та коли область звільнили, сім’я повернулася. У місті майже не було їжі, а в пекарні лишався якийсь запас продуктів. Тож 16 квітня, за тиждень після того, як відійшли російські війська, бізнес Олександри та Олексія знову запустився.

Грант підтримав не лише фінансово, а й емоційно

У 2022 році був ранній Великдень, тож вирішили виготовляти паски, їх у місті було майже не знайти. Також із залишків продуктів пекли хліб. 

«Хліб не був шикарний, а з невеличкого набору продуктів. Ніяких французьких багетів, ми робили просто хліб. І це вже був делікатес», — ділиться Олександра.

У «Flavor bakery» навіть робили каву, що для весняного Чернігова було надзвичайно. Потроху поверталися до життя. Олександра каже, тоді їй трапилася реклама гранту від МОМ та Уряду Німеччини на Фейсбуці. Подавала заявку з телефону, поки гойдала на руках дитину. Тож не очікувала якогось результату. Але фінансування подружжя таки отримало. 

«Грант ми отримали досить швидко, влітку почали збирати документи, а вже восени нам виплатили. Так ми реалізували практично всі свої нагальні потреби. Це безцінно крім того, що вирішилися наші фінансові проблеми, це дуже підтримало нас морально. Бо ми були в такому розпачі, здавалося, що нікому не потрібні, якась така апатія була. А тут є фонд, який підтримав. Ти важливий і твоя праця важлива», — ділиться Олександра. 

За 4500 євро вдалося придбати морозилку, холодильну вітрину, кавомашин, гриль й облаштувати літній майданчик. Також купили міцний стелаж на склад, щоб витримував борошно та додаткові полички.

Олександра показує морозильну камеру, яку вдалося придбати завдяки гранту від МОМ. Фото: ШоТам

Бізнес знову розвивався, люди просили щось більш ситне. Так у меню з’явилися хот-доги, сосиски в тісті та піца.

Роблять тісто для круасанів самі, а в начинку додають натуральні ягоди

І Олександра, і Олексій бувають в сімейній пекарні щодня, часто з ними приходить і маленька Соня. Жінка розповідає, що їхня пекарня особлива тим, що вони самі роблять тісто. Для круасана потрібне листкове тісто, його складно зробити, тому багато кафе закуповують вже готове, але не «Flavor bakery». У начинку додають лише натуральні ягоди: свіжі влітку, а взимку ті, які заморозили самі.

Зараз у пекарні працюють двоє барист та двоє пекарів. Фото: ШоТам

Тож ціни тут вищі, але клієнти цінують якість їжі. Та головне, що вдається підтримувати затишність цього місця, де все свіже і смачне.

«У нас всі клієнти постійні. Ми така своя пекарня на районі. Люди пропонують багато, і ми прислухаємося», — каже Олександра.

Олександра та Соня у колясці біля сімейної пекарні. Фото надала героїня

Після початку повномасштабного вторгнення багато змінилося — друг Олексія пішов до війська, тож мережа «Flavor bakery» переживала не найкращі часи. Олександра каже, наважилися підтримати бізнес друга, і місяць тому викупили ще одну пекарню. Тепер уся мережа перейшла до подружжя. Тож попереду багато роботи. 

Читати далі

Можливості

В Україні оголосили мікрогрант для соціальних ініціатив: як взяти участь

Опубліковано

Благодійний фонд «МХП-Громаді» оголошує прийом заявок на участь в конкурсі соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!», спрямованого на вирішення важливих соціальних проблем громад.  Розмір мікрогранту складає мінімально 50 тис. грн, а максимально – 100 тис. грн.

Про це йдеться на сайті “Грант”

Обов’язковим є співфінансування проєкту зі сторони учасників Конкурсу, розмір внеску яких не може бути менш як 50% від очікуваного фінансування зі сторони Фонду. Максимальний строк реалізації проєкту – до 31 грудня 2024 року.

Хто може брати  участь у Конкурсі:

  • громадські об’єднання
  • органи місцевого самоврядування
  • комунальні підприємства, установи, організації
  • освітні заклади
  • заклади охорони здоров’я

Читайте також: Щастя належить безстрашним: подружжя лікарів з Дружківки відкрило мережу перукарень у Донецькій області

Напрями Конкурсу:

  • реінтеграція та реабілітація ветеранів;
  • збереження традицій та культурної спадщини;
  • системні проєкти в освіті, медицині, інфраструктурі;
  • розвиток громадських просторів;
  • енергетична безпека.

Кінцевий термін подання заявки – 12 травня 2024 року (включно). Ознайомитися з більш детальною інформацією можна за посиланням.

Нагадаємо, Мінкульт хоче створити заповідник на території пам’ятки археології «Китаївське городище».

Фото: Грант

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості2 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: