Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
berezovyy sik iz Volyni v SSHA berezovyy sik iz Volyni v SSHA

Суспільство

У фітнес-залах США набирає популярності березовий сік із Волині

Опубліковано

Органічний березовий сік, який виготовляють на Волині, має значний попит серед населення Америки. Тож консервний цех держпідприємства “Цуманське лісове господарство” планує розширити експорт органічного березового соку до США.

Про це повідомляє прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ).

Як зазначається, американська компанія вже не перший рік є партнером консервного цеху волинських лісівників. Березовий сік з Волині розповсюджується у фітнес-центрах та закладах оздоровлення як особливо поживний та корисний напій.

За словами директора консервного цеху Зінаїди Рябчун, нещодавно підприємство виготовило нові зразки соку. Новий вид продукції також планують постачати до США.

Як сік українських беріз потрапляє до американців?

Кожен товар, перш ніж потрапити у споживчий кошик американського покупця, проходить ретельне вивчення не лише на його склад, а й на вміст мікро- та макроелементів. Ще одна головна вимога, без чого експорт соку до США взагалі не можливий, – відсутність цукру.

Зараз консервний цех волинських лісівників отримав уже сертифікат якості “Ecoglobe”, який дозволяє виробляти та експортувати органічну продукцію для США та європейський сертифікат, який відповідно дозволяє експорт у країни Європи. Виробництво також готується до міжнародної сертикації HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) – системи аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок.

Читайте також: Як священик на Вінниччині фермерує без добрив і хімікатів

Березовий сік тут консервують, не додаючи ні лимонної кислоти, ні цукру, ні ароматизаторів, якщо використовують замінник цукру, то лише стевію. Сировина вся екологічно чиста, яку заготовляють самі ж лісівники.

Співпрацюють волинські лісівники давно уже й з Європейським Союзом, зокрема, відправляють продукцію в Польщу, Німеччину, ведуть переговори із країнами Прибалтики, Китаєм. А також експортують до Канади, США та Ізраїлю. Займатися експортом для волинських лісівників вигідно, адже продають не сировину, а готову продукцію, а тому при експортуванні – нульова ставка ПДВ, окрім того, при експорті, як правило, передплата, що зручно для виробництва. На експорт йде 50 % усієї продукції, це приблизно 700 тисяч умовних банок консервів.

Незважаючи на те, що у консерви не додають консервантів, термін придатності вони гарно витримують – терміни придатності залежно від групи консервів від 12 до 24 місяців.

Чим корисний березовий сік?

Завдяки багатому складу макро- і мікроелементів, березовий сік є засобом від багатьох хвороб. Сік вживають при кашлі і ангіні, болях голови, захворюваннях суглобів.

Це один з кращих засобів, що сприяють поліпшенню обміну речовин і роботи шлунка. Сік берези також рекомендують пити при захворюваннях дихальної системи, ревматизмі, туберкульозі, подагрі, каменях у жовчному міхурі і нирках, набряках, так як він має сечогінну дію. Цей натуральний напій сприяє швидкому загоєнню виразок і ран.

Волинь однією з перших свого часу розпочала промислову заготівлю і переробку березового соку. У 1968 році тут було зібрано перших 43 тонни сирцю. У 1975 році об’єм заготівлі досяг 7500 тонн, в 1984 р. – 10000 тонн.

Читайте також: Першу плантацію ківі заклали у Черкаській області

З тих пір ось уже впродовж 50 років волинські лісівники переробляють березовий сік і виготовляють з нього натуральну, якісну конкурентоспроможну продукцію. Цей напій непростий за складом. Вважається, що він оздоровлює кров, активізує обмін речовин, зміцнює нервову систему. В Україні 3-літрова банка такого соку вартує менше 40 грн.

“Наша продукція екологічно чиста, виготовлена без будь-яких синтетичних ароматизаторів, підсолоджувачів, стабілізаторів, консервантів та інших добавок, – розповідає головний спеціаліст відділу лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ Ірина Романюк.

Які ще соки тут роблять?

У консервних цехах Волинського лісництва виготовляється сік березовий “Бадьорість” з настоєм шипшини, сік березовий “Свіжість” з настоєм звіробою, сік березовий “Літо” з настоєм квітів липи, сік березовий “Домашній” із настоєм сушених груш, сік березовий із лимоном, березово-яблучний, березово-чорноплідногоробиновий, сік березовий “Веснянка” з настоєм шипшини та натуральним медом, сік березовий “Ромашка” з настоєм квітів ромашки, сік березовий, настояний на м’яті та інші.

Цього року передбачено заготовити понад 600 тонн соку. 145 тонн буде перероблено цехами, решта продана сирцем.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

 

Суспільство

Київська електричка змінює графік руху: деталі

Опубліковано

Міська електричка Києва знову змінює графік руху через будівництво Подільсько-Воскресенського моста. До 31 липня обмеження руху частково скасовують, а загалом зміни будуть тривати орієнтовно до 12 серпня.

Про це повідомляє Kyiv City Express.

Графік руху

Будні дні:

  • Щогодини: рух по повному кільцю
  • Щопівгодинні рейси в піковий час: тільки на ділянці «Святошин – Вокзальна – Дарниця» в обидві сторони

Вихідні:

  • Щогодини: рух по повному кільцю

Читати також: ГУР майстерно атакував центр логістики росіян і спалив їхню глушилку «Житель»: фото

Понад два роки тому «Укрзалізниця» перезапустила київську кільцеву електричку, поступово оновивши весь рухомий склад. Ми покаталися на електропотязі разом із керівником із пасажирських комунікацій і клієнтського сервісу УЗ Олександром Шевченком, а також поспілкувалися з керівником пасажирського напряму Олександром Перцовським і директором філії «Приміська пасажирська компанія» Олександром Болдовим.

Нагадаємо, що на Київщині вже відновили понад 17,5 тисячі зруйнованих росіянами об’єктів.

Фото: Kyiv City Express.

Читати далі

Суспільство

ГУР майстерно атакував центр логістики росіян і спалив їхню глушилку «Житель»: фото

Опубліковано

6 липня 2024 року, розвідники департаменту активних дій Головного управління розвідки Міністерства оборони України разом з підрозділом аеророзвідки 45-ї окремої артилерійської бригади завдали удару по двох військових об’єктах Росії на тимчасово окупованій території Донецької області.

Про це повідомляє ГУР МО.

У Дебальцевому розвідники вразили логістичний центр, де армія РФ зберігала боєприпаси та обладнання для танків. У Новолуганському було знищено дороговартісну російську автоматизовану станцію постановки перешкод Р-330Ж «Житель». Ця система використовується росіянами для автоматичного блокування сигналів української армії, заважаючи її зв’язку та радіолокації.

Читати також: У «Резерв+» оновили дані понад 2,3 мільйона українців

Про станцію

Автоматизована станція «Житель» є серйозним противником безпілотних апаратів, оскільки здатна їх виявляти, перехоплювати та глушити сигнали керування. Вона створює перешкоди в роботі систем супутникового зв’язку, зокрема GPS і мобільного зв’язку, та обчислює координати джерел радіовипромінювань, що дозволяє виявляти розташування центрів управління противника.

За допомогою «Жителя» можна створювати карти розвідданих та передавати інформацію до пункту управління. Перші версії Р-330Ж росіяни застосовували ще за часів Другої чеченської війни.

Нагадаємо, що у Міноборони покращать стандарти тактичної медицини для військових.

Фото:

Читати далі

Суспільство

Дизайнери створили мініатюрну копію зруйнованої Трипільської ТЕС: фото

Опубліковано

У столичному музеї мініатюр Miniland.UA створили копію Трипільської ТЕС на Київщині, яка була зруйнована внаслідок масованої ракетної атаки у квітні цього року.

Про це повідомляє Miniland.UA.

Фото: Miniland.UA.

Майстри максимально точно відтворили найбільшу електростанцію Київської області у найдрібніших деталях. Мініатюра має машинний цех, адміністративний корпус, сховище мазуту, автобазу з гаражем та склад вугілля.

У моделі навіть «димлять» труби, наче справжні, кажуть у Miniland.UA. А «робочий день» на мініатюрній станції триває всього пів години.

Фото: Miniland.UA.

Читати також: У Львові виділили 39 мільйонів на ремонти квартир, зруйнованих торік російськими ракетами: що про це відомо

Про ТЕС

Трипільська ТЕС, побудована у 1977 році на березі Канівського водосховища неподалік Обухова, була величним підприємством, що охоплювало площу 281,3 га. На її території розташовувалися чотири пиловугільних і два газомазутні блоки, кожен з яких мав потужність по 300 МВт.

Станція була ключовим постачальником електроенергії для Київської, Черкаської та Житомирської областей, забезпечуючи стабільну енергопостачання для мільйонів мешканців.

Нагадаємо, що в Ірпені створили найдовший український рушник єднання.

Фото: Miniland.UA.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

Суспільство4 дні тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

Суспільство7 днів тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство1 тиждень тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

РЕКЛАМА: