Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/lNmwHRzT6iMSSSSSS

Суспільство

«Вбивця бухарів»: маріуполець рятує алкозалежних, від яких усі відвернулися (ВІДЕО)

Опубліковано

Маріуполець у Дніпрі рятує алкозалежних, а себе називає «убивцею бухарів». За зухвалою назвою проєкту стоїть людина з гарячим серцем, яка подає руку тим, від кого решта давно відвернулася.

Неймовірну історію розповідає ШоТам.

Артур Хісраєв рятує алкозалежних українців, підсаджуючи їх… на спорт. Свій проєкт він назвав «Вбивця бухарів».

Мета Артура — допомогти тим, кого здолав алкоголізм, і змінити ставлення суспільства до них.

Сам він родом із Маріуполя. Незадовго до повномасштабної війни переїхав до Дніпра. Мав бурхливе дитинство: сварився з батьками, втікав із дому.

Але спорт, який полюбив змалечку, допоміг не впасти на соціальне дно. Сьогодні Артур має власний бізнес і проєкт «Вбивця бухарів», у який вкладає душу.

Читайте також: Бджоляр зі смартфоном? Це ноу-хау від українських інженерів. Яка вона – перша у світі IT-пасіка

А почалося все випадково. До нього підійшов нетверезий чоловік і попросив грошей.

«Я запропонував дати йому 100 гривень, якщо він підтягнеться 10 разів. Якщо б ви бачили його очі, вони засвітилися. Він думав, що зараз усе зробить дуже легко. Коли почули, що є дивак, який роздає гроші за підтягування, їх одразу стало дуже багато.», — Артур Хісраєв, організатор клубу «Вбивця бухарів».

Зустрічі на спортмайданчику стали регулярними. Артур мотивував до спорту грошима та їжею. А потім завів канал у TikTok, і заняття переросли в дещо більше.

Панда, Людина-Мураха, Капітан Америка… Раніше їх цуралися, а тепер вони улюбленці соцмереж. Люди почали донатити, аби допомогти добрій справі. Одним із перших, хто змінився, був Костя «Пузир».

«Перші два-три тижні нам було весело, прикольно. По соточці взяли, потім далі пішли, пропили, і так щодня!  Потім я якось побачив себе, подивився відео про себе, подивився на себе зі сторони. Думаю: “Стоп, Костю, годі”», — Костя Пузир, учасник клубу «Вбивця бухарів».

Ще цієї зими Костя пив і тинявся вулицями, а сьогодні вже має роботу і не торкається чарки. Павло, відомий у клубі як Каха, теж ще кілька місяців тому пив без просипу.

«Спочатку ми всі просто ходили приколювалися. Сміялися, хапали гроші і йшли далі бухати. А потім втягнувся потроху. І зрозумів, що більше не хочу ходити і бухати», — Павло Каха, учасник клубу «Вбивця бухарів».

Читайте також: «Вітаємо! Ви виграли автівку, подробиці – за лінком». Знайомі з правилами кібербезпеки? Час перевірити свої знання (ТЕСТ)

Зміни не давалися легко. Хлопці зривалися, потрапляли до лікарень, мали купу проблем. Але поруч був Артур і його друзі, вони допомагали з лікуванням, документами, пошуком роботи.

«Я побачив, що я потрібен людям, чужим людям, яких я ніколи не знав. Які просто так, безкорисно взяли й побачили, що я пропадаю. Взяли, підійшли й підняли. За волосся витягли!», — Павло Каха, учасник клубу «Вбивця бухарів».

Стрімкий прогрес почався, коли Каха отримав у подарунок смартфон і побачив коментарі з підтримкою. Проєктом зацікавилася і молодь! Артур і серед них пропагує здоровий спосіб життя та залучає до занять спортом.

«Сюди приходить велика армія дітей  різного віку. Буває, між ними проводимо змагання, буває кожен по-своєму», — Артур, організатор клубу «Вбивця бухарів».

За 8 місяців існування клубу Артур поставив на ноги чотирьох людей. Ще десятеро – на шляху до змін. Після повної реабілітації підопічні Артура хочуть долучитися до волонтерського руху.

Дивіться відео: Як раптове кохання під час війни перетворилося на потужну допомогу ЗСУ

Чоловік пишається своїми вихованцями. І бажає допомогти більшій кількості людей. Тому відкритий до пропозицій партнерства та допомоги від різних компаній і проєктів.

«Ми хочемо їздити по містах, влаштовувати змагання з призами, заохочувати людей. Ніколи не пізно в житті щось змінювати», — Артур Хісраєв, організатор клубу «Вбивця бухарів».

«Життю радію! Сонечко світить, пташки співають, супер! Я назад не хочу повертатися взагалі!», — Костя Пузир, учасник клубу «Вбивця бухарів».

«Грандіозні плани! Хочу родину і доньку. Це мої плани», — Павло Каха, учасник клубу «Вбивця бухарів».

Нагадаємо, український журналіст після полону навчає колег документувати воєнні злочини.

Також ми розповідали про харків’янина, який вирвався з окупації, щоб стати на захист України.

Суспільство

Це 10 брендів прикрас в традиційному українському стилі

Опубліковано

Щоб щодня відчувати зв’язок з українською культурою, можна додати у свої образи навіть одну прикрасу. Коралі, керамічне намисто чи стрічковий ґердан — обирайте те, що подобається найбільше, або ж створюйте власні поєднання.

ШоТам зібрали для вас 10 брендів прикрас, що відтворюють давні зразки або ж творять сучасні, не забуваючи про наші традиції.

Коралівна

Де купити: інстаграм

Коралі на дві низки можна придбати за 2150 гривень, а намисто з гірського кришталю, селеніту та латунного хрестика — за 3000 гривень. Також можна купити баламути, вироби з венеційки, дукачі, зґарди.

«Моя філософія проста. Я хочу, щоб ви носили коралі щодня. Без особливого приводу. Не чекаючи на свято. Так, вкраплюючи частинку української культури в буденність, з часом ми обов‘язково відродимо нашу ідентичність». 

ВидимоНевидимо

Де купити: інстаграм, сайт

Це майстерня українського традиційного золотарства, що виготовляє намиста, сережки й дукачі. Замість монет російської імперії в дукачах виготовили власний дизайн з деревом життя. Такий дукач обійдеться у 2000 гривень, а сережки-пташечки з латуні — 1300.

«Ми завжди прагнемо поєднати витворені віками ідеали прекрасного й особисті бажання кожного замовника. Як результат — маленькими кроками та великими зусиллями формується сучасне лице давнього й великого народу». 

Творча майстерня Олени Мазурок

Де купити: інстаграм

Майстерня пропонує авторські намиста. Також там проводять різноманітні майстер-класи, де можна самому навчитися виготовляти прикраси. В асортименті є дукачі, керамічні намиста, сережки, латунні перстені та лускавки (намисто з дутого скла). Кожен виріб особливий: намисто з сучасної венеційки можна придбати за 8000 гривень, а перстені з латуні — від 550 гривень.

«Я тішуся своїм набутком, оглядаю його, горджуся та розумію всю цінність цих речей. Особливе місце займають ті речі, котрі мені передалися в спадок, і це далеко не намиста, не корал, лускавки чи дукачі. У моєї бабці не було намист з лускавок, зате вони є у мене й будуть у моєї доньки. Ми самі зараз формуємо цю скриню скарбів, щоб нести відповідальність та світлість цих традицій», — каже майстриня.

Майстер Василь Білоножко

Де купити: інстаграм, фейсбук

Майстер з Черкащини виготовляє сережки, дукачі та різноманітні елементи для намист, які можна використовувати для створення власних прикрас — хрести, намистини тощо. Вироби майстерні відтворюють традиційні прикраси українців. Дукач-ягнусок (з медальйоном у формі серця) можна придбати за 3200 гривень, а комплект з дукача й сережок-пташечок — за 3600 гривень.

ККрамничка

Де купити: інстаграм

У крамничці співпрацюють з майстринями з бісероплетіння, гончарем і майстром-мосяжником, тож тут можна придбати силянки, стрічкові ґердани, керамічні намиста, зґарди тощо. Бойківська силянка обійдеться у 2000 гривень, а керамічні чорні коралі — у 750 гривень.

«Географічне розташування України та її природні багатства сприяли розвитку великої кількості ремесел. Усі наші майстри — з різних куточків України. Завдяки вам вони можуть творити, продовжувати свою справу, передавати знання та навички новому поколінню майстрів». 

Майстерня Пацьорки

Де купити: інстаграм

Це проєкт майстрині з Житомира Марини Василенко. Вона виготовляє прикраси ручної роботи з кераміки, перламутру, скла тощо. Додає й металеві підвіси та намистини. Наприклад, намисто з авантюрину та кришталю з підвісом коштує 1850 гривень, а чокер з шунгіту (гірська порода чорного кольору) з тризубом — 600. Його можуть приміряти й чоловіки.

ROOTS

Де купити: інстаграм, сайт

Бренд прикрас створила фольклористка Ярина Дронь, тож тут ви знайдете відтворені етнографічні зразки сережок, перстенів і намист. За 2500 гривень можна придбати перстень зі срібла з жадеїтом, який створили за зразком зі Східного Поділля, а за 3400 гривень — коралове намисто на три низки.

«Прикраси ROOTS — це поєднання історичної правдивості й актуального нині мінімалізму. Це вишуканість у лаконічному дизайні, що витриманий століттями. Це багатство, яке Ви захочете передати в спадок. Це твоя заново відкрита унікальність». 

Oksana Boriychuk

Де купити: інстаграм, сайт

В асортименті бренду можна знайти намиста з керамічних намистин, дармовиси, зґарди, браслети та сережки. Часто вони об’єднані в колекції — до Різдва, Великодня тощо. Наприклад, намисто «Дзвінка коляда» можна придбати за 3400 гривень, а сережки «Зелений гай» — за 980 гривень. 

«Більшість виробів унікальні чи створені в лімітованій кількості. Проте ми також створюємо цілісні колекції, основними акцентами яких є виготовлені в нашій майстерні намистини з білої глини з авторським розписом. Також використовуємо натуральне каміння, венеційське скло, авторські зґарди та добірну фурнітуру». 

Катерина

Де купити: інстаграм

Майстриня створює бісерні прикраси: силянки, ґердани, намиста за авторськими чи відтвореними схемами. Також вона вигадала квіткові браслети-манжети з бісеру — такі можна купити за 1000 гривень за штуку. Стрічковий ґердан з підвісами коштуватиме від 1700 гривень. Працює майстриня й під замовлення.

Prylavok

Де купити: інстаграм

У крамниці пропонують авторські прикраси з поєднанням традицій і сучасності. Тут можна придбати котильони-брошки за 1500 гривень, заколки з бісером — за 1200 гривень, а стрічкові ґердани, які можна носити і як прикрасу для волосся — від 1800-2000 гривень. 

«Наші прикраси — це не просто аксесуари. Це розкіш, яка відображає вашу неповторну особистість». 

Читати далі

Суспільство

Легіонери показали ліквідацію ворога мінометним вогнем на Харківському напрямку

Опубліковано

Бійці Міжнародного Легіону ГУР МО України разом із білоруськими добровольцями полку Кастуся Калиновського нищать ворога на Харківському напрямку.

Відповідне відео оприлюднило Головне управління розвідки МОУ.

На одній з ділянок після спроби прориву противник був ювелірно знищений мінометним вогнем.

Добровольці з Білорусі та ще понад 50-ти країн світу борються з російськими окупантами на найгарячіших напрямках фронту вже третій рік поспіль.

Читайте також: “Створено захисниками”: перезапустили бренд ветеранів-підприємців

Відео можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, Міноборони анонсували застосунок Резерв+ для військовозабовʼязаних.

Фото: ГУР

Читати далі

Суспільство

Врятовані хвилясті папуги переїхали у літню фазенду Київського зоопарку

Опубліковано

У Київському зоопарку велика група хвилястих папужок, які потрапили сюди під час війни, переїхала на свою нову літню фазенду.

Про це повідомили у соцмережах зоопарку. 

Врятовані хвилясті папуги переїхали у літню фазенду Київського зоопарку

“Реабілітація птахів — це складний і довготривалий процес. Адже необхідно не тільки відновити тварину фізично, але й повернути нормальний психологічний стан та соціалізувати до групи собі подібних”, — розповіли фахівці.  

Читайте також: В Україні перекладуть 90 книжок завдяки програмі Translate Ukraine

Саме для реабілітації папуг на території зоопарку створюються все нові й нові природні авіарії, де птахи перебувають у складі зграй безпосередньо у парку Київзоо — на свіжому повітрі серед зелених кущів та дерев. Новий авіарій розраховано на проживання двадцяти хвилястих папуг, для яких облаштовано:

  • гнізда,
  • гілки дерев,
  • канати та гойдалки,
  • присади,
  • годівничка,
  • напувалка.

Дно авіарію устелено дерев’яною мульчою. Врятовані птахи дуже люблять зерновий корм, овочі та фрукти. Вони швидко відновлюють сили у гомінкій зграї.

Кияни можуть їх побачити у сквері навпроти слона. 

Нагадаємо, в Україні запрацював проєкт з безоплатної вакцинації та чипування тварин.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство15 години тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство5 днів тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство1 тиждень тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: