Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1035003 e1560587687183 1035003 e1560587687183

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 10-16 червня. Перший тиждень літа приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від рейтингу українських вишів, новітніх розробок Укроборонпрому та “буму” на електромобілі, до ремонту доріг. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. Оприлюднили свіжий рейтинг ТОП-200 українських вишів

Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» у партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентував академічний рейтинг закладів вищої освіти України III–IV рівнів акредитації «Топ-200 Україна 2019».

У трійці лідерів рейтингу – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. На четверте місце піднявся Національний університет «Львівська політехніка», який відділило від третьої сходинки всього 0,02 бала.

2. З’явились нові подробиці про будівництво першої платної дороги в Україні

Конкурс на будівництво першої платної дороги зі Львова до Краковця (Польща) буде оголошено вже восени цього року.

Ціна проїзду першою в Україні платною дорогою зі Львова в Краковець буде не більше 7-10 євроцентів за кілометр – це дешевше ніж у Європі. Нинішня траса Львів – Краковець має протяжність 69,5 км.

3. Армія взяла на озброєння українську систему для виявлення ворожих кораблів

Збройні сили України взяли на озброєння радіогідроакустичну систему Ятрань, яка призначена для виявлення ворожих кораблів та підводних човнів.

Систему розробили у Київському науково-дослідному інституті гідроприладів за власні обігові кошти. Ятрань складається зі спеціальних гідроакустичних буїв з надчутливими акустичними сенсорами, які працюють у пасивному режимі, та цифрового центру обробки інформації, який об‘єднує інформацію з багатьох буїв.

4. Україну на півночі захищатиме новий танковий батальйон

Україну на півночі буде захищати новий танковий батальйон. 12 окремий танковий батальйон оперативного командування “Північ” буде сформований у с. Гончарівське Чернігівського району.

Нова військова частина не входить до складу 1 окремої танкової Сіверської бригади і є повністю самостійним підрозділом. Наразі триває отримання бойової техніки, озброєння та військово – матеріальних запасів. Військова частина буде сформована виключно військовослужбовцями військової служби за контрактом.

5. В Україні на основі китайської вантажівки створили нову машину

Компанії AGSOLCO Ukraine і «Техкомплект» на базі вантажівки JAC N82 створили пятикубовий двосекційний бензовоз.

Він має лічильник, фільтр очищення палива, пістолет для заправки з рукавом на 10 метрів. Автомобіль оснащується дизельним двигуном CUMMINS потужністю 165 к.с., який працює разом з механічною коробкою передач. Паливна система від BOSCH, а гальмівна система – KNORR-BREMSE.

Головне призначення цього бензовоза – перевезення нафтопродуктів щільністю до 860 кг/м3.

6. Лоукостер FlixBus оголосив маршрути, які здійснюватиме по Україні

Найбільший автобусний перевізник Європи FlixBus оголосив про повноцінний вихід на український ринок. У планах на 2019 рік – почати виконання рейсів із Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Одеси, Чернівців, Івано-Франківська, Вінниці, Тернополя.

Вартість квитків починатиметься від 5 євро. Купити квиток можна через мобільний додаток або сайт. Через додаток також можна відстежити, де перебуває автобус і коли він прибуде. Роздруковувати квиток не потрібно, водій просканує QR-код.

7. КрАЗ поставить велику партію вантажівок для Укравтодору

У цеху “КрАЗу” складають партію з 67 автомобілів для ДП “Київський облавтодор” ДАК “Автомобільні дороги України”.

Комбінована дорожня машина (КДМ) із солерозкидальним обладнанням точного дозування та поворотним відвалом на базі самоскида КрАЗ-65055-05 призначена для цілорічного утримання магістральних та міських автодоріг із асфальто- та цементобетонним покриттям.

8. В Україні триває “бум” на електромобілі

У травні українці придбали і поставили на облік 643 електромобілі. Більшість із них – легкові (610 шт.), комерційних – 33 шт. Таким чином, порівняно з минулим роком травневий попит на легкові електромобілі в Україні зріс майже в півтора раза, а на комерційні – на 43 відсотки.

Травневий ринок комерційних автомобілів на електротязі складався винятково з імпортного секонд-хенду і не відрізнявся різноманітністю. Основну масу склали електромобілі моделі RENAULT Kangoo Z.E., яких було зареєстровано 31 одиниці, ще дві машини – NISSAN e-NV200.

9. Нацполіція закупила автомобілі Skoda на понад 180 млн гривень

Національна поліція України замовила легкових автомобілів на 181,9 млн гривень за результатами тендеру в системі ProZorro. Переможцем тендеру стало ТОВ “Єврокар”.

Згідно з умовами договору, цього року поставлять 450 автомобілів спецпризначення стандарту Євро-5 2019 року випуску зі світлодіодною панеллю-балкою “Стріла Ultra Slim 118-84Led” і радіостанцією “Motorola DM 1400”.

10. На Львівщині модернізують транспортну розв’язку

Йдеться про транспортну розв’язку на перетині автодоріг Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі ІІ категорії та автомобільної дороги Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка ІІІ категорії.

Дорожники зауважують, що наявна розв’язка виконана у вигляді перетину. Враховуючи категорії доріг, що перетинаються, а також інтенсивність руху, транспортну розв’язку влаштовують в одному рівні типу «турбо-карусель», яка буде споруджена без перехідно-швидкісних смуг для правих поворотів.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

Опубліковано

Волонтери з Львова та фельдшерка-захисниця з Маріуполя з Луцька стали головними персонажами картин, які будуть представлені в Нью-Йорку та Парижі.

Про це повідомляє МКІП.

Фото: МКІП

Ідея картин

Кожен день в Україні народжуються нові героїчні історії, в яких головні ролі виконують звичайні люди. Вони виконують свою повсякденну роботу в умовах надзвичайної складності – зіткнення з смертельною небезпекою, стресом, відчаєм та іншими викликами, та демонструють незламність людського духу.

Масштабний мистецький проєкт Nezlamni.UA присвячений таким героям та героїням. Він об’єднує живопис, літературу та музику, щоб розповісти про їхню перемогу не лише в Україні, а й у всьому світі – від Парижа до Нью-Йорка.

Фото: МКІП

Про проєкт

Проєкт Nezlamni.UA є ініціативою Благодійного фонду “Культура.UA” і отримав фінансову підтримку Посольства Швейцарії, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та за логістичної підтримки компанії “Нова пошта”.

Серцем проєкту є серія з 24 картин, яка вшановує всіх, хто допомагає вистояти у цей важкий час – парамедиків, військових, рятівників, працівників комунальних служб та інших героїв і героїнь. Спочатку виставка цих картин буде представлена у 5 найбільших містах України, а потім – за кордоном, на відомих мистецьких майданчиках Європи та США.

Фото: МКІП

Читати також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Про картини

Одне з полотен проекту зображує волонтерів, що активно допомагають у Львові: Сергія Канюка, Ірину Федишин, Віталія Човника та Ліну Леушену з Благодійного фонду “Там, де живе надія”.

Ірина Федишин, співачка, приєдналася до команди фонду і разом вони успішно співпрацюють. Вона організовує благодійні концерти та збирає кошти для підтримки ЗСУ, тоді як команда фонду купує, діагностує, фарбує та доставляє автомобілі на передову. За їхніми спільними зусиллями вдалося передати військовим вже 159 транспортних засобів. Автором картини про них є Тарас Гончаренко.

Також, одне з полотен проекту присвячене інспекторці прикордонної служби вищої категорії, фельдшерці відділу прикордонної служби “Сартана” Людмилі Кравчук з Луцька.

Людмила – захисниця Маріуполя, яка пройшла жахи російського полону та повернулася, зберігши своє внутрішнє світло. Автором картини про Людмилу є художник Юрій Гончаренко.

Нагадаємо, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Опубліковано

Творці фільму “Євродонбас” організовують вуличну виставку на Михайлівській площі в Києві, яка буде присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Про це повідомляє Pragmatika.

Про виставку

Виставка присвячена спадщині європейських країн на території Донеччини й Луганщини, щоб розібрати міф про виключно радянське походження цих земель. Відвідувачі зможуть дізнатись про історію будинку британця Джона Г’юза, засновника Донецька, гімназію в Лисичанську, залишену бельгійцями, млин Пітера Діка в селищі Нью-Йорк, побудований німцями, комбінат Ілліча в Маріуполі, створений американцями й бельгійцями, тощо.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Організатори виставки прагнуть розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, а також показати руйнування архітектурних пам’яток до й після повномасштабного вторгнення Росії.

“Після роботи над фільмом “Євродонбас” наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, уже знищені російськими окупантами”, – розповідає авторка проєкту Анна Паленчук.

Виставка триватиме з 21 травня до 4 червня.

9 травня, о 17:00, відбудеться показ документального фільму “Євродонбас” в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції гідності.

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Фото: афіша виставки

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: