Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Mkr4FJalSR4SSSSSS

Суспільство

Учителька виготовляє зефірні квіти з присмаком нескореного Херсона (ВІДЕО)

Опубліковано

Переселенка виготовляє квіти, які можна зʼїсти! Вчителька з Херсона Лілія Козловська мусила покинути рідний дім та переїхати до Івано-Франківська. Там вона знайшла розраду у виготовленні незвичайного зефіру. Про хобі, що переросло у власну справу, розповідає ШоТам.

Зефірні квіти з присмаком нескореного Херсона стали розрадою для Лілії Козлової, яка покинула рідне місто на початку великої війни. А тепер тішать своїм смаком людей не тільки в Україні, а й за кордоном.

Зефір Лілія почала виготовляти 4 роки тому, бо не любила магазинний. Вийшло не одразу, але справа захопила, Лілія не відступала.

«Десь 50–100 разів треба було, щоб навчитися, і я навчилася», — Лілія Козлова, майстриня зефірних квітів.

Навчившись, Лілія тішила зефіром рідних та друзів. А потім стався лютий 2022. Коли росіяни поцілили «Градами» в сусідній будинок, вона вирішила: треба їхати.

Разом із родиною Лілія перебралася до Івано-Франківська. Усього на тиждень, думала жінка. Та мешкає на Прикарпатті й сьогодні. Перші місяці Лілія переживала за рідний Херсон: було не до зефіру.

Читайте також: Відновили знищений бізнес і виходять на ринок США. Кейс українського бренду свічок WOOD MOOD

Але потім зрозуміла: треба опанувати себе і шукати розраду.

«Відволікало під час війни. Ці думки про дім, оце все… Дуже важко. І я кажу в сім’ї: “Так, мені треба почати робити зефір”», — Лілія Козлова, майстриня зефірних квітів.

Зефірні півонії, троянди та хризантеми поєднувалися в букети тепер і на Прикарпатті.

«Зефір із ківі, з полуниці, з чорниці, зефір з банану, яблучний класичний зефір, який дозволяється діткам і годуючим та вагітним мамам», — Лілія Козлова, майстриня зефірних квітів.

Солодощі Лілії одразу припали до смаку й франківцям. З часом майстриня почала відправляти зефір по Україні та навіть за кордон.

Солодкі букети люди замовляють на подарунки або порадувати дітей. Зефірна флористика займає чимало часу. Але саме це підтримує Лілію далеко від дому і дарує надію повернутися до безпечного Херсона.

Нагадаємо, у Києві ветеран відкрив майстерню з виготовлення ключів і навчатиме побратимів азів бізнесу.

Також ШоТам розповідав, як волонтерка перетворила книги російських письменників на дрон для українського війська.

Суспільство

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024: виступ alyona alyona та Jerry Heil в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Де буде показана трансляція 

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: