Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відновили знищений бізнес і виходять на ринок США. Кейс українського бренду свічок WOOD MOOD

Опубліковано

Свічки в дереві українського бренду WOOD MOOD – це власна розробка й запатентована конструкція сімейної пари з Харкова Анастасії та Андрія Бурзі. Їхня продукція, екологічна, безпечна й естетична, з перших місяців заснування бренду припала до душі як українцям, так і іноземцям. Однак 2022 рік став для сімейного бізнесу переломним: російські військові знищили деревообробний цех бренду в Харкові, а свічкову майстерню в Гостомелі розграбували.

Попри всі складнощі підприємці представили WOOD MOOD на низці масштабних заходів у Європі, заявивши: українські виробники продовжують працювати попри все і їм є що показати. Ба більше, нині бренд розширює реєстрацію торговельної марки на ринки США та Бенілюксу.

Анастасія Бурзі

Співзасновниця свічкового бренду WOOD MOOD

Наші свічки – запатентована розробка

Кілька років тому ми з чоловіком задумалися про започаткування власної справи. Він працював морським офіцером, і його робота передбачала дуже довгі розлуки. З появою дітей, а на той час їх уже було троє, ми зрозуміли: потрібно щось змінити в нашому житті. Тож ми з Андрієм шукали можливості щось робити разом і проводити більше часу поруч.

Коли ми думали про те, чим можемо зайнятися, на ютубі побачили ролик з фінською свічкою. Мені видалося дивним, що цей виріб називають свічкою, коли він ним не є. Я замислилася: а як, власне, зробити справжню свічку в дереві? У мене в голові виник певний образ, ми почали гуглити, чи є щось таке. Не знайшли нічого подібного, тож із завзяттям вирішили втілити цю ідею в життя, хоч до цього майже не мали досвіду робити щось своїми руками.

Ці спроби привели до того, що Андрій власноруч розробив конструкцію, на яку ми отримали патент. Вона складається з двох частин: детальний прорахунок розмірів отвору, для того щоб не перегрівалися стінки, і глиняне денце, що розділяє віск і деревину внизу. Тож коли догорає гніт, свічка просто гасне в цьому денці й дерево не займається. Гніт, який ми використовуємо у WOOD MOOD, – також розробка чоловіка.

Засновники українського бренду WOOD MOOD

Робимо речі поза швидкими трендами

Ми із самого початку знали, що хочемо виготовляти вироби тільки із бджолиного воску. У 2019 році він переважно застосовувався або в церковних свічках, або в не дуже гарних свічках для сучасних інтер’єрів. Я прагнула надати йому нового життя й показати, як чудово він може виглядати. Ми не використовуємо у своїй продукції жодної хімії, тому що це не в наших цінностях. У нас уже четверо дітей, і я дуже відповідально ставлюся до того, які речі у нас вдома, наскільки вони екологічно безпечні. Саме тому у виробах немає хімічних віддушок і парафіну, ми використовуємо тільки натуральні ефірні олії.

WOOD MOOD – це речі поза швидкими трендами, які радують дуже довго, переїжджаючи з одного інтер’єру до іншого. Ця ідея наштовхнула нас зробити свічки багаторазовими. Ми випускаємо воскові картриджі, якими можна оновити свічку після того, як вона закінчиться. Це дозволяє користуватися продуктом якомога довше й не створювати зайвого сміття на планеті.

Читайте також: Смарт-каміни без диму. Як український стартап Neverdark завоював ринок ЄС «розумним вогнем»

На нашому шляху було багато викликів. Важко було знайти навіть постачальника деревини, адже нам потрібні не просто дрова, а відсортовані, певного діаметру. До нас ставилися не дуже серйозно, і ніхто не хотів співпрацювати з нами. Після низки спроб нарешті знайшли постачальника й отримали необхідний для роботи матеріал. Ми використовуємо дерево від санітарної підрізки парків або зачисток територій під будівництво – те, що завжди йде на дрова. Цей матеріал обробляємо й робимо з нього свічки й декоративні вироби, даючи йому нове красиве життя. Працюємо переважно з кленом – у садах він є рослиною, що заважає росту плодових дерев, тож клени просто спилюють. 

свічки з дерева

Заснували бренд – і одразу взяли участь у великих виставках

На момент виникнення бренду ми жили в Харкові, тому й виробництво теж було там. Влітку минулого року ми переїхали до Гостомеля й частину роботи перевезли ближче до себе. У Харкові залишився деревообробний цех, де готувалася основа для свічок, а в Гостомелі ми відкрили свічкову майстерню. Поки ми розробляли технологію виготовлення, дуже багато свічок зробили з Андрієм власними руками. Коли процес налагодився й почалися замовлення, які нам вдвох уже було важко покривати, команда розширилася.

Перші клієнти з’явилися одразу. Річ у тім, що ми хотіли дізнатися, наскільки люди готові сприйняти наш інноваційний продукт, і вирішили, що найкращий спосіб це зробити – поспілкуватися з потенційними споживачами й показати їм свічки. Тож напередодні 2020 року ми взяли участь у новорічному маркеті «Всі. Свої» в Києві. Там до нас підійшли з пропозицією представити продукцію у Франкфурті на Christmasworld – це найбільша європейська виставка новорічного декору. Ми погодилися, і наша справа почала стрімко розвиватися.

виставка українських брендів у Європі

Росіяни знищили цех і пограбували майстерню

Повномасштабна війна змусила нас замислитися, що робити далі. Наш цех у Харкові розташовувався в частині міста, де були активні бойові дії. Спочатку ми мали надію, що він залишиться цілим. Однак сусіди, які навесні виїхали звідти, повідомили нам, що можна вже не сподіватися – цех зруйнований. Гостомель був під російською окупацією, і нашу свічкову майстерню пограбували. Винесли все, починаючи з техніки й закінчуючи свічками та навіть молотками.

Однак ми переконалися, що WOOD MOOD – це дійсно наша справа та пристрасть, те, що ми хочемо розвивати й у велике майбутнє чого ми віримо. Вирішили, що будемо продовжувати працювати попри все. Нам допомогли повернутися до роботи наші клієнти: вони багато нам писали, запитували, як у нас справи, і навіть у березні робили замовлення, коли ще не була повністю відновлене виробництво. Це дуже надихало й переконувало, що наша справа потрібна навіть у цей час.

Завдяки «Новій пошті» взяли участь у великій виставці в Парижі

На кінець березня у нас була запланована MAISON&OBJET – масштабна виставка в Парижі, і нам дивом вдалося взяти в ній участь. Продукти на неї повинні були виїжджати в середині березня. Проте тоді майстерня в Гостомелі була окупована, у нас не було жодної свічки, ніхто не працював – здавалося, що представити бренд на виставці просто неможливо. Однак нас несподівано врятувала «Нова пошта». Виявилося, що велике замовлення, яке ми відправили нашому партнеру 23 лютого, якимось дивом залишилося на складі неушкодженим. І «Нова пошта» організувала доставлення до нас, а ми ті свічки надіслали в Париж. На виставку поїхали всією сім’єю: з чоловіком, чотирма дітьми й собакою.

Для нас це була не зовсім звичайна комерційна виставка. На MAISON&OBJET важливо було представити свою країну. Наша участь у ній – це маніфест від українських виробників і митців. Ми заявили, що ми продовжуємо працювати й не здаємося. Ми налаштовані на перемогу. У нашої країни є що показати й чим пишатися. На цьому заході ми отримали дуже багато слів підтримки від іноземців.

WOOD MOOD у Франції

Переїхали до партнерського цеху в Луцьку 

Ми намагалися організувати деревообробний цех у більш безпечній частині Харкова, оскільки там залишалася наша команда. Однак у нас не вийшло налагодити стабільну роботу з кількох причин. По-перше, ми не малисировини. Деревина, з якою ми працювали, постачалася з Харківської області, однак більша частина цього регіону була замінована. По-друге, частина нашої команди активно почала допомагати ЗСУ з ремонтом автівок. Ця діяльність дуже важлива й не може стояти в одному ряду з виробництвом свічок, тож ми підтримали в цьому рішенні наших співробітників.

Читайте також: Експортувати під час війни. Як харківський бренд шкіряних виробів підкорює міжнародний ринок

Взявши до уваги ці обставини, ми зрозуміли, що не зможемо почати працювати, залишаючи все, як є. Тому наше виробництво в жовтні переїхало до партнерського цеху в Луцьку. Його власник – підприємець, з яким ми співпрацювали по іншому проєкту. Він погодився допомогти нам, і ми налагодили там усі технологічні процеси. Дуже зручно, що більша частина необхідного нам обладнання вже була в цеху, і ми докупили тільки вузькопрофільне, якого нам не вистачало.

Де та як шукати гранти

Питання фінансування у відновленні діяльності є нагальним, тому я почала шукати грантові програми. Нині їх велика кількість: для релокованого бізнесу, для підприємців по галузям (аграрії, представники креативних індустрій, виробники одягу тощо), гранти швидкого реагування, націлені на допомогу при виході бізнесу на зовнішній ринок або спеціалізовані для жіночого підприємництва. Уся ця інформація консолідована на Дія.Бізнес, деякі можливості я побачила на фейсбук-сторінках громадських організацій, які підтримують жіноче підприємництво, зокрема ГО «Опліч».

Коли знаходиш грант, потрібно зрозуміти, чи він підходить тобі, а ти – йому. Якщо із цим усе добре, то далі дуже важливо сформувати конкретний запит, на що саме потрібна ця підтримка. Наступний крок – подати заявку, підготувавши всі документи та пройшовши юридичну перевірку.

Я виграла два гранти по двох різних напрямах, і це був наш перший досвід отримання такої підтримки. Перший грант від GIZ надає допомогу у відбудові свічкової майстерні в Гостомелі, за ці кошти ми купуємо обладнання. Другий грант від USAID – на розширення реєстрації нашої торговельної марки на ринки США та Бенілюксу. Це ті країни, на яких ми сфокусуємося в майбутньому. Перший грант підтримав нас тактично по гарячих запитах, а другий допоміг зробити внесок у стратегічний розвиток бренду.

продукція WOOD MOOD

Хочемо розвиватися, залучаючи валютні кошти в українську економіку 

Незважаючи на те що наш бренд ще маленький, до повномасштабної війни ми досить успішно працювали на міжнародному ринку: з концепт-сторами та крамницями у країнах Євросоюзу, Гонконгу та ОАЕ. Однак майже всі контракти з лютого заморозилися, оскільки ми не працювали. Тепер внутрішній ринок України скоротився, і ми розуміємо, що розширення в експортному напрямі – у будь-якому разі виграшний шлях. Це допоможе нам розвинутися як компанії та залучити валютні кошти в українську економіку.

Грант, спрямований на розширення реєстрації торговельної марки в США та Бенілюксі, допоможе нам бути захищеними в цих країнах і працювати під маркою WOOD MOOD. На жаль, питанню інтелектуальної власності зазвичай приділяється не дуже велика увага. Реєстрація торговельної марки – найчастіше не перша справа, якою займаються підприємці. У чому ж полягає проблема? З одного боку, це відсутність захисту для бренду – якщо марка не зареєстрована, а продукт популярний, то хтось легко може оформити її на себе. З іншого боку, для того щоб співпрацювати з великим ритейлом, потрібно також мати юридично зареєстровані права на свій продукт.

Реєстрація торговельної марки в США та країнах Бенілюксу – це нешвидкий процес, який загалом займає два роки. Проте для нас це закладання стратегічного плацдарму на майбутнє. На цей крок важко наважитися, адже для нього потрібно виділити певну суму коштів. Тому я дуже рада, що нам вдалося знайти для цього підтримку від USAID.

WOOD MOOD – свічки року

Нещодавно наш бренд визнали свічками року в Україні, і це для нас стало приємним сюрпризом. В Україні є кілька статистичних компаній, які проводять опитування по різних категоріях. Вони надіслали нам статистику цього року по нашій категорії, де зазначається низка критеріїв: впізнаваність бренду, дизайн, відгуки щодо якості тощо. 

Виявилося, що ми є лідерами. Система працює так, що нам надають статистику, але для того щоб отримати можливість використання цього знаку на своїй продукції, потрібно оплатити. На сьогодні для нас це не є актуальним предметом інвестицій, тому право використання нагороди ми не викупали. Однак для себе дуже приємно відзначити те, що рухаємося в правильному напрямі.

свічки WOOD MOOD

Щодня робити все можливе й вірити в Україну 

Нині непрості часи для багатьох українських підприємців. Однак я переконана, що треба завжди йти вперед і не здаватися. Ми теж подолали багато перешкод. Проте якщо дійсно є наснага до своєї справи та бажання займатися нею, то можливості знаходяться. Іноді в дивний спосіб, як це було з «Новою Поштою» та свічками для паризької виставки. 

Варто звернути увагу на грантові програми. Закордонні партнери хочуть підтримувати українських виробників, і це може дуже сильно допомогти в бізнесі. Треба щодня робити все можливе й вірити. У нас надзвичайно чудова країна без аналогів, зроблена нами, українцями. Впевнена: у всіх нас велике майбутнє, тому що кожен українець незламний: як працівник, так і підприємець.

Суспільство

На станції метро «Вокзальна» у Києві встановлюють пандуси (ФОТО)

Опубліковано

У Києві на станції метро «Вокзальна» задля покращення доступності 18 червня почали монтувати пандуси на сходах при вході та виході.

Про це повідомили в КМДА.

Першу конструкцію вже встановили вночі 18 червня. Завершити монтаж другого пандуса планують до кінця тижня. Роботи виконують у нічний час, щоб не заважати пасажирам. У КМДА зазначили, що всі пандуси відповідають сучасним будівельним нормам і вимогам безбар’єрності.

Також в адміністрації нагадали про можливість замовити супровід для пасажирів з інвалідністю та інших маломобільних груп. Для цього слід зателефонувати за номером (044) 238-55-11, бажано за годину до поїздки, і повідомити час та маршрут. У травні такою послугою скористалися майже 950 пасажирів.

Нагадаємо, що під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО).

Раніше ми писали, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото: сайт КМДА

Читати далі

Суспільство

У Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО)

Опубліковано

У Львові з’явився новий простір для ветеранів, молоді та всієї громади — муніципальний тир «Стрільниця». Його відкрили 17 червня в будівлі колишнього стрілецького товариства.

Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.

Це перший в Україні простір, що поєднує спортивну підготовку, допомогу ветеранам та навчання молоді. «Стрільниця» вже стала частиною спільноти UNBROKEN.

У хабі облаштували сучасний 50-метровий тир, також тут є центр для молоді, де вчать надавати першу допомогу, збирати й розбирати зброю та стріляти з лазерної та пневматичної зброї.

Читайте також: У Львові відкриють перший в Україні центр для постраждалих від полону та тортур

Для ветеранів облаштували окрему зону з бібліотекою, кав’ярнею, кардіозалою і простором для зустрічей. А на даху створили місце для стрільби з лука, занять йогою та тренінгів.

Усі приміщення зробили доступними для людей з інвалідністю: є ліфт до даху, зручні санвузли, душові кабіни та підіймач для крісел колісних.

Нагадаємо, що у Львові запускають проєкт з адаптивної стрільби з лука для людей із порушеннями зору.

Фото: сайт Львської міської ради

Читати далі

Суспільство

Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)

Опубліковано

Відома українська співачка Jerry Heil долучилася до благодійної кампанії UNITED24 «Вартові неба». У травні її студія, де записували пісні «На килимі» та #AllEyesOnKids, зазнала пошкоджень через ракетний удар росії.

Про це повідомили в UNITED24.

Що відомо про турелі

«Вартові неба» працюють з використанням штучного інтелекту. Після синхронізації з радарами та встановлення на бойових позиціях система самостійно виявляє цілі, визначає їхню траєкторію та розраховує момент для пострілу.

Турелі враховують швидкість дронів, напрямок і силу вітру, можуть обертатися на 360 градусів, змінювати кут нахилу кулемета та швидко переміщуватися завдяки мобільному причепу. Це робить їх надзвичайно ефективними в боротьбі з повітряними загрозами.

Долучитися до збору на турелі можна за посиланням.

Читайте також: Фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну

Jerry Heil приєднується до збору UNITED24 «Вартові неба». Будівля позаду неї, де вона записала свої пісні «На килимі» та #AllEyesOnKids, була пошкоджена у травні внаслідок одного з російських ракетних ударів. Сьогодні вночі росія знову здійснила атаку на мирних мешканців, які мали б у цей час спокійно спати. Тиха ніч — це не розкіш, а право, яке росія намагається відібрати в українців. Саме тому Jerry Heil підтримує збір «Вартові неба» на 10 ШІ-керованих турелей, які захищатимуть українців від безпілотників і ракет — нейтралізовуватимуть їх ще до того, як вони влучать у домівки. Щоб діти могли спокійно спати, а замість сирен лунали колискові. Приєднуйтесь! Допоможіть захистити небо України: https://send.monobank.ua/jar/66GXEm45Hk ___________________________ Jerry Heil is joining UNITED24’s Sky Sentinel fundraiser. She recorded her songs NA KYLYMI and #AllEyesOnKids in this very building, which was damaged during one of russia’s missile strikes in May. Tonight, russia struck again—attacking civilians when they should be safe and at rest. But when the sky is under constant attack, peace and comfort become impossible. Relaxing nights shouldn’t be a luxury—they’re a right. A right that russia keeps trying to take away from Ukrainians. That’s why Jerry Heil is supporting our fundraiser for Sky Sentinels—10 turret systems that stop Shahed drones and missiles before they hit homes. So children can sleep safely, and lullabies won’t have to compete with air raid sirens. Join in. Help protect Ukraine’s sky: https://u24.gov.ua/uk/sky-sentinel?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=sky-sentinel

Опубліковано United24 Вівторок, 17 червня 2025 р.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що 15-річний хлопець із Канади завдяки стрижкам збирає кошти на відбудову України (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі