Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/o5zmkS0SbT8SSSSSS

Суспільство

Як львів’янин українізував великі корпорації (ВІДЕО)

Опубліковано

Завдяки Святославу Літинському ми маємо вдома побутову техніку, що підписана українською мовою, та ноутбуки з українськими літерами. Як йому це вдалося, розповідає ШоТам.

Якщо на вашому ноутбуці є клавіатура з українськими літерами, це завдяки йому. Якщо маєте пральну машину або пилосмок із українською панеллю — це теж завдяки йому.

Пропагандисти називають його войовничим націоналістом, який «ущємляєт права русскіх». А він просто успішно бореться за українську мову в Україні.

Святослав Літинський — львів‘янин, який змусив великі корпорації поважати українські закони. Історія його боротьби почалася з купівлі звичайної пральної машинки в 2012 році.

Читайте також: Сам у полі – воїн. Як один активіст змусив заговорити українською топчиновників та міжнародні компанії? Інтерв’ю зі Святославом Літинським

«Її привезли, розпакували. Я дивлюся, а там написи російською мовою. Я зрозумів, що я буду щоранку заходити до ванної кімнати, митися, дивитися на ту пральну машинку і розуміти, що ми все ще в колонії росії», — Святослав Літинський, захисник української мови.

Машинку Святослав повернув виробникові й почав судитися, аби на техніці були написи українською.

Протягом пів року після того, як закінчились суди, SAMSUNG почали ввозити свої пральні машини та використовувати такий синенький кружечок «Я розмовляю українською», — Святослав Літинський, захисник української мови.

Слідом українізувалися й конкуренти: спочатку LG та Electrolux, а потім і всі інші. Та попереду було чимало роботи. І наступним викликом для Святослава стали ноутбуки.

«Я купив для себе для користування ноутбук, а в ньому відсутні клавіші для набору українською мовою», — Святослав Літинський, захисник української мови.

Аби досягти такого результату, Святослав судився з компаніями 50 разів. Відвідав понад 150 судових засідань. І зрештою Святослав переміг.

Багато виробників почали випускати ноутбуки зокрема і з українською клавіатурою. Зауважте, в 2012 році було нуль ноутбуків з українською клавіатурою. Ви не могли купити, — Святослав Літинський, захисник української мови.

Крім того, Святослав став першим українцем, який отримав паспорт без сторінки російською мовою. Та добився від МВС, щоб там писали звернення українською.

Читайте також: Як Одесі нав’язали чужу мову?

Також завдяки йому співробітники Укрзалізниці тепер спілкуються з пасажирами державною. А ще він тиснув на Youtube, аби той відрізняв український контент від російськомовного і не рекомендував останній.

Звісно, не всі позови Святослава були задоволені та не всі суди виграні. Але він не здається. Не тільки бореться за українізацію сам, а й навчає людей відстоювати свої права в судах.

Він — людина, яка має величезний досвід відстоювання інтересів, у тому числі, в судових інстанціях. Його діяльність — це приклад того, як громадянин України може захищати свої права, — Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови.

«У мене є декілька хобі. Я кіньми трошки займаюся, люблю мотоцикли, люблю, бачите, позови подавати… настільний теніс люблю. Різні такі хобі. Це одне з хобі, яке, на мою думку, є суспільно корисним», — Святослав Літинський, захисник української мови.

Нагадаємо, в ірландських школах з’явиться українська мова.

Окрім того, за даними опитування, 76% київських школярів вважають, що українська має бути єдиною державною.

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

Опубліковано

Волонтери з Львова та фельдшерка-захисниця з Маріуполя з Луцька стали головними персонажами картин, які будуть представлені в Нью-Йорку та Парижі.

Про це повідомляє МКІП.

Фото: МКІП

Ідея картин

Кожен день в Україні народжуються нові героїчні історії, в яких головні ролі виконують звичайні люди. Вони виконують свою повсякденну роботу в умовах надзвичайної складності – зіткнення з смертельною небезпекою, стресом, відчаєм та іншими викликами, та демонструють незламність людського духу.

Масштабний мистецький проєкт Nezlamni.UA присвячений таким героям та героїням. Він об’єднує живопис, літературу та музику, щоб розповісти про їхню перемогу не лише в Україні, а й у всьому світі – від Парижа до Нью-Йорка.

Фото: МКІП

Про проєкт

Проєкт Nezlamni.UA є ініціативою Благодійного фонду “Культура.UA” і отримав фінансову підтримку Посольства Швейцарії, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та за логістичної підтримки компанії “Нова пошта”.

Серцем проєкту є серія з 24 картин, яка вшановує всіх, хто допомагає вистояти у цей важкий час – парамедиків, військових, рятівників, працівників комунальних служб та інших героїв і героїнь. Спочатку виставка цих картин буде представлена у 5 найбільших містах України, а потім – за кордоном, на відомих мистецьких майданчиках Європи та США.

Фото: МКІП

Читати також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Про картини

Одне з полотен проекту зображує волонтерів, що активно допомагають у Львові: Сергія Канюка, Ірину Федишин, Віталія Човника та Ліну Леушену з Благодійного фонду “Там, де живе надія”.

Ірина Федишин, співачка, приєдналася до команди фонду і разом вони успішно співпрацюють. Вона організовує благодійні концерти та збирає кошти для підтримки ЗСУ, тоді як команда фонду купує, діагностує, фарбує та доставляє автомобілі на передову. За їхніми спільними зусиллями вдалося передати військовим вже 159 транспортних засобів. Автором картини про них є Тарас Гончаренко.

Також, одне з полотен проекту присвячене інспекторці прикордонної служби вищої категорії, фельдшерці відділу прикордонної служби “Сартана” Людмилі Кравчук з Луцька.

Людмила – захисниця Маріуполя, яка пройшла жахи російського полону та повернулася, зберігши своє внутрішнє світло. Автором картини про Людмилу є художник Юрій Гончаренко.

Нагадаємо, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Опубліковано

Творці фільму “Євродонбас” організовують вуличну виставку на Михайлівській площі в Києві, яка буде присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Про це повідомляє Pragmatika.

Про виставку

Виставка присвячена спадщині європейських країн на території Донеччини й Луганщини, щоб розібрати міф про виключно радянське походження цих земель. Відвідувачі зможуть дізнатись про історію будинку британця Джона Г’юза, засновника Донецька, гімназію в Лисичанську, залишену бельгійцями, млин Пітера Діка в селищі Нью-Йорк, побудований німцями, комбінат Ілліча в Маріуполі, створений американцями й бельгійцями, тощо.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Організатори виставки прагнуть розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, а також показати руйнування архітектурних пам’яток до й після повномасштабного вторгнення Росії.

“Після роботи над фільмом “Євродонбас” наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, уже знищені російськими окупантами”, – розповідає авторка проєкту Анна Паленчук.

Виставка триватиме з 21 травня до 4 червня.

9 травня, о 17:00, відбудеться показ документального фільму “Євродонбас” в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції гідності.

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Фото: афіша виставки

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: