Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ООН поновила реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців

Опубліковано

Агентство ООН у справах біженців поновило реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців і людей, які постраждали від війни проти України.

Про це повідомили на сайті агентства ООН у справах біженців.

Зазначається, що українці зможуть отримувати 2200 гривень на місяць. Гроші впродовж трьох місяців виплачуватимуть кожному з членів родини, яка подала заявку.

Для кого

Подати заявку на отримання грошової допомоги можуть:

  • ВПО після 24 лютого 2022-го; 
  • люди, які постраждали після початку повномасштабного вторгнення у Дніпропетровській, Полтавській, Одеській, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській, Харківській, Чернігівській і Сумській областях;
  • родини, де є одна чи декілька людей з інвалідністю;
  • сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками.

Читайте також: «Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини?

Повідомляється, що допомогу можуть отримати люди, які раніше не отримували грошові виплати від міжнародних організацій і мають дохід на місяць, менший за 5400 гривень. Пріоритетно розглядатимуть заявки найбільш незахищеним верств населення.

Як подати заявку

Заявку потрібно подати офлайн. Це можна зробити або в пунктах збору даних в областях, або ж звернутися до мобільної групи. Повний список адрес можна знайти на сайті.

Із собою потрібно мати: документ, який посвідчує особу; ідентифікацій код; свідоцтво про народження дітей (які також отримуватимуть допомогу); номер банківської картки; будь-які документи, які підтверджують приналежність до категорії вразливості.

Під час реєстрації мають бути присутні всі члени родини, єдиним виключенням є люди, які не можуть приїхати через стан здоровʼя.

Нагадаємо, у Чернівецькій області організаціям, які безоплатно прихистили переселенців, з обласного бюджету будуть частково виплачувати витрати на комунальні послуги.

Крім того, в Івано-Франківській громаді виділили приблизно 80 соток землі на будівництво соціального житла для переселенців. На них планують збудувати 12 п’ятиповерхівок.

Фото: facebook.com/UNHCRKyiv

Суспільство

«Книжковий Арсенал» оголосив програму й запустив продаж онлайн-квитків

Опубліковано

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», який відбудеться вже вдванадцяте, оголосив програму. Туди ввійшло близько 160 подій. Фест розпочинається 30 травня й триватиме до 2 червня. 

Про це йдеться на сайті фестивалю.

У перший фестивальний день відбудеться 14 подій: дискусії, презентації, поетичні читання, арттерапевтичний воркшоп і кіноперформанс. Офіційне відкриття відбудеться о 17:00, а загалом вхід на територію буде доступний до 21:00. 

Якою буде програма

Читайте також: У столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям КПІ

  • Літературна програма «Долаючи розрив»
  •  Програма для дітей і підлітків «Із широко заплющеними очима»
  •  Професійна програма, у межах якої цьогоріч запускають The Book Arsenal Fellowship Program. У межах програми «Книжковий Арсенал» відвідають іноземні видавці й літературні агенти, зацікавлені в українському книговиданні.
  • Спеціальна програма «Міста на межі» від літературного фестивалю «П’ятий Харків» у співпраці з Харківським літературним музеєм.
  • Спеціальна програма «Тривання голосу» від Українського ПЕН.
  • Програма видавців, яка міститиме найбільшу кількість подій і стане наймасштабнішою за всі роки проведення «Книжкового Арсеналу»
  • Десять виставкових проєктів (назви можна подивитися тут)
  • Чотири книжкові колекції, серед яких «Найкращий книжковий дизайн – 2023»

Детальний розклад подій можна подивитися тут. Онлайн-квитки й абонементи вже можна придбати за посиланням.

Нагадаємо, додатковий період реєстрації для участі в мультитесті триватиме до 15 травня.

Фото: Книжковий арсенал

Читати далі

Суспільство

Світшоти з соняхами та маками, які купують у всьому світі (ВІДЕО)

Опубліковано

Якось вона вирішила врятувати стару мамину футболку та намалювала на ній вовка. А тепер її одяг з українськими малюнками купують у всьому світі! Крістіна з Черкас — майстриня, яка розмальовує новий одяг, шопери й чохли та рятує старе вбрання, пишучи на них цілі картини! 20% заробітку дівчина віддає на ЗСУ й уже допомогла нашій армії на 600 000 грн. Детальніше у сюжеті ШоТам!

“Я просто дуже люблю давати речам другий шанс і рятувати їх. Надавати їм якогось нового дихання, бачення”, – каже Крістіна.

Дев’ять років Крістіна працювала касиркою у популярній мережі магазинів. А заразом розмальовувала речі собі, рідним та друзям. Та з часом завдяки сарафанному радіо з’явилися перші клієнти. І в 2019 вирішила попрощатися з роботою та разом із своїм хлопцем заснувала KRI_SI_ANDR.

Дівчина розмальовує, як новий одяг та аксесуари: світшоти, футболки, худі, чохли, сумки. Так і старий – на місці плям або слідів від праски може написати цілу картину.

Читайте також: Щастя належить безстрашним: подружжя лікарів з Дружківки відкрило мережу перукарень у Донецькій області

“Тут потрібно було гарно перекрити слід від праски малюнком. Ми зупинилися на гілочці бавовни і вона ідеально вписалася по місцю та по кольору жакета. Замовниця задоволена, а я тішуся, що змогла врятувати цілий піджак”, – розповідає Крістіна.

Малюнок тримається щонайменше декілька років.

“Звісно, за таким одягом потрібно правильно доглядати, не лінуватися. І я завжди до кожного замовлення додаю інструкцію по догляду, де все покроково розписано. Що потрібно робити, як прасувати, при якій температурі”, – говорить дівчина.

Коли життя українців змінила велика війна, Крістіна не була упевнена, що її справа на часі. Та щоб відволіктися від сумних думок, інтуїтивно напалювала на папері соняхи та тризуб.

“Я поставила ціну і вирішила, що буду віддавати дуже великий відсоток на ЗСУ. Його купили за секунди, як тільки я його виставила”, – каже дівчина.

А потім пішли світшоти з калиною та маківками, які розлетілися по всьому світу. Одне з найскладніших замовлень Крістіна робила для військових, на нього вона витратила майже місяць.

“5 однакових футболок з складним дизайном, прям супердеталізованим. Відправляли у гарячі точки, вони захотіли мій розпис”, – пригадує Крістіна.

З кожного замовлення Крістіна донатить 20% на ЗСУ, а також влаштовує збори та розіграші на сторінці у соцмережах. Вона розписує гільзи, які розігрували на аукціонах у Франції. За два роки Крістіна зібрала понад 600 000 на допомогу армії та закликає приєднуватися до неї!

Нагадаємо, нацгвардійці показали, як зупиняють штурми росіян на Запорізькому напрямку.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У столиці запрацював простір для психологічної підтримки жінок: куди звертатися

Опубліковано

Простір “Вільна” для жінок та дівчат на базі Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству запрошує представниць родин військових до груп психологічної підтримки.

Про це повідомляє заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

Заняття безоплатно проводитимуть для жінок та дівчат, які очікують, адаптуються після повернення чи зазнали втрат.

Зустрічі відбуватимуться протягом двох місяців раз на тиждень по 2 години у групах до 10 учасниць. 

Як зареєструватися до групи психологічної підтримки

Читайте також: До 2 мільйонів: Brave1 збільшує гранти для оборонних розробок

  • Для запису необхідно заповнити форму за посиланням.
  • Після реєстрації з вами зв’яжуться організатори, щоб повідомити деталі. 
  • Групи підтримки веде психологиня та арттерапевтка Лілія Лісовська. 

Адреса: м. Київ, вул. Іллєнка, буд. 20 

Нагадаємо, ШІ-помічник Copilot від Microsoft заговорив українською.

Фото: Марина Хонда

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство23 години тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 дні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості3 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство2 тижні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: