Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img 2267w img 2267w

Економіка

Як маленька ферма у селі на Волині виробляє органічну “молочку”

Опубліковано

Невелике фермерське господарство на Волині «Порицьке» виробляє органічну молочну продукцію та має європейський сертифікат «Органік Стандарт». Крім того, вони експортують зернові культури до ЄС та планують займатись м’ясною переробкою, повідомляють “Волинські новини”.

Європейські стандарти в українському селі

Органічні сири, йогурти, кефіри, масло, сметана та високоякісне молоко – багато хто й не підозрює, що ці продукти, які відповідають євросоюзним стандартам, можна придбати просто в супермаркеті, а виготовляють їх на невеличкому сімейному підприємстві в селі на Волині, яке й дало назву торговій марці.

Як розповів керівник ТзОВ «Порицьке» Олександр Обштир, ТОВ «Старий Порицьк» є сімейним сільськогосподарським підприємством, що займається органічним виробництвом.

«Можна сказати, що наше господарство незвичне, оскільки українці мало споживають органічної продукції, адже вона є трохи дорогуватою»,– сказав Олександр Обштир.

Чоловік додав, що органічний бізнес в Україні було би значно легше вести, якби держава підтримувала таку діяльність, що, своєю чергою, дозволило б частково здешевити органічну продукцію.

Усе з власних полів і без домішок

Підприємство спеціалізується на молочному тваринництві та рослинництві, зокрема, на вирощуванні злакових культур. У планах – займатися не тільки молочною, а й м’ясною переробкою, для чого фірма вже завела близько 100 голів свиней.

Загалом товариство орендує близько 1000 гектарів людських паїв, дві третіх використовують під вирощування культур, які йдуть на експорт до країн ЄС, решту – під кормову базу для тварин.

«Ми вирощуємо велику рогату худобу. Це трохи незвично, адже, на жаль, в Україні триває процес у напрямку зменшення кількості корів. Молоко в нас хорошої якості, бо весь корм збираємо зі своїх полів і не використовуємо жодних шкідливих домішок», – розповів Олександр Обштир.

Господарство нараховує 720 голів великої рогатої худоби, із яких 300–320 голів дійного стада. Аби забезпечити дотримання вимог органічних стандартів, тварин утримують безприв’язно – у боксах чи на глибокій підстилці в новозбудованому комплексі.

Корів доять безконтактно – завдяки сучасному доїльному залу, що дає можливість отримувати молоко сорту «Екстра».

«Доїмо до 6000 літрів молока на добу. Середній надій на корову невеликий, тому що ми не даємо тваринам добавок, – приблизно 17 літрів на корову», – зазначив керівник ТзОВ «Порицьке».

Читайте також: Як зробити успішний бізнес на грибах

Він пригадав, що переробкою молока підприємство розпочало займатися з 2016 року: «Починали ми тільки з розливу молока, а зараз маємо вже власну сироварню й варимо конкурентоспроможний у межах України сир».

Як розвиваються

Окрім молока, м’яких і твердих сирів, ТОВ «Старий Порицьк» виробляє масло, сметану, йогурти та кефіри. Продукцію можна знайти в супермаркетах «Сільпо» під торговою маркою «Старий Порицьк».

«Завдяки мережі супермаркетів ми можемо розвиватися. Також продаємо продукцію через власний сайт. Однак, якби ми торгували лише самі, діла б не було», – зауважив Олександр Обштир.

Він відзначив, що поки підприємство не може переробляти все отримане молоко, тому частину доводиться продавати іншим переробним фірмам.

Виробництво молочної продукції на 90% автоматизоване і здійснюється на високоякісному обладнанні.

Читайте також: “Чорні лебеді” у бізнесі: як не здатися, коли продаєш органічні продукти

До прикладу, на сироварні працюють 8 осіб, а сам процес виготовлення головки сиру триває близько доби. Далі сир дві доби солиться і ще приблизно 60 діб визріває.

«Бринза і м’які сири повністю готові за два дні. Тверді сорти мають визрівати 60 діб або й більше», – сказав Андрій Обштир і додав, що за одну партію із двох тонн молока можна отримати 180–200 кілограм сиру.

Якість продукції, своєю чергою, підтверджується визнаним у ЄС сертифікатом «Органік Стандарт». До того ж, ТОВ «Старий Порицьк» щорічно підтверджує статус органічного виробника України.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: