Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/QpKfbNLGNl8SSSSSS

Суспільство

Легендарна харківська піца збирає у Києві харків’ян і гроші для ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Він мріяв про власний бар у Харкові, а тепер пече особливу піцу в Києві.

Як із ностальгії за рідним містом виросла мережа кафе «ХА» та в чому секрет легендарної харківської піци – розповідає ШоТам.

Війна зруйнувала їхню мрію про власний бар у Харкові. Втративши все, вони поїхали до Києва і почали пекти особливу піцу.

Квадратна піца із кафе «ХА» вже допомогла зібрати кошти на Starlink для ЗСУ. Рік тому Андрій і Катя Гудімови навіть не думали про бізнес у столиці. У січні всі свої кошти вклали в оренду й ремонт приміщення під омріяний бар.

24 лютого дофарбував стіни у кав’ярні в Харкові…

«24 лютого о першій годині ночі я дофарбовував стіни, пішов додому, а вже прокинулись ми всі у стані війни», — Андрій Гудімов, власник кафе-піцерії «ХА».

Підвал став прихистком для родини на 7 днів.

«Вирішили ми їхати рівно через тиждень після початку вторгнення. Останньою краплею стало те, що зовсім поруч з нами стався дуже сильний вибух. Вимкнули світло. А коли немає світла, то заблоковане все у підвалі, і вентиляція в тому числі. І ми розуміли, що так уже не може бути. І прийняли рішення виїжджати. Найстрашніше було їхати із порізаними шинами, бо в центрі не було жодного цілого вікна, усюди були осколки», — Катерина Гудімова, дружина Андрія.

Читайте також«У податковій про це вперше почули від мене». Як потрапити в реєстр волонтерів: інструкція від першопрохідця

Родина рушила на захід країни, Андрій влаштувався працювати офіціантом.

«Так як грошей не було зовсім, пішов на роботу. Попрацював 3 місяці і на гроші, які я заробив, приїхав у Київ і почав розробляти цю ідею, яка була в мене в голові», — Андрій Гудімов, власник кафе-піцерії «ХА».

Орендував невеличке приміщення на Шота Руставелі, сам зробив ремонт. У меню – улюблена їжа з Харкова: квадратна пухка піца й окрошка.

За три місяці відкрив три кафе

«ХА – це маленький шматочок Харкова в Києві. Концепція закладу така: показати, наскільки крутий Харків, показати це киянам, усім гостям столиці. Розказати про його гастрономічні фішки, про культурні особливості, розказати про людей Харкова», — Андрій Гудімов, власник кафе-піцерії «ХА».

На стінах – написи й малюнки, зрозумілі кожному харків’янину. А ще дошка оголошень для харків’ян, де можна пропонувати свої послуги.

За 3 місяці Андрій відкрив у столиці вже три кафе «ХА». Таку популярність Андрій і Катя конвертують у допомогу ЗСУ.

Уже зібрали кошти на Starlink для 72-ї бригади. А кошти, виручені за піцу «Харків», передають волонтерам рідного міста.

Тож зазирайте у «ХА» – підтримати харків’ян та поласувати легендарною піцою.

Нагадаємо, миколаївці відкрили магазин шашлику в Одесі.

Також ШоТам розповідав, як до столиці переїхав культовий паб із Сєвєродонецька.

Суспільство

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024: виступ alyona alyona та Jerry Heil в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Де буде показана трансляція 

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: