Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/7JlHcZbKh-MSSSSSS

Суспільство

Українці частіше одружуються під час війни: три історії кохання, що надихають (ВІДЕО)

Опубліковано

За перші півроку під час війни в Україні зареєстровано рекордну кількість шлюбів — 103 903. Це найбільший показник за останні 7 років!

Що спонукає українців створювати родини у такий складний час та як бути щасливими попри війну розповідає ШоТам.

Кохання української Жанни Дарк

«Мене звати Емеральд Євгенія, мій позивний “українська Жанна Дарк”. Зараз я в Україні перший вагітний снайпер. До війни я була бізнесвумен», — розповідає свою історію кохання українська снайперка Євгенія Емеральд.

Влітку Євгенія зустріла своє кохання на фронті. Каже, що у цивільному житті люди придивляються до людини, дають собі час, щоб розібратися. А на війні такого немає. там бракує часу і цінують кожну мить.

Наречений Євгенії приїхав до її підрозділу на фронт і прямо в підвалі зробив їй пропозицію.

Добре пам’ятаю момент, коли нас почали крити Градами, а я сильно хотіла піцу. А я її не люблю і думаю: “Візьму, тест на вагітність, щось не те”. Тест показав плюсик, я була приголомшена. Останні 10 років я хотіла другу дитину, але ж не на війні і не на фронті, — снайперка Євгенія Емеральд.

Перші два місяці вагітності Євгенія нікому не зізнавалася про вагітність і була на фронті. А одружилася вона 14 жовтня на День захисників і захисниць України на Харківщині.

«Я обрала дату 14 жовтня. Це день народження мого чоловіка. Це для того, щоб він ніколи не забув день свого весілля. Нас розписав генерал. І це було неймовірно», — каже жінка.

Євгенія жартує, що носить під серцем бандерятко.

Олексій і Дарія з Вінниччини

Олексій Вальчук до війни працював фітнес-тренером. Своє кохання зустрів у спортивній залі.

«Він був моїм тренером. Моє перше враження про нього було, що він самозакоханий качок», — Дарія Кордонська, наречена.

Дівчина згодом зрозуміла, що її перше враження про Олексія було помилковим та що почала закохуватися у нього. Олексій хотів зробити пропозицію по-особливому, щоб це запам’яталося на все життя.

Читайте також: «Ми стали людьми з підручників історії». П’ять історій про молодь з прифронтових міст, яка наближає нашу перемогу

«Ми з мамою пішли зранку по магазинам. І тут нас зупиняє поліцейський. Каже, що нещодавно в одному магазині у нас в Жмеринці трапилась крадіжка і по камерах подивилися, що це зробила дівчина, схожа на мене. Я стою в шоці, я не розумію, що відбувається. Розвертаю голову так, а там Льоша стоїть на коліні вже з букетом», — розповідає Дарія.

Молодцята планують зіграти весілля після війни.

Сергій на Любов із Буковини

Сергій та Любов із Вижниці на Буковині вирішили одружитися під час війни, бо саме в такі моменти дуже важливо, коли є підтримка з боку іншої людини.

Обоє — прикордонники. Сергій захищає Батьківщину з 28 лютого. Розповідає, що почали зустрічатися у 2020-му. Побачивши перший раз Любов був вражений її красою, чорнявими очима, чорнявим волоссям, як дівчина спілкується та її манерою поведінки.

«Мені подзвонив Сергій. Сказав: Люба, у нас весілля 26 жовтня. Вирішили, що на моє день народження буде чудова дата, щоб нам повінчатися», — ділиться Любов Андрєєва, прикордонниця, яка одружилася під час війни.

Після весілля Сергій знову повертається до Сумської області боронити країну. Любов мріє про мир і закінчення війни, щоб Сергій повернувся додому.

Військові можуть одружуватися за спрощеною реєстрацією

З початку березня в Україні діє спрощена реєстрація шлюбу для військових. Вони можуть подати заяву та одружитися в будь-який час. Навіть у той же день.

Кількість шлюбів справді збільшилася. Переважно це реєстрація шлюбів військовослужбовців, — Людмила Матіос, керівниця Вижницького ДРАЦСу.

Вона пояснює, що раніше люди готувалися, випікали калачі, готували деревця, вишивали вінки для наречених. Тепер все змінилося. Наречені одружуються за день чи два. Свята проходять у сімейному колі. Наречених привітали і вони зразу ж з залу урочистих подій їдуть у гарячі точки.

«Під час реєстрації кожного шлюбу я прошу їх у День Перемоги чи після Перемоги прийти до зали урочистих подій, щоб ми з відсвяткували те весілля, про яке мріяли», — Людмила Матіос, начальниця Вижницького ДРАЦСу.

Читайте також: «Ми пройшли крізь пекло, тож нам під силу все». Як маріупольці будують мережу молодіжних хабів на заході країни

А снайперка Євгенія Емеральд радить всім не зволікати і сказати важливі слова без вагань прямо зараз

Хочу дати пораду людям. Я зрозуміла це на фронті. Якщо у вас є дружина чи чоловік, наберіть їх і скажіть, що ви любите їх. Якщо у вас служать друзі і ви хвилюєтеся і не хочете їх відволікати, але дуже хочете запитати, як вони, краще напишіть і запитайте, як вони. У нас війна і на наступний день буде вже запізно. У мене так було. Нічого не треба відкладати на завтра. Треба жити і цінувати сьогоднішній день, — снайперка Євгенія Емеральд.

Нагадаємо, у Чернівцях волонтери організували весілля військовому за 2 години.

Також ми розповідали, як молодята придбали пікап для ЗСУ за подаровані на весілля гроші.

Суспільство

Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Опубліковано

Українець по імені Коргі Лакі відзначився як одна з моделей для пам’ятника королеві Єлизаветі II, який недавно було відкрито у британському графстві Ратленд.

Про це повідомляє BBC Україна.

Фото: Getty Images

Про памʼятник

Бронзовий пам’ятник, який встановили поруч з бібліотекою в Окемі, став центром уваги під час офіційного святкування дня народження королеви, на яке зібралося чимало людей. Художник Хайвел Претлі зобразив королеву, оточену трьома коргі – її улюбленцями.

За інформацією ВВС Україна, однією з моделей для королівських собак став пес українки Антоніни Кириленко.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Коргі Лакі

Одного дня чоловік Антоніни вирішив взяти собаку по кличці Лакі із собою на роботу, прогулятися через парк. Там їх зустрів скульптор Хайвел Претлі. Лакі став моделлю для постаменту пам’ятника, ставши прототипом для коргі, який стоїть на задніх лапах.

Фото: Антоніна Кириленко

Скульптор уважно вивчив поведінку та особливості песика, грався з ним і зробив багато фото, щоб якомога точніше відтворити його у скульптурі. Родина Лакі була постійно на зв’язку з митцем та бачила весь процес створення монумента: від маленької глиняної скульптури – до відлиття бронзової статуї. Результат, за словами Антоніни, перевершив усі їхні очікування.

Нагадаємо, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Getty Images

Читати далі

Суспільство

В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Опубліковано

Голосування щодо перейменування 19 топонімів у застосунку “Київ Цифровий” триватиме до 12 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, важливо почути думку мешканців столиці перед тим, як депутатський корпус Київської міської ради прийме рішення про перейменування цих міських об’єктів.

Варіанти змін

Пропозиція змінити назву площі між вулицями Січеславською та Кирпи на честь Північноатлантичного альянсу внесена. Крім того, киянам запропоновано обрати нові назви для вулиць Тургенєва, Пушкіна, Брюсова, Боткіна, Крилова, Нахімова, Достоєвського, Єсеніна, Ковалевської, Чаадаєва та Заслонова.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Також, пропонується перейменувати вулицю Станіславського на вулицю Богдана Ступки. Представники театру імені Івана Франка зауважують, що саме на цій вулиці проживав Ступка і працював у театрі протягом понад 30 років. Вони вважають, що це буде відповідним і символічним кроком для всього театрального мистецтва, якщо ця вулиця отримає ім’я великого українського актора.

Користувачі застосунку “Київ Цифровий” можуть обрати варіант, який, на їхню думку, є найбільш доцільним для перейменування конкретного топоніма. Для участі в голосуванні потрібно перейти до розділу “Електронна демократія”, обрати “Опитування”, переглянути перелік назв та проголосувати.

Як проголосувати

Для того, щоб проголосувати в додатку “Київ Цифровий”:

  • обирайте “Електронна демократія” ⟶ “Опитування”;
  • переглядайте перелік назв і натискайте “Проголосувати”.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: Київ Цифровий

Читати далі

Суспільство

В Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину

Опубліковано

Четвертого травня в столиці буде представлена фотовиставка, на якій буде представлено фотографії, зроблені 65 журналістами, які зафіксували воєнні злочини РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє Інститут масової інформацію.

Про акцію

Інститут масової інформації (ІМІ) та UNESCO звернулися до українських журналістів, репортерів і фотографів з проханням задокументувати наслідки шкоди, яку російська агресія завдала церквам, театрам, бібліотекам та культурним діячам.

Виставка об’єднала роботи 65 фотожурналістів. Через об’єктиви їхніх камер ми бачимо пошкоджені фасади церков, розбите скло культурних центрів, обвалені стелі театрів та попелом засипані бібліотеки. Саме вони зафіксували роботу художників, перформерів, культурних діячів і волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Як потрапити на виставку?

Виставка працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з 4 травня до 19 травня включно.

Адреса: вулиця Терещенківська, 15. 

Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок – вихідні).

Вхід вільний.

Проєкт реалізує Інститут масової інформації за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.

Нагадаємо, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Також ми повідомляли, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: Валентин Кузан

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: