Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Центр реабілітації Superhumans Center отримав 11 млн грн від продажу на аукціоні авто Фредді Мерк’юрі

Опубліковано

Центр реабілітації постраждалих від війни для дітей та дорослих Superhumans Center отримав пожертву — 11 млн грн — від продажу автомобіля Фредді Мерк’юрі на лондонському аукціоні Sotheby’s.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці центру Superhumans Center.

Ексклюзивний Rolls-Royce Silver Shadow 1974 року випуску продали з молотка на аукціоні Sotheby’s за 250 000 фунтів стерлінгів або 11 мільйонів гривень.

Свого часу авто придбав український артист Андрій Данилко. Через війну вирішив віддати його на аукціон, щоб виручені кошти скерувати на будівництво Superhumans Center.

«Андрій Данилко віддав легендарну автівку на аукціон, щоб виручені кошти передати нам, для якнайшвидшого запуску Superhumans Center», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожЗ Одеси до Карпат – на протезі. Як ветеран зібрав 7 млн на пікапи для побратимів

Про центр

Superhumans Center  — майбутній центр протезування та реконструкції, який створять на Львівщині шляхом модернізації та переустаткування державної лікарні. Ініціативу Superhumans підтримувала перша леді України Олена Зеленська.

Superhumans матиме 100 ліжок, операційну, лабораторію з виготовлення протезів та велике фізіотерапевтичне відділення. Клініка фокусуватиметься на протезуванні дорослих і дітей, хірургічних операціях із реконструкції та відновлення понівечених частин тіла або обличчя, лікуванні посттравматичних розладів. Перших пацієнтів планують приймати вже навесні 2023 року.

Нагадаємо, про те, що на Sotheby’s продають роллс-ройс Фредді Мерк’юрі, а гроші передадуть Україні, стало відомо 17 жовтня.

Також ми повідомляли, що на благодійному аукціоні у Полтаві зібрали 2,8 млн грн для ЗСУ.

Фото: facebook.com/Superhumans.Center.

Суспільство

Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

Опубліковано

Коли військові йдуть на позиції, в одній кишені тримають патрони, а в іншій – її солодкі горішки. Наталя з Тернополя випікає солодощі та кожного тижня передає по 30 кілограмів печива та тортів на фронт!

“Хлопцям треба – готова все віддати. Моє печиво – це є мессенджер бійцю, що він потрібний, його чекають”, – каже Наталя.

Як все почалося

А почалося все з “Вишневої гірки”, яку Наталя спекла для чоловіка – військовослужбовця. Вийшло так смачно, що дівчина почала шукати рецепти в інтернеті та експерементувати. Спочатку пекла “Наполеони” та “Медівники” для друзів, а потім почала готувати на замовлення.

“Найсмачніші і, взагалі, хіт продажу – це, звичайно, горішки, мої домашні зі згущеним молоком та цільним горішком фундука”, – розповідає жінка.

Повномасштабне вторгнення

Після 24.02 замовлення зупинилися. Наталя почала пекти печиво для військових. Оскільки я знаю багато військових, просто вирішила, що потрібно якось їх підтримати і вирішила випікати.Це давало заспокоєння. Висилала також і чоловікові з його побратимами.

Згодом знову зʼявилися клієнти, а Наталя з виручених коштів продовжувала випікати для захисників. Від початку повномасштабного вторгнення передала понад 3 тонни солодощів на передову!

Зараз господиня висилає печиво на 10 напрямків. І щаслива, що може нагодувати військових.

“Був такий випадок, що йшли на позиції і було місце в кишені, То на перекус вони брали з собою горішки і бувало, що їли їх декілька днів.Вони їх рятували від голоду”, – згадує Наталя.

Дівчина пригощає печивом знайомих військовим або просто тих бійців, які пишуть їй повідомлення у соцмережі.

“Написав військовий і я не спала тоді цілу ніч. Він захотів дуже рогаликів зі згущенкою. Я напекла, ще додала своїх горішків і відправила йому”, – каже вона.

Наталя влаштовує збори для захисників. Взимку закупила устілки та взуття, а на літо хоче придбати спреї від комарів. Щоб пригостити військових – замовляйте випічку! Адже з заробітку жінка продовжує випікати для військових. Наталя хоче кожному донести, що захисникам важлива наша увага та підтримка.

“Хочу, щоб допомагав кожний. Бо допомогти можна будь-чим, головне – бажання, хотіти допомогти. Це їм потрібно”, – наголошує жінка.

Читати далі

Суспільство

У Києві почали демонтаж скульптури Переяславської ради під Аркою свободи

Опубліковано

Скульптурну композицію з козаками, присвячену Переяславській раді, під Аркою свободи українського народу почали демонтувати.

Про це повідомляє КМДА.

фото: КМДА

У КМДА зауважують, що демонтаж може зайняти декілька днів, оскільки конструкція є досить масивною. Вона складається з 20 елементів, які мають вагу близько 6 000–7 000 тонн.

фото: КМДА

Монумент намагаються зняти без ушкоджень, щоб надалі зберігати в Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова. Нагадаємо, що в цей музей відвозять всі демонтовані в рамках дерусифікації пам’ятники.

Нагадаємо, що Onuka відкриває простір із лекціями й 3D-друком народних інструментів у Чернігові.

Також ми повідомляли, що українські волонтери створюють з супутникових тарілок реалістичні муляжі мінометів.

Фото: КМДА

Читати далі

Суспільство

98-річній бабусі, яка пішки вибиралась з окупації, Monobank подарує будинок (ВІДЕО)

Опубліковано

Українців вразила історія Лідії Степанівни, 98-річної мешканки Очеретиного у Донецькій області, яка залишила окуповану територію міста та пішки добиралася до рідого прапору. Сьогодні стало відомо, що їй пообіцяли купити будинок.

Про це повідомив український бізнесмен та засновник банку Monobank Олег Гороховський.

“Монобанк придбає Лідії Степанівні будинок, і вона в ньому обов’язково доживе до того моменту, коли ця гидота зникне з нашої землі”, – відзначив він.

Читати також: В Київській області побудували баскетбольний майданчик на честь загиблого військового

Історія бабусі

Селище в Донецькій області, що постійно стоїть під атаками армії РФ, покинула 98-річна жінка. Мешканка регіону вирішила вийти пішки з окупованої частини Очеретиного.

Лідія Степанівна перетнула весь фронт під обстрілами, пройшовши близько 10 км. Вона впала двічі, але вона мала одну мету – дістатися вільної української території. За словами свідків, вона трималася на двох ціпках та “характері”.

Після цього її доставили до шелтеру для евакуйованих. Правоохоронці вже зв’язалися з її родичами, включаючи сина, невістку та онуку, які також вийшли з села і зараз перебувають у Костянтинівці. Лідії Степанівні надано всю необхідну допомогу, і зараз вона знаходиться у відносній безпеці.

Нагадаємо, що в столиці проведуть фестиваль української писанки.

Фото: Лідія Степанівна

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: