Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
25 original 25 original

Суспільство

На дорогах України з’явиться більше радарів TruCam: де саме

Опубліковано

На дорогах України кількість радарів швидкості TruCam зросте до сотні. Їх встановлюватимуть там, де перевищення швидкості стає причиною аварій.

Про посилення контролю швидкості повідомив заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці на Facebook.

“До тих 75, що вже працюють, додаємо ще 25 – на ділянках з підвищеною аварійністю, причиною якої є переважно саме перевищення дозволеної швидкості”, – розповідає Білошицький.

Читайте також: Радари TruCam зафіксували вже понад 100 тисяч порушень

Національна поліція публікує карту з новими радарами, у місцях вимірювання встановлюються попереджувальні знаки та патрульний автомобіль з увімкненими синіми проблисковими маячками.

“Наша мета – не притягнути до відповідальності якомога більше, а попередити правопорушення, знизити швидкість”, – пояснює полісмен.

Чим TruCam відрізняються від інших радарів?

TruCam – лазерний портативний пристрій вимірювання швидкості транспортних засобів, який вироблено в США.

Радари на українських дорогах швидкість вже вимірювали: з 2008 до 2010 полювали на гонщиків за допомогою російських “Візирів”. Потім ці прилади заборонили, бо виявилися неточними і несертифікованими. Тепер же, кажуть, правоохоронці, все буде без проблем. Ловитимуть порушників за допомогою радарів TruCam. Усі документи на їх використання є.

Полісмени запевняють, система TruCam немає нічого спільного з “Візиром”. Новий “фен” вимірює швидкість за допомогою лазера, а не радіохвиль. Це дозволяє зафіксувати швидкість окремого автомобіля навіть в потоці. А ще у TruCam немає проблем з сертифікацією, які були у “Візирів”, і через які водії оскаржували зафіксовані порушення. Якщо водій їде занадто швидко, полісмен може або сфотографувати, або зняти на відео порушника.

Читайте також: TruCam в Україні: як працюють і скільки коштує перевищення швидкості

Завдяки лазерному наведенню TruCam може вимірювати швидкість на відстані до 1 200 метрів. Він має карту пам’яті, якої вистачає на 16 тисяч відеороликів або 40 тисяч фото. TruCam робить до 3 фотокадрів в секунду та обладнаний GPS-датчиком.

Для запобігання зловживанням та корупційним ризикам пристрій TruCam містить алгоритм шифрування AES, що робить неможливим втручання в роботу системи та будь-яке коригування даних.

Які штрафи за перевищення швидкості?

Згідно ч. 1 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 20 км/год — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 255 гривень.

Згідно ч. 3 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 50 км/год — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Водії-порушники мають можливість на місці за допомогою мобільного терміналу сплатити штраф та отримати квитанцію. Проте ми закликаємо усіх кермувальників дотримуватися Правил дорожнього руху і не поповнювати поліцейську статистику.

Суспільство

Яким буде графік роботи банків у Великдень та під час травневих свят

Опубліковано

На початку травня в Україні відзначають одразу три свята. Однак через війну додаткових вихідних не буде. Як нагадали в НБУ, в період дії воєнного стану в Україні тимчасово призупинена дія окремих норм законодавства про працю.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зокрема, закон “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” визначає, що скасовуються святкові й неробочі дні, у тому числі не переноситься вихідний день на наступний після святкового, якщо той припадає на суботу чи неділю.

Читайте також: 98-річній бабусі, яка пішки вибиралась з окупації, Monobank подарує будинок

“Отже, 1, 6 та 8 травня будуть звичайними робочими днями для фінансової системи”, – йдеться в повідомленні.

Водночас система електронних платежів Національного банку (СЕП) вже понад рік працює в режимі 24/7/365.

“Усі банки України підключені до системи та мають можливість здійснювати платежі клієнтів цілодобово та без вихідних, ураховуючи власні потреби та потреби своїх клієнтів”, – пояснили в НБУ.

Нагадаємо, WSJ показали процес створення далекобійних БПЛА в Україні.

Фото: НБУ

Читати далі

Суспільство

У Харкові підприємців звільнили від податку на землю та нерухомість

Опубліковано

На сесії міської ради Харкова ухвалила рішення про звільнення підприємців від податку на землю, нерухомість та єдиного податку для ФОП четвертої групи.

Про це повідомляє мер Харкова Ігор Терехов.

“Сьогодні на сесії ми повністю звільнили харківських підприємців від сплати податків за землю, нерухомість та єдиного податку щодо ФОП 4-ої групи”, – повідомив Терехов. 

Читайте також: Які зміни відбудуться в Україні в травні: пенсії , НМТ, свята

За домовленістю з державою, витрачені містом кошти компенсують із державного бюджету.

Нагадаємо, “Укрпошта” показала тестування нового транспорту для листонош.

Фото: Ukr.net

Читати далі

Суспільство

10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

Опубліковано

Життя в Харкові продовжується попри постійні обстріли російських окупантів, що не вщухають із перших днів повномасштабної війни. Побут харків’ян, які вимушено або свідомо залишилися в місті, дуже змінився, але вони об’єднуються, підтримують одне одного та волонтерять задля пришвидшення нашої перемоги.

Редакція ШоТам зробила добірку з благодійних ініціатив, якими можуть скористатися жителі Харкова.

Гуманітарна допомога (ХОВА)

фото: Shutterstock

Про ініціативу:

Чат-бот програми Президента України Зеленського В.О. “Пакет кожному громадянину” за підтримки голови Харківської обласної військової адміністрації Синєгубова О.В. було створено для реєстрації у програмі “Пакет кожному громадянину”.

Ця програма передбачає видачу безкоштовних продуктових пакетів один раз на місяць. Щоб гарантовано отримати свій пакет, необхідно зареєструватися на його отримання, після чого вам буде надіслано повідомлення про час і місце його отримання.

У разі додаткових запитань можна зателефонувати за номером: 0 800 301 415.

Help Army

Про ініціативу:

Волонтерська група HELP ARMY народилася в м. Харків в березні 2014 року та побудована за принципом Координатор -> Волонтери. Кожний координатор веде свій напрямок, але за потреби ми об’єднуємо зусилля всіх членів групи задля досягнення загальної мети.

Найбільша в Харкові та одна з найчисельніших в Україні волонтерська організація допомоги українським військовим. Також закривають гуманітарні запити цивільних мешканців, що постраждали внаслідок війни.

Станція Харків

Про ініціативу:

Станція Харків” – одна з найбільших гуманітарних волонтерських ініціатив України, що працює з 2014 року.

Понад дев’ять років “Станція Харків” об’єднує і координує зусилля багатьох волонтерів та громадських організацій, що займаються допомогою переселенцям з окупованих росією Донбасу і АР Крим, сім’ям загиблих учасників бойових дій, харків’янам, які потрапили в біду.

5 напрямів роботи волонтерів:

  • робота з родинами, що опинились у складних життєвих обставинах, підвищення їх впевненості
  • фандрайзинг та адресна гуманітарна допомога тим, хто втратив дохід
  • громадська активність, мотивація інших активістів та ініціативних груп, у тому числі – до волонтерства
  • сприяння розвитку партисипативної демократії, моніторинг реформ та сприяння їх реалізації
  • проведення неформального навчання, реагування на виклики часу.

ХАБ Вокзал

Про ініціативу:

ХАБ Вокзал – це волонтерське об’єднання, створене для допомоги громадам Харківщини. Запит на отримання гуманітарної допомоги для громади Харківщини через гугл форму.

Організація волонтерів, що забезпечує логістичну підтримку ініціативам і організаціям на Південній залізниці у Харкові, а також надає гуманітарну допомогу мешканцям громад Харківської області.

Подати запит можна тут.

Штаб 24.02

Про ініціативу:

Волонтерський Штаб “24.02” – це незалежне об’єднання волонтерів створено на базі закладів харчування. До лав організації долучились більш ніж 100 волонтерів.

Також це волонтерська ініціатива, де можна:

  • отримати допомогу з харчуванням для цивільних, військових, лікарів, поліції і комунальних служб;
  • залишити заявку на допомогу з харчуванням і ліками;
  • допомогти зібрати кошти на потреби військових, ліки, продукти та їжу.

Kharkiv Zero Waste

Про ініціативу:

Ця організація приймає багато видів вторсировини на переробку. 

Як скористуватися послугами переробки?

По-перше, перегляньте перелік вторсировини та правила її прийому.
Головне правило – все повинно бути чистим, вимитим та без залишків органіки. 

Якщо вам складно орієнтуватися у видах вторсировини, спочатку розподіліть свої відходи на скло, метал, макулатуру, тетрапак, пластик та плівку і приходьте до екохабу.  

Волонери організаці проконсультують Вас, на які види ділити пластик та як їх розрізняти, як сортувати макулатуру та залізо, яка плівка переробляється та інше.

Гуманітарна допомога

Це розділ на веб-сайті Харківської обласної військової адміністрації, де постійно оновлюється інформація про мапу місць, в яких можна отримати гуманітарну допомогу в місті.

Благодійний фонд “Заради життя”

Про ініціативи:

У вересні 2015 група небайдужих людей у місті Харкові розпочала роботу з кризовими вагітними з метою зберегти життя ненародженій дитині і створила громадську організацію для захисту дітей до народження і сімейних цінностей “Заради життя“, без статусу юридичної особи.

Учасниками організації є 12 людей.

Мета організації – захистити права дитини з моменту її зачаття, шляхом надання допомоги вагітним жінкам і сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також популяризація цінностей сім’ї, багатодітності, відповідального батьківства, подолання абортного мислення.

Харківська обласна організація Товариства Червоного Хреста України

Про ініціативу:

Структурний підрозділ Товариства Червоного Хреста України – найстарішої та наймасштабнішої гуманітарної організації на території України.

Місія організації – захист життя людини, запобігання і полегшення людських страждань, утвердження ідеалів миру, добра і милосердя.

Створені загони швидкого реагування для надання допомоги постраждалим під час ситуацій громадського неспокою, особливо в Києві, Харкові, Донецьку, Луганську, Дніпропетровську, Херсоні, Одесі, Миколаєві, Вінниці. Суспільство зосереджує роботу на наданні допомоги постраждалим і переміщеним особам із зони збройного конфлікту і Криму, а також продовжує допомагати вразливим категоріям населення. Розвивається напрямок діяльності Товариства за психосоціальної підтримки.

Благодійний фонд “Благо”

Про ініціативу:

Фонд “Благо” сфокусований на створенні умов для формування відповідального і здорового способу життя серед дітей і молоді, протидії соціально небезпечним захворюванням (ВІЛ / СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити та інші інфекції, що передаються статевим шляхом), популяризації толерантного ставлення до оточуючих людей і природі, а також поширення енергозберігаючих технологій.

Діяльність фонду спрямована на профілактику соціально небезпечних явищ, надання медико-соціальної допомоги мешканцям  регіону, які в силу своїх фізичних, матеріальних чи інших особливостей потребують  допомоги й опіки.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: