Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Евакуйоване підприємство з Луганщини створює сепаратори для агробізнесу на Черкащині

Партнерський матеріал

Опубліковано

Науково-виробниче підприємство «Аеромех» переїхало із Кремінної Луганської області до селища Єрки, що на Черкащині. Компанія, яку заснували 2001 року в Луганську, вдруге стала переселенкою. Та попри все на новому місці фахівці підприємства вже почали виготовляти свою основну продукцію – сепаратор САД (сепаратор аеродинамічний) для очищення зерна.

Ці машини призначені для підготовки насіннєвого матеріалу – вони дозволяють якісно відсортувати насіння. Це авторська розробка луганських виробників, на яку вони мають патенти. Купують сепаратори по всьому світу – замовники є у країнах Європи та Африки, США та Канади. 60% усієї продукції до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну продавали на експорт, 40% – на українському ринку.

Друга евакуація в історії компанії

У березні, коли почалися інтенсивні обстріли Кремінної російськими військами, керівництво компанії вирішило виїжджати. Єдине, що змогли вивезти, – частину готової продукції зі складів. Усі верстати, необхідні для виробництва, лишилися у Кремінній: лазерний верстат, верстати для гнуття металевих деталей, допоміжні інструменти, токарні, зварювальні верстати, електричні інструменти.

«Для нашої компанії це друга евакуація, ми маємо досвід переїзду 2014 року, коли почалася війна на сході України. Ми тоді виїжджали з Луганська, поступово вивозили своє майно, мали можливість поїхати кілька разів. Цього разу – все інакше», – каже директор та співзасновник «Аеромех» Олександр Чорнобай.

Отримати допомогу держави на релокацію бізнесу не вдалося. За словами директора, кожен підприємець мав шукати транспорт самотужки, а потім подавати на відшкодування через онлайн-платформу. У квітні ціна на перевезення з Луганщини зросла майже вдесятеро. Та й забрати верстати під обстрілами було ризиковано.

«До війни орендувати вантажівку з Кремінної до Дніпра коштувало 10 тисяч гривень, у квітні ціна сягала вже 80 тисяч гривень, водії відмовлялися їхати у небезпечний регіон. Вивезти важке обладнання швидко не можна, наприклад, у нас є верстат, який ми встановлювали три дні, швидко демонтувати його під обстрілами, щоб вивезти, було нереально. Тож ми власними силами вивозили лише те, що змогли, передусім нашу готову продукцію. Це було важливо, адже ми швидко змогли відвантажити її замовникам та отримати гроші на поточні витрати», – додає Чорнобай.

Відновити роботу на новому місці допомогла команда з 14 людей

Для працівників компанії «Аеромех», яка переїхала з міста до невеликого селища Єрки, було складно знайти житло, багато хто відмовився їхати до невідомого регіону. Більшість приватних будинків у селищі виявилися зайнятими, порожні – непридатними для проживання. На новому місці компанія орендувала виробниче приміщення – територію колишнього сільськогосподарського підприємства і почала працювати.

«З нами зараз чотирнадцять людей, кожен з них дуже важливий у виробничому ланцюжку, саме завдяки цим людям ми почали виробництво на новому місці. Частину роботи виконуємо у кооперації з колегами із Черкас, частину – самі, також закуповуємо деякі деталі готові. Вже придбали невеликий ручний верстат для обробки металу і цього тижня завершуємо фарбувати кілька сепараторів, які виготовили у Єрках. Попри війну у нас є плани з розвитку, ми потроху рухаємося», – ділиться директор.

Замовлення від українського бізнесу та з-за кордону

Сьогодні компанія має замовлення з Австрії, Румунії, Болгарії. Виконавши їх, «Аеромех» матиме обігові кошти для продовження роботи та утримання своїх працівників. Замовлення також отримують від українського агробізнесу.

«Вважаю, що цьогоріч насіння з Європи та США буде менше завозитися, тож аграріям доведеться більше використовувати власне. Але для збільшення врожайності його потрібно готувати, якісно сортувати у першу чергу. Наші машини допомагають це зробити, після цього врожайність зростає на 35 – 40%. Порожні, хворі зернини сепаратор відділяє, також відсівається полова, дрібне сміття. Залишаються лише зернини з найбільшою питомою вагою, які потенційно принесуть високий врожай», – говорить комерційна директорка компанії Ірина Чорнобай.

Комерційна директорка компанії Ірина Чорнобай.

До війни сепаратори купували у 60 країнах світу. Хоча виробники орієнтуються в основному на агробізнес, але покупці пристосовують їх для своїх потреб.

«Наш сепаратор дозволяє відсортувати будь-яке насіння на 5 фракцій за питомою вагою. Машина може сортувати різне насіння – пшениці, соняшника, кукурудзи, рапсу, гороху. Зерно завантажується у приймальний бункер, з якого потім надходить до камери сепарації, де обробляється повітряним потоком. Потоки повітря буквально просівають кожну зернину, розподіляючи її до потрібної фракції – зерна найвищої якості, фуражного зерна та відходів», – каже Ірина.

Зберегти довіру та розширити виробництво

Якщо українські фермери сортують пшеницю та інші зернові, то покупці з країн Африки, наприклад, просівають кавові зерна, клієнти з Румунії, окрім звичайного зерна, сортують заморожені ягоди.

«На виставці колись просівали кавовий порошок, щоб відділити пісок, який до нього потрапив. Також ми знаємо, що сортують вугілля, матеріал для виготовлення брикетів, відходи соняшника – на птахофабриках дуже важливо, щоб олійні плівки не потрапляли у корм для птахів, тож їх ще розділяють», – пригадує пані Ірина, як використовують клієнти їхні сепаратори.

Амбітна задача Аеромеха на цей рік – зберегти довіру клієнтів, придбати нові верстати для повноцінної роботи на виробництві, а після перемоги повернутися до свого цеху у Кремінній на Луганщині.

Суспільство

Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

Опубліковано

Уряд Латвії схвалив передачу Україні нового пакету озброєння. До нього ввійдуть, зокрема, зенітні установки та безпілотники.

Про це заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня в соцмережах.

Так, офіційна Рига передасть на потреби Сил оборони зенітні установки NBS (імовірно — Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. За словами посадовиці, це допоможе Україні «покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості».

Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народові України в боротьбі проти росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом із нашими союзниками», — підкреслила прем’єрка Латвії.

Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

Фото: Мілітарний

Читати далі

Суспільство

144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

Опубліковано

Українці за сім днів у застосунку “Дія” купили облігацій на 144 мільйони гривень. Облігації у застосунку “Дія” з’явилися тиждень тому під назвою “Бахчисарай” та “Макіївка”.

Про це повідомляє “Дія”.

“Підтримуйте країну, Сили оборони, задавайте тренди, а ще — обирайте назву для наступної військової облігації в Дії. Перейдіть у Твіттер Дії і напишіть назву міста, яким назвати наступну військову облігацію у Дії”, – повідомили у Дії.

Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

  • Бахчисарай;
  • Керч;
  • Джанкой;
  • Євпаторія;
  • Макіївка;
  • Сімферополь;
  • Асканія Нова;
  • Ялта;
  • Залізний Порт;
  • Нова Каховка.

Читайте також: 10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

Що таке облігації

Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

  1. Ви купуєте облігації;
  2. Держава користується грошима;
  3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

Так українці вже придбали 4+ мільйона облігацій, а з уже виплачених заробили 94+ млн гривень. Гроші, які ви вкладаєте, працюють – вони перетворюються на амуніцію, техніку, медикаменти, зарплати медикам та військовим. Потреби фронту зростають – наша підтримка теж має рости.

Нагадаємо, Михайло Федоров повідомив, що військові облігації — це цінні папери й дієвий спосіб підтримати українську економіку та армію.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Литва планує спорудити школи-бомбосховища у 6 областях України

Опубліковано

Литовці планують побудувати нові школи-бомбосховища в 6 областях України — на Херсонщині, Одещині, Донеччині, Запоріжжі, Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині. Саме завдяки цій ініціативі відбудеться побудова нових шкіл-укриттів. За його словами, окрім 6 областей ще один такий об’єкт можуть спорудити на Харківщині.

Про це заявив голова литовської програми з відбудови України Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс в інтерв’ю «Укрінформу».

«У чому ідея? У деяких українських регіонах діти через повномасштабну війну не можуть ходити до шкіл. Це величезна проблема. А якщо пригадати ще й попередні ковідні обмеження, то виходить, що це вже четвертий шкільний рік, коли діти не ходять до шкіл», — каже Жарновскіс.

Читайте також: У столиці реставрують памʼятка архітектури «Літаюча тарілка»: вона збереже свою автентичність

За його словами, будівництво таких шкіл відбуватиметься «з нуля» — тобто в тих місцях, де раніше не було укриттів. У нових закладах передбачать і антирадіаційний захист.

«Вкотре повторюся: наша мета, аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями. А в інших умовах такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати по-різному: для спортивних, культурних занять, будь-якого дозвілля в позаурочний час», — запевняє литовський посадовець.

Жарновскіс також запевнив, що будівництво шкіл-бомбосховищ в Україні зможуть закінчити до кінця 2024 року.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як стати оператором БПЛА.

Фото: Укрінформ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство11 години тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: