Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Рекорди, перемоги та історія. Як добре ти знаєш міста України? (ТЕСТ)

Опубліковано

Як добре ви знаєте українські міста? Бували в обласних центрах та пам’ятаєте назву першої столиці? Непогано. А як щодо більш маловідомих фактів з життя міст нашої країни? Скажімо, де встановили пам’ятник британському юристу, а де – рекордна для Європи алея? До Всесвітнього дня міст, який відзначають 31 жовтня, підготували для вас тест з цікавими фактами про міста України.

0%

Яке з цих міст – наймолодше в Україні?

Правильно! Неправильно!

Усі ці міста можна назвати наймолодшими в нашій країні. Утім правильна відповідь одна – це Славутич. Його побудували 1986 року, після аварії на Чорнобильській АЕС для евакуйованих працівників атомної станції. Сьогодні тут проживає приблизно 25 тисяч людей.

У якому місті розгортається сюжет роману «Місто» Валер’яна Підмогильного?

Правильно! Неправильно!

Головний герой роману Степан Радченко з села вирушає саме до Києва, аби підкорити місто. Фактично Підмогильному вдалося зафіксувати в своєму романі Київ 1920-х років.

У якому місті розташована ця фортеця?

Правильно! Неправильно!

Це фортеця в Білгороді-Дністровському (Одеська область). За свою історію місто мало безліч назв, найвідоміша з них – Аккерман. Тому й фортецю частіше називають Аккерманською.

Яке з цих малих міст має звання «міста-музею»?

Правильно! Неправильно!

Містом музеїв заслужено називають саме Переяслав. Тут їх нараховують 27, а обійти всі за один день – неможливо. За кількістю музеїв Переяслав може позмагатися навіть з деякими великими містами України.

На честь якого українського міста назвали бульвар у Парижі?

Правильно! Неправильно!

У центральній частині французької столиці є Севастопольський бульвар. Таку назву одна з головних транспортних артерій міста отримала після перемоги Франції під час облоги Севастополя в роки Кримської війни.

Яке з українських міст може похизуватися найдовшою в Європі липовою алеєю?

Правильно! Неправильно!

Ужгород – це не лише місто сакур, але й місто з найдовшою в Європі алеєю лип. Її довжина сягає 2 200 метрів. Вона майже вдвічі довша за відому берлінську алею Унтер-дер-Лінден.

Яке місто може «похвалитися» найкоротшою в Україні лінією метро?

Правильно! Неправильно!

Дніпровський метрополітен – один із найкоротших у Європі та найкоротший в Україні. Це всього 7,8 кілометрів та 6 станцій.

Де в Україні розташований один із найбільших у Східній Європі завод шампанських вин, що виготовляє напій за класичною технологією?

Правильно! Неправильно!

«Артвайнері» розташований у Бахмуті (Донецька область). Це один із найбільших в Україні та Східній Європі заводів із виробництва шампанських вин, що створює напій за класичною технологією.

У якому з міст України встановили пам’ятник британському юристу та лікарю Джону Говарду?

Правильно! Неправильно!

Пам’ятник на честь Джона Говарда встановили в центрі Херсона. Британський юрист та лікар присвятив своє життя допомозі ув’язненим та боротьбі з епідемічними захворюваннями. Останній рік свого життя Говард провів у Херсоні, де вирувала епідемія тифу. Напередодні смерті він попросив, аби на місці його поховання встановили сонячний годинник.

Де розташована найдовша в Україні пішохідна вулиця?

Правильно! Неправильно!

Вулиця Соборна в центрі Миколаєва – найдовша пішохідна вулиця в нашій країні. Її довжина сягає 1,5 км та охоплює сім кварталів. Утім закритою для автівок лишається не вся Соборна, а частина від Адміральської до Центрального проспекту. Це рівно один кілометр.

У якому місті встановили один з перших в Європі та єдиний в Україні пам’ятник Че Геварі?

Правильно! Неправильно!

Єдиний в Україні та один з перших на території Європи пам’ятник кубинському революціонеру Че Геварі встановили у Вінниці в 2008 році. Утім майже через 12 років власник скульптури продав її.

Де в Україні можна відшукати найдовшу в Європі набережну?

Правильно! Неправильно!

Найдовша набережна Європи розташована в Дніпрі. Її довжина – 30 кілометрів.

Як добре ти знаєш міста України?
Експерт(-ка) українських міст!

Вау, жодної помилки! Ви точно не гуглили відповіді? Схоже, ви обожнюєте подорожі та знаєте всі найцікавіші факти з різних куточків нашої країни. Це вражає!
Дослідник(-ця) українських міст

Ого, непоганий результат! Ви відповіли правильно на більшість питань, а помилки лише допомогли дізнатися ще більше нового та цікавого про Україну. Спробуйте пройти цей тест знову та отримайте звання справжнього експерта чи експертки українських міст!
Локальний(-а) експерт(-ка)

Схоже, частина питань не викликала у вас жодних сумнівів. Чи варто засмучуватися через помилки? Звісно, ні! Нехай кожна хибна відповідь стане для вас приводом та мотивацією відвідати нові міста України.
Турист(-ка)

На жаль, жодна з ваших відповідей не була правильною. Але чи варто засмучуватися? Звісно ж, ні! Навпаки, тепер ви отримали купу приводів відвідати нові міста. Вперед за пригодами!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Україна піднялася на 18 пунктів в Індексі свободи преси

Опубліковано

Протягом року Україна піднялася на 18 позицій у Індексі свободи преси, який складає міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF), досягнувши 61-го місця.

Про це повідомили на сайті організації.

Україна опинилася вище в рейтингу завдяки покращенню політичного і безпекового показників.

У звіті організації йдеться про те, що російсько-українська війна ставить під загрозу виживання українських медіа. На ЗМІ випливають боротьба з російською пропагандою і зниження економічних показників.

«Після російського вторгнення в лютому 2022 року безпека журналістів опинилася під загрозою як ніколи. Іноді їх навмисно обстрілюють, незважаючи на те що вони демонструють знаки “Преса”, і список поранених або вбитих репортерів і ЗМІ, які сильно постраждали від авіаударів, продовжує зростати… Кібератаки, порушення конфіденційності джерел і обмеження доступу до інформації також викликають занепокоєння», — зазначають правозахисники.

Читайте також: Як переселенці опікуються одне одним у Мамаївській громаді (ВІДЕО)

RSF стверджує, що ухвалений наприкінці 2022 року закон про медіа погодив українське законодавство з європейським, але застосування воєнного стану іноді призводить до обмежень щодо журналістів.

Репортери без кордонів (RSF) — міжнародна недержавна організація захисту прав людини, яка оберігає свободу слова в усьому світі. Організація проводить боротьбу з цензурою та виступає за звільнення журналістів, котрі перебувають в ув’язненні, пов’язаному з їхньою професійною діяльністю.

Індекс свободи преси публікується з 2002 року. Під час його формування враховуються такі чинники: незалежність ЗМІ від власника і політичного впливу, рівень самоцензури, законодавча база, яка регулює діяльність ЗМІ, плюралізм думок у ЗМІ, рівень насильства проти журналістів.

Нагадаємо, у Києві триває реєстрація стартапів “Стійке місто”.

Фото:

Читати далі

Суспільство

У Міноборони розповіли про грошове забезпечення для важкопоранених військових

Опубліковано

Для важкопоранених військовослужбовців, які перебувають у лікарнях, передбачена додаткова винагорода у розмірі 100 тисяч гривень.

Про це заявила Наталія Калмикова, заступниця міністра оборони України, у інтерв’ю для Укрінформу.

Ця винагорода виплачується за час лікування, включаючи період перебування в лікарні та час переміщення до неї. Також вона надається військовослужбовцям, які знаходяться у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком ВЛК.

«Існує додаткова винагорода військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я. Це стосується, до речі, і закордонних лікарень. Ця винагорода становить 100 тисяч. Вона виплачується за час перебування на стаціонарному лікуванні, включаючи час переміщення до лікарняного закладу. Окрім того, сума виплачується бійцям, які перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком ВЛК», – повідомила Калмикова.

Читайте також: У Києві запрацював сучасний спортзал для ветеранів та військових: куди звертатися

Калмикова також зазначила, що військовослужбовці зберігають своє грошове забезпечення під час відпустки. Крім того, вони можуть отримати грошову допомогу для оздоровлення за власним бажанням.

Нагадаємо, військові будуть отримувати більше відпускних днів.

Фото: УНІАН

Читати далі

Суспільство

У районі Києва придбали тимчасове житло для ВПО: як туди поселитися

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва придбали тимчасове житло для переселенців. Його отримали 22 родини переселенців (81 людина), які знаходяться на квартирному обліку. Загалом у Дарницькому районі близько 800 людей перебувають в черзі на житло.

Про це повідомив очільник Дарницької РДА Микола Калашник.

Оселі для ВПО надають за чергою, що формується за сумою балів, які нараховуються за єдиною методикою. Квартири надають у новобудовах, але вони не обладнані меблями й технікою.

Повністю укомплектовані квартири можуть отримати лише родини, які не мають змоги самостійно облаштувати житло.

Читайте також: Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Переселенці можуть безкоштовно жити впродовж року в отриманих квартирах, сплачуючи лише за комунальні послуги, та мають право продовжити проживання, якщо не знайдуть власне житло.

Нагадаємо,у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап.

Фото: Микола Калашник

Читати далі