Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Київщині відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку

Опубліковано

Фонд «Життєлюб» створить Центр для людей старшого віку у Медвині на Київщині.

Про це ШоТам повідомили представники фонду.

За інформацією, в Україні живуть 9 млн людей пенсійного віку. При цьому в країні є лише 62 профільні будинки-інтернати, й умови в них далекі від ідеальних.

У фонді мають намір звести яскраву сучасну будівлю з доглянутою територією, продуманою інфраструктурою, зручними кімнатами і повним набором можливостей для медичного догляду.

Нині у цій будівлі розміщений Центр соціального захисту Медвинської територіальної громади. Фонд «Життєлюб» шукає партнерів, щоб провести в будівлі комплексний ремонт, оснастити необхідним обладнанням, створити інфраструктуру для Ба та Ді, які потребують спеціального догляду, і перетворити цю установу на місце, де людям старшого віку буде комфортно і радісно.

Про проблему будинків для літніх людей фонд підготував мініфільм.

Що планують зробити?

Планується, що у Домі «Життєлюб» буде все для повноцінного, яскравого та комфортного життя людей старшого віку. Це буде унікальний для України проєкт, який покаже, що в поважному віці можна жити в задоволення, а не «доживати».

Читайте також: «Обід без бід»: волонтери об’єдналися і годують самотніх бабусь і дідусів (ВІДЕО)

Кімнати для Ба та Ді в Домі «Життєлюб» будуть тематичними – наприклад, кімнати подорожей, мистецтв, природи. Раз на рік мешканці Дому зможуть переїжджати в іншу кімнату – щоб життя було цікавішим та різноманітнішим.

У будівлі буде кафе, де можна зустрітися, випити чаю і поспілкуватися, загальна зона відпочинку з м’якими диванами, настільними іграми та телевізором, творча майстерня. У неї, до речі, зможуть приходити всі охочі. Жителі Медвина різного віку зможуть спілкуватися з Ба та Ді та разом займатися творчістю.

У дворі Дому «Життєлюб» планується зелена зона для сімейних пікніків, літній кінотеатр, артпарк та фотозони. Трекінгова стежка здоров’я з’єднає будівлю з природними пам’ятками Медвина. Життєлюби та їхні відвідувачі зможуть взяти палиці для скандинавської ходьби та пройтися до гори Тотоха, подивитися на 600-річний дуб, пам’ятник меду і вину та інші артоб’єкти, які створять спеціально для Дому «Життєлюб».

Читайте також30 років Незалежності: 30 найбільших успіхів та досягнень України

У Центрі для людей старшого віку будуть працювати кваліфіковані співробітники, які пройдуть спеціальне навчання, засноване на останніх дослідженнях в сфері догляду за дорослими людьми.

Про проєкт

Дім «Життєлюб» – некомерційний проєкт, і всі кошти, які будуть акумулюватися завдяки його роботі, підуть на створення патронажної служби для людей старшого віку з Медвинської ОТГ – тих, хто потребує спеціального догляду.

Перший Дім «Життєлюб» в Медвині стане показовим прикладом для інших регіонів. Поступово він буде змінювати ставлення суспільства до установ для людей старшого віку. Замість соромного «здати батьків до будинку престарілих» зазвучить життєстверджуюче: «подарувати батькам яскраве та наповнене подіями життя з турботою фахівців».

Коли перший Дім «Життєлюб» почне працювати і стане успішною моделлю, фонд «Життєлюб» планує створити соціальну франшизу. Тоді будь-яка ОТГ зможе відкрити такий Центр для людей старшого віку і подарувати яскраве життя Ба та Ді в своєму регіоні.

Читайте такожЗ принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

А поки для створення першого Дому «Життєлюб» потрібна допомога! Якщо ви хочете стати партнером проєкту та взяти участь на будь-якому його етапі – реконструкції будівлі, її дизайні, створенні тематичних кімнат, оснащенні Центру і так далі – пишіть на пошту happyoldcomua@gmail.com.

До збору також можна долучитись і на платформі Superonuki, зробивши будь-який комфортний для вас внесок за посиланням.

Нагадаємо, український бізнес зібрав понад 22 млн грн на відновлення костелу Святого Миколая після пожежі.

Як ми повідомляли раніше, у столиці до Всесвітнього дня серця вперше пройде благодійний забіг Kind Hearts Run.

Суспільство

Як переселенці опікуються одне одним у Мамаївській громаді (ВІДЕО)

Опубліковано

Від керованих авіабомб і постійних обстрілів Харкова Олена вивезла стареньку маму і малолітнього сина до Мамаївської громади. Там жінці не лише запропонували житло, але й нову цікаву роботу. Мотиваційну історію про те, як переселенці дбають одне про одного у Мамаївській громаді, дивіться у новому ролику ШоТам.

Олена Пухіна понад 20 років працювала вихователькою у Харкові. З початком вторгнення окупанти щодоби обстрілювали її місто. Із маленькою дитиною та старенькою мамою жінка місяць трималася без світла, газу та води. А коли на Харків почали кидати авіабомби, сім’я вимушена була евакуюватися.

“Спочатку, десь зо два дні ми ще чогось очікували, але потім стало наскільки страшно, що дитина почала кричати по ночах. Я зрозуміла, що маю рятувати ментальне та фізичне здоров’я свого сина”, – розповідає вимушена переселенка Олена.

Читайте також: Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Родина переїхала до Мамаївської громади. Спочатку поселилися у місцевій школі, а згодом їм надали кімнату в шелтері.

“Ми очікували, що ми скоро повернемося додому. Але звичайно, того не сталося, війна затягнулася, назад повертатися під обстріли ми не можемо, – ділиться жінка.

Тому Олена почала шукати роботу на новому місці.

“Я шукала у Чернівцях, об’їхала дуже багато всього, стала у центр зайнятості, але там нічого конкретного пропонувати не могли, щоби могло мене влаштувати”, – згадує Олена.

Майже втративши будь-яку надію, Олена отримала пропозицію роботи у шелтері.

“Була така потреба у соціальних працівниках і була потреба у наданні таких послуг з комунікацією”, – каже голова Мамаївської ТГ Наталія Катрюк.

Тож місцева влада почала консультуватися з Оленою, аби дізнатися про потреби ВПО.

“Комунікація соціального працівника, який уповноважений на роботу з ВПО – це перше завдання, знайти контакти з усіма людьми, які не забажали зареєструватися, але мешкають у громаді”, – каже Н. Катрюк.

Тож нині Олена проводить заняття для дітей з арттерапії й емоційної грамотності. А з дорослими працює на тренінгах і в групах емоційної підтримки. Жінка опікується переселенцями не лише у своєму селі, а й у сусідніх. Тому три рази на місяць їде Мамаївською громадою, щоби дізнатися проблеми переселенців.

Відтак, допомагаючи іншим переселенцям, Олена підтримує і себе.

“Спочатку було дуже важко, але зараз легше, тому що ми трішки адаптувалися, знайшли своє місце у суспільстві допомагаючи таким самим ВПО, як і ми. Тому ми бачимо у цьому розразу, допомагаючи людям”, – підсумовує Олена.

Нагадаємо, рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову.

Фото: ШоТАМ!

Читати далі

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство7 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: