Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Збираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження

Опубліковано

Сезон морських курортів добігає кінця, й багато туристів вже планують мандрівки на гори та скелі. Готуватися до такої поїздки точно варто заздалегідь, щоб нічого не забути. Намети, спальники, рюкзаки, а також теплий одяг – все це можна знайти й в українських виробників. Сьогодні на ринку чимало брендів, якості яких позаздрять конкуренти в будь-якому куточку світу. Пропонуємо вам шість компаній, які допоможуть вам зібратись у гірську подорож.

За наметом – до Terra Incognita

У колі туристів важко знайти людину, яка б не чула про Terra Incognita. Однак мало хто знає, що це український бренд. Компанія зуміла стати найбільшим виробником туристичного спорядження в Україні з більш як сотнею дилерів, власною мережею фірмових магазинів та дистрибуцією в Молдові. Спеціалізується бренд на виробництві туристичного спорядження, зокрема наметів, рюкзаків, спальних мішків, термобілизні та навіть «килимках-самонадувайках». Їхні намети покупці брали в базові табори Евересту на висоту в 7300 метрів, а в «спальниках» перебували й на висотах у 8000 м. Продукція компанії орієнтована на людей, які ведуть активний спосіб життя: туристів, лижників і велосипедистів.

Фото: www.facebook.com/TerraIncognitaUA

Офіційно Terra Incognita почала працювати у 2005 році, в Києві. Її засновники раніше керували швейним виробництвом фірми Adventure – не менш славетної серед українських туристів 90-х років, у першу чергу, завдяки своїм рюкзакам. 

Намети вартують від 2500 гривень і до 12 тисяч, рюкзаки – від 600 до 3800 гривень. Спальні мішки вам обійдуться у щонайменше 1000 гривень, а можна підібрати й за майже 3 тисячі.

Де придбати: сайт, соцмережі

Зі спальником VsimGir ви точно не замерзнете

Якщо плануєте похід осінніми та зимними вечорами, варто подбати про теплий одяг та спальне спорядження. Таке ви точно знайдете в асортименті українського бренду VsimGir. Компанія, яку створили понад шість років тому, розташована у Волочиську Хмельницької області. Там конструюють та шиють туристичний одяг та виготовляють спорядження на замовлення. Для своїх виробів бренд використовує матеріали та фурнітуру зі США.

Фото: www.facebook.com/VsimGir

Родзинка бренду – пухові вироби – саме те, що потрібно у холодну пору. У своїй продукції використовують український пух з показником FillPower 750 – він характеризується високою якістю теплоізоляції. Ціни на куртки коливаються від тисячі й до 2500 гривень. Пухові чуни (щось схоже на «уги») можна придбати за 650 грн. За «спальник» доведеться віддати приблизно 5000 гривень. Продукцію цього бренду вже випробували туристи, які підіймалися на найвищі вершини – так звані восьмитисячники.

Де придбати: соцмережі

Легкість шукайте в Fram Equipment

Якщо ж ви навпаки у пошуках легкого і зручного туристичного одягу та спорядження, але водночас надійного – придивіться до Fram Equipment. Ця українська компанія розробляє і створює туристичне спорядження для альпінізму, трекінгу та пішого туризму. Наголос якраз роблять на легкості, що є досить важливим для туриста. У компанії запевняють, що їхнє туристичне спорядження мандрівники вже протестували скрізь: від Антарктиди до Евересту.

Фото: www.facebook.com/framequi

Бренд працює на ринку вже понад сім років, виробництво зосереджене у столиці. Fram у назві бренду в перекладі з норвезької означає «Вперед». Крім того, так названий легендарний корабель, на якому мандрівник-дослідник Руаль Амундсен побачив береги Антарктиди й першим у світі досягнув Південного полюса. У компанії обіцяють, що їхні зручні й легкі рюкзаки та одяг стануть вам гарною підмогою в подорожі. Придбати рюкзак можна щонайменше за 785 гривень, мембранну куртку або штормівку ­– за 2295, а штани-самоскиди – за 2298 грн.

Де придбати: сайт, соцмережі

Читайте також: Відомі й не дуже: 10 українських вершин, які варто підкорити цього літа в Карпатах

Дизайнерські намети чекають на вас у Red Point

Ще один український виробник професійного спорядження для альпінізму та туризму – компанія Red Point. У них ви можете пригледіти для себе рюкзаки, намети та спальні мішки. Компанія багато уваги приділяє сучасним тенденціям дизайну спорядження. Але не забуває і про якість: у розробці асортименту Red Point беруть участь спеціалісти у галузі туризму та альпінізму, зокрема Сергій Бублик та Борис Шульман. Разом вони обирають та тестують матеріали й фурнітуру, продумуючи кожну деталь.

Фото: www.facebook.com/RedPoint.ua

Бренд, місце розташування якого у Києві, з’явився на українському ринку у 2012 році. У виробництві товарів Red Point використовує фірмову фурнітуру та блискавки найбільшого світового виробника YKK. Намети виготовляють з алюмінієвими каркасами, а всі «спальники» пройшли тестування за європейським стандартом EN 13537 (перевірка температурним режимом у спеціальній лабораторії). Вартість намету стартує від 3500 гривень і до 11 тисяч, залежно від розміру та наповнення. Туристичний рюкзак можна придбати за 1500 грн і вище, приблизно стільки ж вартують і найдешевші «спальники».

Де придбати: список магазинів

First Ascent підготує вас до зустрічі зі скелями

Запланували підійматися на скелю? Вам точно знадобляться страхувальні системи, шолом та карабіни. З цим може допомогти асортимент української компанії First Ascent. Виробник пропонує різноманітні товари для скелелазіння, альпінізму спелеології (дослідження печер), гірського туризму, а також робіт на висоті. В каталозі ви також знайдете петлі, відтяжки, блок-ролики, каски тощо.

Фото: www.mandrivnik.com.ua

Компанія гарантує надійність своїх товарів, адже має досвід у виробництві страхувального спорядження з 1995 року. Також при виготовленні беруть до уваги досвід та поради відомих альпіністів, скелелазів та спелеологів. Вироби цього бренду повністю відповідають сучасним стандартам безпеки та новітнім технологіям. Стосовно цін, страхувальна система вам обійдеться від 490 до 1300 гривень, карабін у 30 – 560 гривень, а шолом можна купити за 950 – 1900 грн.

Де придбати: сайт

З Тurbat відчуйте карпатське тепло навіть взимку

Львівська фірма Тurbat пропонує різноманітні туристичні речі для зимових мандрівок. Це невеличка крафтова майстерня, де виготовляють тепле спорядження з гусячого пуху, зібраного в центрі країни та на центральному заході. Пух беруть від птиці, яка живе у максимально природних умовах. Потім його додатково обробляють хімічним репелентом, аби він був гідрофобним (тобто, відштовхував воду).

Фото: www.facebook.com/turbat.ua

Бренд назвали на честь карпатської річки, яка протікає у межах Тячівського району Закарпатської області. Продукцію позиціюють як ту, що «зроблена мандрівниками», її вже відправляли у різні куточки світу. Придбати пухову куртку тут можна від 3655 гривень, спальник – від 1895 грн, намет – від 3495. А ще можна обрати для себе термобілизну, кожен елемент якої по вартості не перевищує тисячу гривень.

Де придбати: сайт, соцмережі

Суспільство

Українці можуть «купити» страховий стаж: інструкція

Опубліковано

Українці можуть «купити» страховий стаж для виходу на пенсію у 60 років або для отримання вищої пенсії. Про це йдеться на Урядовому порталі.

Як «придбати» страховий стаж

Перш за все потрібно укласти договір з Пенсійним фондом України (ПФУ) – зробити це можна онлайн через веб-портал електронних послуг фонду. Потім потрібно зробити наступні кроки:

  • увійдіть в особистий кабінет Пенсійного фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису, Дія.підпису або системи Gov.id.
  • оберіть розділ Комунікація з ПФУ, далі натисніть «Договір на добровільну участь»;
  • внесіть персональні дані особи, на користь якої ви хочете робити внески (ПІБ, податковий номер, серію і номер паспорта, дату народження).
  • якщо платите за себе, натисніть Бажаю сплачувати внески за себе й вкажіть необхідну інформацію;
  • дайте згоду на обробку даних і підтвердіть внесені дані;
  • підпишіть договір за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), натиснувши кнопку «Підписати й сплатити»;
  • сплатіть внески, обравши зручний для вас спосіб: через Portmone чи платіжне доручення.
Інструкція, як скористатися послугою

Кому доступна послуга

Застраховані й незастраховані люди старші 16 років, котрі належать до однієї з цих категорій:

  • працевлаштовані за кордоном, проте хочуть отримувати пенсію в Україні;
  • передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсії;
  • з низьким рівнем офіційного доходу, які хочуть збільшити розмір пенсії у майбутньому.

Читайте також: Щастя належить безстрашним: подружжя лікарів з Дружківки відкрило мережу перукарень у Донецькій області

Робити внески можна як за себе, так і за іншу людину, якщо вона не є пенсіонером.

Хто може «докупити» стаж

Щоб особі, яка не працює, був зарахований повний місяць страхового стажу, за неї має бути сплачено щонайменше мінімальний страховий внесок. Його розраховують за формулою: мінімальна заробітна плата х 22%. З 1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становить 1760 грн.

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.

Щоб особі, яка не працює, був зарахований повний місяць страхового стажу, за неї має бути сплачено щонайменше мінімальний страховий внесок

Нагадаємо, в Україні оголосили мікрогрант для соціальних ініціатив.

Фото: Укрнет

Читати далі

Суспільство

Швеція виділила 28 млн євро на підтримку оборонного потенціалу України

Опубліковано

Уряд Швеції доручив Збройним силам країни перерахувати 28 млн євро на підтримку обороноздатності України.

Про це повідомляє пресслужба уряду Швеції.

Так, 18 млн євро буде передано трьом коаліціям у рамках Контактної групи з питань оборони України, а 10 млн євро – до Фонду НАТО для України.

“Ми продовжуємо підтримувати Україну і робитимемо це доти, доки це буде необхідно. Шведська підтримка буде поступово переходити до закупівлі нового обладнання у промисловості для передачі Україні. Завдяки цим платежам до фондів ми зможемо зміцнити оборону України в плані безпілотників, розмінування та посилення можливостей українських ВМС”, – заявив міністр оборони Швеції Поль Йонсон.

Читайте також: В Україні стартувала премія UEPA: можна отримати кошти на розвиток підприємства, подробиці

Так, Швеція виділяє:

  • 5 мільйонів євро на користь коаліції з розмінування, які будуть спрямовані на спільні закупівлі обладнання та навчання українського персоналу.
  • 3 мільйони євро на коаліцію морської безпеки, яка підвищує потенціал України в галузі безпечних морських перевезень у Чорному морі, а також розширює можливості українських ВМС у галузі морського спостереження, амфібійних боїв, контролю над морем і протидії російським військовим кораблям.
  • 10 мільйонів буде передано коаліції безпілотників. За підтримки Коаліції безпілотників можливості України в галузі безпілотників будуть розширені за рахунок навчання більшої кількості українських солдатів. Підтримка також допоможе Україні в закупівлі безпілотників.

Нагадаємо, у Міноборони розповіли про грошове забезпечення для важкопоранених військових.

Фото: Уряд Швеції

Читати далі

Суспільство

Як не залишитися без зв’язку та інтернету при відключенні світла

Опубліковано

Через масований удар по енергетиці 8 травня 2024 року в усіх областях України можуть запровадити графіки відключення світла. Вже відомо, що пік очікується увечері з 18:00 до 23:00.

три простих кроки для того, щоб не залишитися без зв’язку та інтернету.

Мобільний зв’язок

Через нестабільне електропостачання в мережах може зникати зв’язок на телефонах. Коли вимикається світло, станції мобільних операторів перемикаються на альтернативне живлення.

Як правило, батарей та генераторів вистачає на 4-5 годин роботи. Якщо після цього досі немає світла, станція може повністю відключитися і не обслуговувати абонентів.

Щоб не залишити українців зовсім без зв’язку, ще 2022 року було запущено національний роумінг. Це безкоштовна опція, яка дозволяє абонентам користуватись послугами інших операторів у зоні покриття.

Щоб скористатися цією опцією, треба на смартфоні вимкнути автовибір мережі. На Android – перейти в “Налаштування” – “Мобільна мережа” (або “Підключення”) – “Оператор”. На iOS: “Параметри” – “Мобільні дані” – “Вибір мережі”.

Як не залишитися без зв'язку та інтернету при відключенні світла

Потім треба знайти та вибрати доступну мережу – VODAFONE UA, UA-KYIVSTAR або LIFECELL. Якщо не вдалося зареєструватися, спробуйте знову або виберіть іншого оператора. Після цього можна дзвонити, приймати дзвінки, надсилати та отримувати смс-повідомлення.

Щодо мобільного інтернету, то навряд чи його використання в національному роумінгу буде комфортним. Оператори дають доступ до мережі 2G/3G на швидкості до 512 Кбіт/с. Цього може вистачити на обмін повідомленнями в месенджерах чи пошук інформації в інтернеті.

Читайте також: Мінкульт хоче створити заповідник на території пам’ятки археології «Китаївське городище»: що про це відомо

Домашній інтернет

Якщо ви хочете залишатися з домашнім інтернетом при відключеннях світла, слід заздалегідь потурбуватися про це. Для цього треба уточнити у свого провайдера, чи він перейшов на енергоефективні інтернет мережі за технологією xPON.

PON (passive optical network або “пасивна мережа”) – це технологія, яка забезпечує доступ до інтернету в будинках з проведеними оптичними комунікаціями. У таких випадках оптика заводиться безпосередньо у квартиру.

Особливістю PON є деревоподібна архітектура, яка не потребує електропостачання для периферійних вузлів. Це дозволяє отримувати доступ до мережі навіть при локальних перебоях зі світлом за наявності резервного живлення у ваших девайсів. Швидкість залишається високою, достатньою для перегляду онлайн-ТБ.

Як не залишитися без зв'язку та інтернету при відключенні світла

Якщо ваш провайдер не надає доступу до інтернету через оптику, можна знайти найближчого провайдера з xPON-мережею і подати заявку на підключення. Щоб прискорити процес, радять об’єднатися із сусідами. Зазначимо, у Києві така послуга доступна у більшості великих провайдерів.

Якщо домашній інтернет роздається по Wi-Fi, то крім джерел живлення для ноутбука або комп’ютера, потрібне альтернативне джерело живлення для роутера. Це може бути як зарядні станції чи безперебійники, так і павербанки. В останньому випадку потрібна батарея, здатна видавати необхідний вольтаж, і кабель з відповідними роз’ємами.

При дотриманні всіх умов можна залишатися вдома онлайн не лише під час віялових відключень, а й за тривалих блекаутів.

Пункт незламності

Якщо національний роумінг не працює і зник домашній інтернет, можна прийти до одного з Пунктів незламності. Достатньо завантажити мапу в застосунку “Дія”, щоб у декілька кліків знайти найближчий пункт і перевірити, чи є в ньому все необхідне.

Як не залишитися без зв'язку та інтернету при відключенні світла

Через додаток можна перевірити, чи працює пункт, чи доступний для людей з інвалідністю, а також чи є там зв’язок, інтернет, генератор, вода, тепло, аптечка та можливість підзарядити гаджети.

Нагадаємо, Проспект Правди у Києві перейменували на честь Європейського Союзу.

Фото: ДЕТЕК

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення