Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Створили безкоштовний путівник про рослинну кулінарію для ресторанів

Опубліковано

Новий путівник для закладів харчування містить всю необхідну інформацію про приготування, введення до меню та маркетинг веганських страв. 

Путівник, опублікований українським некомерційним проєктом UA Plant-Based, містить всі базові знання про приготування страв із рослинних продуктів.

Окрім розділів про замінники інгредієнтів тваринного походження, переваги рослинного харчування та неймінг страв, гайдбук має таблицю з усіма наявними в Україні виробниками та дистриб’юторами рослинних альтернатив.

Він призначений для власників, менеджерів і шеф-кухарів ресторанів, котрі помітили попит на рослинні страви серед клієнтів та зацікавлені у введені їх до свого меню. 

Чимало досліджень вказують на те, що глобальне зменшення споживання продуктів тваринного походження є одним зі способів запобігти майбутнім пандеміям, зменшити наслідки кліматичної кризи й втрати біорізноманіття, а також покращити загальний стан здоров’я людей.

Водночас експерти переконані, що рослинна кухня є однією з ключових тенденцій сучасної гастрономії, передовсім через попит зі сторони споживачів.

Рослинні страви й продукти стають трендовими, смачними та вишуканими, і керують цим процесом саме інвестори й ресторатори: наприклад, американський заклад Eleven Madison Park з трьома зірками Michelin був зачинений під час пандемії, але пізніше відкрився вже з цілком рослинним меню. 

Подібна тенденція поширюється світом: згідно з нещодавнім дослідженням, понад 3 мільйони українців визнали, що свідомо зменшують кількість м’яса у своєму раціоні, і майже 39% вважають, що потрібно збільшувати кількість рослинних страв у закладах харчування.

Координаторка проєкту UA Plant-Based Алевтина Козачок коментує: «Метою кампанії є спонукати українські бізнеси долучитися до руху, який вже поширився усім світом. Ми створили цей путівник, щоб надихнути й полегшити цей процес власникам ресторанів і кафе, адже саме вони задають тренди в приготуванні страв. Чим більше рослинних опцій буде в меню закладів, тим скоріше ми знайдемо золоту середину між смачною їжею та збереженням нашої планети й здоров’я. Тим паче це ще й можливість привабити нову аудиторію та збільшити прибуток!»

Безкоштовно завантажити путівник можна на сайті кампанії UA Plant-Based можна тут.

Нагадаємо, в Україні з’явиться рослинна риба.

Суспільство

Українська гімнастка Вікторія Онопрієнко стала героїнею документального фільму МОК

Опубліковано

Одна з найперспективніших українських гімнасток останніх років Вікторія Онопрієнко стала героїнею документального фільму, який зняв Міжнародний олімпійський комітет.

Про це повідомляє видання sport24.

20-річна Онопрієнко тішить українських прихильників своїми результатами. Лише за останній рік гімнастка здобула бронзову нагороду на чемпіонаті світу та стала чемпіонкою Європи у вправах з обручем. Тому очевидно, що саме Вікторія потрапила до серії відео присвячених шляху до Олімпіади-2024.

У відео показали кадри не лише з виступів українки, але й життя спортсменки під час війни, тренування у бомбосховищах та рідкі зустрічі з батьком-військовим.

Читайте також: Те, що об’єднує нас усіх: вийшов другий трейлер фільму «Тісто»

“Через російське вторгнення в Україну Онопрієнко була змушена покинути Україну в березні 2022 року. Відтоді вона живе і тренується в Італії. Вона також втратила важливих людей у своєму житті внаслідок війни та була змушена покинути рідну країну. Молода спортсменка знаходить підтримку і силу в спорті, а тому продовжує тренуватися заради своєї мети – Олімпійських ігор 2024 року в Парижі”, – йдеться в описі документалки.

Нагадаємо, НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків.

Фото: sport24

    Читати далі

    Суспільство

    Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

    Опубліковано

    Уряд Латвії схвалив передачу Україні нового пакету озброєння. До нього ввійдуть, зокрема, зенітні установки та безпілотники.

    Про це заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня в соцмережах.

    Так, офіційна Рига передасть на потреби Сил оборони зенітні установки NBS (імовірно — Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. За словами посадовиці, це допоможе Україні «покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості».

    Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

    Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народові України в боротьбі проти росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом із нашими союзниками», — підкреслила прем’єрка Латвії.

    Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

    Фото: Мілітарний

    Читати далі

    Суспільство

    144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

    Опубліковано

    Українці за сім днів у застосунку “Дія” купили облігацій на 144 мільйони гривень. Облігації у застосунку “Дія” з’явилися тиждень тому під назвою “Бахчисарай” та “Макіївка”.

    Про це повідомляє “Дія”.

    “Підтримуйте країну, Сили оборони, задавайте тренди, а ще — обирайте назву для наступної військової облігації в Дії. Перейдіть у Твіттер Дії і напишіть назву міста, яким назвати наступну військову облігацію у Дії”, – повідомили у Дії.

    Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

    • Бахчисарай;
    • Керч;
    • Джанкой;
    • Євпаторія;
    • Макіївка;
    • Сімферополь;
    • Асканія Нова;
    • Ялта;
    • Залізний Порт;
    • Нова Каховка.

    Читайте також: 10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

    Що таке облігації

    Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

    1. Ви купуєте облігації;
    2. Держава користується грошима;
    3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

    Так українці вже придбали 4+ мільйона облігацій, а з уже виплачених заробили 94+ млн гривень. Гроші, які ви вкладаєте, працюють – вони перетворюються на амуніцію, техніку, медикаменти, зарплати медикам та військовим. Потреби фронту зростають – наша підтримка теж має рости.

    Нагадаємо, Михайло Федоров повідомив, що військові облігації — це цінні папери й дієвий спосіб підтримати українську економіку та армію.

    Фото: Дія

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство17 години тому

    «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

    «Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

    Суспільство2 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство4 тижні тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    Суспільство4 тижні тому

    «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

    У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

    РЕКЛАМА: