Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголошено 13 нових конкурсів програми ЄС «Креативна Європа»

Опубліковано

В Україні оголосили низку грантових конкурсів програми «Креативна Європа», що запланована на 2021-2027 роки.

Про це ШоТам повідомили у бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.

Підтримку можуть отримати українські організації, які працюють у секторі культури та креативних індустрій і прагнуть масштабувати свою роботу до міжнародного рівня.

Бюджет найбільшої грантової програми ЄС для підтримки культурних та креативних індустрій «Креативна Європа» затверджено на рівні 2,4 млрд євро, що майже вдвічі більше за бюджет попереднього програмного циклу. Відповідно, в українських заявників з’явилось майже вдвічі більше можливостей для грантової підтримки та реалізації власних ідей на міжнародному рівні.

Підпрограма «Культура»

Європейські проєкти співпраці (маломасштабні) — підтримка спрямована на широке коло проєктів у всіх видах мистецтва та креативних індустрій, що прагнуть працювати на міжнародному рівні. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 7 вересня 2021. Деталі за посиланням.

Європейські проєкти співпраці (середньомасштабні) — підтримка спрямована на широке коло проєктів у всіх видах мистецтва та креативних індустрій, що прагнуть працювати на міжнародному рівні. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 7 вересня 2021. Деталі за посиланням.

Європейські проєкти співпраці (великомасштабні) —підтримка спрямована на широке коло проєктів у всіх видах мистецтва та креативних індустрій, що прагнуть працювати на міжнародному рівні. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 7 вересня 2021. Деталі за посиланням.

Європейські мережі культурних та креативних організацій — підтримка спрямована на мережі організацій, які працюють із розвитком потенціалу культурного та креативного секторів з метою протистояння спільним викликам, розвитку талантів, інновацій, створення робочих місць та загального росту. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 26 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Підпрограма «МЕДІА»

Європейський девелопмент пакету проєктів — підтримка спрямована на підвищення конкурентоздатності незалежних європейських продакшн-компаній та підвищення їх економічної ваги на ринку. Розмір гранту:  10-100 тис.євро залежно від кількості робіт та їх жанру. Дедлайн подачі заявок: 25 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Європейський девелопмент міні-пакету проєктів — підтримка спрямована на підвищення спроможності продюсерів аудіовізуальних робіт, а також конкурентоздатності незалежних європейських продакшн-компаній та підвищення їх економічної ваги на ринку. Розмір гранту:  10-100 тис.євро залежно від кількості робіт та їх жанру. Дедлайн подачі заявок: 12 серпня 2021. Деталі за посиланням.

ТВ та онлайн-контент — підтримка спрямована на виробництво високоякісного телевізійного контенту, а також міжнародну співпрацю виробників контенту та мовників. Розмір гранту: від 300 тис.євро до 2 млн євро залежно від формату виготовленого контенту. Дедлайн подачі заявок: 25 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Ринки та нетворкінг — підтримка спрямована на B2B-обміни між професіоналами аудіовізуального сектору через участь у професійних заходах, а також підтримку самих заходів, які сфокусовані на створенні контенту, розвитку нових технологій та бізнес-моделей, а також сприянню захисту навколишнього середовища. Бюджет конкурсу: 7,5 млн євро. Дедлайн подачі заявок: 24 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Дистрибуція європейських фільмів — підтримка спрямована на ширшу дистрибуцію міжнародних європейських фільмів через стимулювання роботи торгових агентів та дистрибуторів через інвестиції в промоцію та поширення фільмів. Розмір гранту: 10-150 тис.євро залежно від країни заявника та їх фінансової спроможності. Дедлайн подачі заявок: 24 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Мережа європейських кінотеатрів — підтримка спрямована на стимулювання співпраці європейських кінотеатрів та підвищення кількості міжнародних європейських фільмів у програмах показів. Бюджет конкурсу: 15 млн євро. Дедлайн подачі заявок: 10 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Європейські кінофестивалі — підтримка спрямована на збільшення зацікавленості аудиторії у європейських міжнародних фільмах, а також промоція європейської аудіовізуальної продукції. Розмір гранту: 27-75 тис.євро залежно від кількості європейських фільмів на фестивалі. Дедлайн подачі заявки: 24 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Розвиток талантів та навичок — підтримка спрямована на розвиток талантів та навичок представників аудіовізуального сектору, їх адаптація до нових креативних процесів та бізнес-моделей. Бюджет конкурсу: 8 млн євро, а розмір гранту залежить від кількості запланованих активностей. Дедлайн подачі заявки: 26 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Підпрограма  «Міжсекторальна співпраця»

Інноваційні лабораторії — підтримка спрямована на підтримку гравців різних культурних та креативних секторів для створення та тестування нових цифрових рішень з потенційним позитивним довготривалим впливом. Бюджет конкурсу: 6,32 млн євро. Дедлайн подачі заявки: 5 жовтня 2021. Деталі за посиланням.

Як подати заявку?

Всі заявки подаються виключно онлайн. Для цього ваша організація має бути зареєстрованою на офіційному Порталі фінансування та тендерів Європейської Комісії (Funding and tenders opportunities portal). Протягом наступних днів аплікаційні форми конкурсів стануть активними (статус конкурсів зміниться із «Forthcoming» на «Open») і з’явиться функція подачі заявки.

Протягом червня-липня Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні буде проводити серію онлайн-вебінарів по кожному оголошеному конкурсу, а також надавати безкоштовні консультації потенційним заявникам. З розкладом заходів можна буде ознайомитись на офіційній сторінці Бюро у мережі Facebook, а також на офіційному сайті програми в Україні.

Українські заявники можуть вже зараз подавати заявки на конкурси, разом із міжнародними колегами. Гранти українським організаціям можуть бути надані лише в разі підписання Угоди про приєднання України до програми ЄС «Креативна Європа» 2021-2027. Наразі Міністерство культури та інформаційної політики України працює над підписанням вказаної Угоди. Орієнтовно підписання заплановане на осінь 2021. Орієнтовні дати оголошення результатів перших грантових конкурсів: січень-лютий 2022. 

Довідка

«Креативна Європа»  – це рамкова програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є розвиток сектору культурних і креативних індустрій в країнах Європи та країнах-партнерах, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції й захисту культурного та мовного розмаїття. Україна стала учасницею програми у 2016-го року. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 20 різних конкурсах.

Читайте такожНа скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків

Нагадаємо, оголосили гранти в проєкті «Боротьба з насильством щодо жінок в Україні».

Як ми повідомляли раніше, в Україні запустили масштабний проєкт «ГОВЕРЛА» на підтримку розвитку громад.

Суспільство

Що носить Одеса? Морські мотиви, органічні матеріали та повітряні силуети від локальних брендів

Опубліковано

В Одесі розташований найбільший промтоварний ринок Європи. «7 кілометр» займає близько 170 гектарів та має понад 6 тисяч контейнерів і більше 1 200 павільйонів, де продають, зокрема, тканини. Одеські дизайнери досить часто заходять на ринок по тканини й фурнітуру — там великий вибір, і можна знайти щось особливе для своїх колекцій. А найголовніше — там найнижчі ціни, якщо брати гуртом. Саме ця особливість і стала причиною того, що в Одесі так багато локальних брендів, які пропонують одяг власного виробництва.

Та й загалом Одеса — це місце з творчим вайбом. Тут легко знайти натхнення та втілити найсміливіші ідеї в реальність. Як економічний центр Одеса приваблює туристів і місцевих, які обожнюють стильно виглядати. Тому ШоТам зробили підбірку брендів: деякі з них більш відомі, а інші тільки починають свій шлях. 

Бренд Pakhustova

Цей бренд в Одесі у 2015 році створила Вікторія Пактусова. Дизайнерка довгий час черпала натхнення у світі високої моди, працюючи в ритейлі. Вона мала можливість порівняти свої роботи з одягом відомих модельєрів. 

Жінка з дитинства шила одяг для ляльок, а потім втілила ці ідеї у своїй першій колекції. У The Kukla by Pakhtusova входять сукні babydoll, топи з баскою, блузи з пуфастими рукавами, А-силуети й об’ємні волани. 

Минулого літа шоуруму вдалося вийти на міжнародний ринок — магазини Pakhustova відкрили в Чорногорії і Таїланді (на острові Панган). Дизайнерка бренду створила колекцію, яка особливо підкреслює острівний настрій. Матеріали — натуральні тканини, деталі — ручна робота: в’язані крила ангелів, бешкетні банти. 

«У нас одяг, який точно можна носити кожен день. Наприклад, наша дизайнерка Вікуся робить сукні, щоб можна було носити і з кросівками, і з каблучком. У нас зручні пуховики (вся Україна їх полюбляє), зручні костюми, світшоти, худі. Весна-літо, осінь-зима. Блуза з батисту — це наша любов. Наш топ продажів минулого літа — сорочка + шорти з бавовни рожевого кольору», — розповідає засновниця бренду.

SKRIPKA

Люблять одесити й локальний бренд SKRIPKA. Його у 2018 році створила сімейна пара Льолі й Олександра Скрипченків. Філософія SKRIPKA полягає в тому, що справжня унікальність криється не в гучних логотипах чи кричущих принтах, а в якості матеріалу й оригінальності крою. Вони створюють одяг, в якому живеш вільно і з комфортом.

«Багато тканин з льону, з бавовни, віскози. У нас у кожній колекції є відображення легкої природної меланхолійності. Унікальність бренду в тому, що всі речі з минулих і з нових колекцій можуть ідеально поєднуватися. Людина, яка в нас купує восени у 2022 році, може прийти у 2024 році й купити собі щось, що ідеально підходить за відтінком, і так можна створювати капсули гардеробу. Новинки з’являються щотижня, іноді й 2 рази на тиждень — людина зайшла до нас у понеділок, а вже в п’ятницю буде щось нове», — ділиться директорка магазину Настя Омелян. 

Минулого літа бренд уперше представив чоловічу базову колекцію. 


«Нас просили про це жінки, мовляв, «моєму чоловікові нічого носити». Перше, що кажуть чоловіки: «Нам потрібна футболка та шорти». У нас великий вибір повсякденного зручного оверсайз одягу для чоловіків з трикотажу», — додає Настя.

Aisenberg

Місцеве виробництво одягу підтримує й Aisenberg. Команда спеціалізується на виробництві деніму. Магазин заснований в Одесі у 2016 році. Aisenberg використовує високоякісні матеріали та прагне зменшити шкідливий вплив на довкілля, обираючи більш екологічні методи виробництва.

Нещодавня колекція бренду натхненна красою рідної Одеси, зокрема, її морським портом і промисловими краєвидами. У цій колекції Aisenberg представив понад десяток нових моделей джинсів з нестандартним розташуванням кишень та асиметричними деталями. Наприклад, модель Li має прямий крій та ефектно зібрана на талії, що створює враження вільності й імітацію завищеної та трохи великої посадки. Джинси Stacy відображають неординарність підходу дизайнерів Aisenberg — з кишенею, яка начебто помилково пришита занадто високо. До нової колекції також увійшли асиметричні спідниці на ґудзиках та спідниці-шорти, виконані в актуальному ніжно-блакитному кольорі.

Цього сезону шоурум презентує також серію джинсів ICONS, кожна пара в якій втілює образ героїні-натхненниці — відомої української тенісистки Еліни Світоліної, яка народилася в Одесі. Ці джинси виконані в молочно-білому кольорі, ідеальному для тенісного корту, та мають високу посадку й декоративний виріз у формі тенісного м’ячика. Акцент — нашивка на задній кишені з мотивуючим текстом: «Головне — це твоя власна гра, а не позиції в рейтингу. Грай, ніби ніхто не бачить». 

WeAnnaBe

WeAnnaBe, заснований у 2014 році Анною Сокол, стильно втілює смарт-кежуал у жіночому одязі. Бренд орієнтований на сучасну та прогресивну жінку, пропонуючи не просто речі, а комплексні образи, які доповнюють індивідуальний стиль кожної клієнтки.

Анна Сокол та її команда створюють одяг, який ідеально підходить для різноманітних життєвих ситуацій. Наприклад, їхній трикотажний костюм можна легко адаптувати до різних випадків — від повсякденних прогулянок у спортивному взутті до елегантних вечерь на високих підборах. Матеріали, які використовують у виробництві — це твід, трикотаж, екошкіра та денім, що додає текстурності й виразності кожній моделі.

WeAnnaBe активно втілює принципи сталого розвитку у своїй модельній політиці. Виробництво одягу ведуть невеликими серіями, що базуються на реальному попиті — це допомагає мінімізувати відходи матеріалів. Залишки тканин переробляють на екологічні сумки, які слугують альтернативою одноразовим пакетам. Філософія бренду полягає в тому, що там створюють лише ті речі, які дизайнери носили б самі, тому це забезпечує високу практичність і багатофункціональність кожного виробу.

«У нас є бачення того, що треба сучасній та прогресивній дівчині, база, на якій ми будуємо свій бренд. Останнім часом жінки дуже змінилися, змінився їхній спосіб життя, і ми хочемо не просто йти в ногу з ними — ми намагаємось випереджати їх», — пише дизайнерка на своїй сторінці у Facebook.

KulKate Atelier

Простір KulKate Atelier зародився в Одесі у 2020 році. Це не просто бренд одягу, а втілення творчого бачення його засновниці, яка створює одяг з глибоким змістом. Кожен елемент колекції — чи то легка літня спідниця, чи подовжене бавовняне кімоно — «несе в собі частинку Божественного стану, покликаного нагадати про внутрішню гармонію та здатність залучати різноманітність і людські стани».

У новій літній колекції, яка уособлює невагомість і духовне піднесення, спідниці та кімоно виготовлені з органічної бавовни та льону, підкреслюючи стійкість і любов до природи, які є частиною філософії бренду. Засновниця на своїй сторінці в Instagram ділиться, що її надихає тільки те, що приносить задоволення та віру в створюване, а концепція колекції ґрунтується на принципах творення та дарування, аби поширювати любов через жіночу та чоловічу моду.

На сторінці KulKate Atelier активно ділиться новинками, що відображають унікальний стиль і підхід до моди. Філософія бренду пронизує кожну колекцію та кожне повідомлення, спрямоване на те, щоб надихати та ділитися красою з навколишнім світом.

Коли в Україні зачинилися відомі магазини одягу, як-от Zara чи H&M, одесити не засмутилися. Вони залюбки підтримують чесний український бізнес, бо цей одяг часто якісніший, а в ціну не закладені витрати на імпорт і транспортування з Європи тощо. Також немає переплати за відомий бренд та ім’я. Тому ціни на одяг дійсно приємні для українського споживача. 

Читати далі

Суспільство

У Дії можна подати заяву у Міжнародний реєстр збитків: як це зробити

Опубліковано

Відтепер у Дії можна подати заяву у Міжнародний реєстр збитків, якщо ваше майно постраждало від російської агресії і є наявний акт про обстеження від місцевої влади про зруйноване або пошкоджене житло.

Про це повідомляє Дія.

У Дії зазначають, що важливо, щоб кожен Акт про обстеження від місцевої влади потрапив до Реєстру. Так спільними зусиллями ми зафіксуємо реальні масштаби шкоди від російської агресії й пришвидшимо запуск компенсаційного механізму.

Читайте також: В Україні для підприємців оголосили грант для відновлення та реконструкції: як взяти участь

Покрокову інструкцію можна дізнатися за посиланням.

“Працюємо над розширенням Реєстру. Скоро всі власники зруйнованого чи пошкодженого житла по всій території України зможуть подати заяву в міжнародний Реєстр збитків у Дії”, – зауважили у Дії.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія».

Читати далі

Суспільство

Відсьогодні в Україні розпочалася реєстрація на вступні іспити для магістрів та аспірантів: який алгоритм

Опубліковано

Відсьогодні в Україні розпочалася реєстрація на вступні іспити для магістрів та аспірантів. Основний період реєстрації триватиме з 7 до 29 травня включно, а з 17 до 21 червня буде додатковий період для тих, хто не зміг зареєструватися в основний.

Про це повідомляє МОН.

Реєстрацію на ЄВІ або ЄФВВ проводять приймальні комісії ЗВО (як особисто, так і дистанційно).

Алгоритм реєстрації

  1. Сформуйте комплект сканованих копій або фотокопій реєстраційних документів:
  • Заява-анкета з вашим електронним підписом для отримання екзаменаційного листка (при заповненні заяви-анкети вкажіть місце, де ви бажаєте скласти іспити, та оберіть не предметні напрямки).
  • Копію документа, що посвідчує особу.
  • Документ, що підтверджує ваш РНОКПП або причину його відсутності.
  • Документ про здобутий ступінь вищої освіти (якщо завершили навчання в минулі роки).
  • Довідку щодо планового строку завершення навчання та отримання диплома у 2024 році.
  • Фотографію для документів (кольорової або чорно-білої) із зображенням, що відповідає вашому досягнутому віку.
  • Медичний висновок (форма 086-3/о) (за необхідності для спеціальних умов під час вступу).

Читайте також: Які зміни відбудуться в Україні в травні: пенсії , НМТ, свята

2. Надішліть на електронну адресу приймальної комісії скановані копії або фотокопії реєстраційних
документів.

3. Отримайте скановану копію екзаменаційного листка на свою електронну адресу.

Більше деталей за посиланням.

Нагадаємо, рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову.

Фото: МОН

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство7 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: