Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Український безпілотник випробували в суворих умовах Гімалаїв (ФОТО)

Опубліковано

Українська компанія НВП Спайтек провела випробування безпілотного авіаційного комплексу Windhover у найскладніших метеорологічних умовах у гімалайських горах в Індії: апарат підтвердив заявлені характеристики та показав високу надійність конструкції.

Про це пише defence-ua.com.

Польоти виконувались при температурі нижче 25 градусів за Цельсієм в складних умовах – у горах був вітер, туман, мороз.

Як відбувалися випробування?

Злети здійснювались на висоті 5500 метрів над рівнем моря. До цього часу жоден з українських апаратів чи світових виробників не могли виконати польоти в подібних умовах. На подібній висоті не лише важко виконувати польоти, але й, навіть, вкрай складно знаходитись непідготовленим для цього особам.

БпАК Windhover підтвердив характеристики щодо дальності та часу польоту, а також щодо функціональних можливостей. При цьому апарат показав вкрай високу надійність та закладену міцність.

Читайте також: Як прикордонники навчаються застосовувати квадрокоптери (ВІДЕО)

Успішно виконавши програму випробовувань, пілоти повернулись в Україну з багатим досвідом та новими ідеями.

Про безпілотник

БпАК Windhover призначений для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості із можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу.

Особливостями Windhower є значна тривалість польоту, від 40 до 60 хв. При цьому забезпечується тактичний радіус використання апарату у 8 км, що є достатнім для забезпечення дій підрозділів тактичного рівня, а також політ у складних погодних умовах як в день, так і в ночі.

БПЛА Windhover забезпечує здійснення повністю контрольованих польотів на швидкостях до 80 км/год навіть за умов сильного вітру швидкістю до 15 м/сек при вологості повітря до 95 % та в різних температурних умовах – від -25 до +50 градусів. Це забезпечує можливість використання апарату в різних кліматичних зонах та умовах – і за активного застосування противником засобів РЕБ.

Читайте такожПечиво замість знижок та інтер’єр із відходів. Як працює вінницька екокав’ярня PicNic

Мультикоптер оснащений теплвізійно-оптичним комплексом: містить Full HD відеокамеру з 18 кратним оптичним зумом та тепловізор 4-го покоління із 4-кратним цифровим зумом. Оптичний комплекс оснащений системою гіростабілізації, що дозволяє збільшити стабільність картинки, не зважаючи на рух коптера.

Програмно-апаратна частина комплексу дозволяє підключати будь-який пристрій, що підтримує протокол TCP/IP, а також забезпечує можливість швидкої інтеграції в інші системи керування. Для обміну інформацією використовується декілька каналів зв’язку, зокрема і повністю зашифрований – супутниковий канал, приймач ADS-B, передача даних через Інтернет. Віднеоінформація може передаватись у форматах 480p, 720p, 1080p. Також є можливість запису і збереження інформації в Full HD.

Читайте такожEcoCity: як школярі створили першу в Україні мережу моніторингу якості повітря

Крім того, Windhower забезпечує можливість оперативного аналізу отриманих даних та їхнього архівування, а також прив’язку всіх об’єктів, що відображаються, до географічних координат і часу.

Нагадаємо, українська компанія представила прототипи трьох безпілотників.

Як ми повідомляли раніше, на військовому полігоні випробовували вітчизняний боєприпас для БПЛА.

Усі фото: defence-ua.com.

Технології

WSJ показали процес створення далекобійних БПЛА в Україні

Опубліковано

Анонімний виробник одного з українських далекобійних дронів продемонстрував свої можливості та розповів про процес виробництва безпілотників.

Про це повідомляється в Мілітарному з посиланням на репортаж видання The Wall Street Journal.

фото: The Wall Street Journal

Що відомо про завод

У середині підприємства, розташованого на заході України, десятки робітників у захисному одязі займаються виготовленням елементів фюзеляжу майбутнього безпілотника.

Під час репортажу робітники продемонстрували процес формування обшивки літального апарату із скловолокна, а також виробництво механічних деталей.

За словами працівників, завод, що виробляє ударні дрони з дальністю польоту до 800 кілометрів, запрацював лише півроку тому.

П’ять місяців тому це приміщення було абсолютно порожнім“, – сказав один з працівників.

Читати також: Українські волонтери створюють з супутникових тарілок реалістичні муляжі мінометів

Що відомо про дрони

Наступним викликом для розробників стало масштабування виробництва дронів до рівня, що задовольняв би потреби Сил оборони. Наразі 75 осіб працюють на виробничій лінії, яка розпочинається з пресування скловолокна в матриці у формі крил, хвостової та носової частин.

Після 11 годин застигання в печі деталі збираються у невеликий літак із розмахом крил 2 метри. У фюзеляж на іншому заводі встановлюються двигун і вибухівка.

Завод може виготовляти 1-2 фюзеляжі на день. Щоб збільшити потужність, власник нещодавно придбав другу піч для полімеризації заготовок фюзеляжів. Планується розширення приміщення та найм ще 50 чоловік для роботи у дві зміни.

Паралельно підприємство продовжує розробляти іншу модель безпілотника з очікуваним радіусом польоту понад 1000 км.

Нагадаємо, що в Україні створюють жіночий підрозділ управління БПЛА.

Фото: The Wall Street Journal

Читати далі

Технології

Українські волонтери створюють з супутникових тарілок реалістичні муляжі мінометів

Опубліковано

Команда помічників капеланів Громадської організації “Військові капелани Києва” виготовляє реалістичні муляжі мінометів, використовуючи для цього старі супутникові тарілки. За їхніми словами, такі “Ghost Mortars” замовляють військові з метою вводити в оману ворожі дрони на передовій.

Про свою розробку вони повідомляють в соціальній мережі Х.

Про переробку

Для бази фейкового міномета використовуються супутникові тарілки. Виробники закликають надсилати їм непотрібні антени через службу “Нова пошта”. Стан антен не має значення, проте важливий їхній розмір – підходять лише тарілки з радіусом близько 90 см.

Читати також: “Укрпошта” показала тестування нового транспорту для листонош

За їхніми заявами, вони вже отримали 6 таких антен, а ще 5 знаходяться в дорозі.

“Ми отримали запит від військових. Ми робимо фальшиві міномети, щоб ввести в оману ворожі безпілотники на нульовій позначці. Ми ділимося цим, тому що ці міномети не можна буде відрізнити з висоти й, звісно, не буде інформації про їхнє місцеперебування. З міномета йде дим, майже як зі справжнього”, – відзначають волонтери.

Нагадаємо, що в Україні створюють жіночий підрозділ управління БПЛА.

Також ми повідомляли, що ЄС готується продовжити “транспортний безвіз” з Україною на ще 12 місяців.

Читати далі

Технології

“Укрпошта” показала тестування нового транспорту для листонош

Опубліковано

Ігор Смілянський, гендиректор компанії “Укрпошта”, повідомив про спільну розробку нового транспортного засобу для листонош, що був створений спільно з українським ветеранським бізнесом. Цей транспортний засіб вважається більш підходящим для перевезення посилок.

Про це він повідомляє в своєму Facebook.

фото: Ігор Смілянський

Чому потрібне оновлення

За висловами Смілянського, з ростом електронної комерції та розвитком доставлення лікарських засобів кількість газет та листів, які доставляють листоноші, зменшується, але зростає кількість посилок. Це призводить до меншої актуальності велосипеда для доставки.

фото: Ігор Смілянський

“Разом з українським виробником (ветеранський бізнес) розробили пілотну модель для листонош, яку теж починаємо тестувати. Все тестую особисто. Теж дякуємо їм за підтримку”, – пише гендиректор.

Читати також: В Київській області побудували баскетбольний майданчик на честь загиблого військового

Мобільний вагон

Він також показав проєкт мобільного вагончика “Укрпошти”, який може на меті швидко замінювати поштове відділення, якщо те постраждало від російських обстрілів. Прототип цього вагончика незабаром будуть тестувати в зоні конфлікту на сході України.

фото: Ігор Смілянський

Нагадаємо, що МОЗ затвердило перші клінічні протоколи з лікування бойових травм.

Також ми повідомляли, що в Україні розробили геопортал Чорнобильського біосферного заповідника: що відомо.

Фото: Ігор Смілянський

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: