Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської

Опубліковано

Підприємці можуть безкоштовно підключитися до сервісу податкової та видавати чеки в електронному вигляді. Державні органи посилюють контроль за легальною роботою підприємств. Чи просто користуватися новим сервісом?

Використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) – обов’язкова вимога для певних видів бізнесу, таких як інтернет-магазини, кур’єрські служби, продавці складної побутової техніки, ювелірних виробів, закладів громадського харчування, туристичних агентств, готелів.

Бізнесменам не обов’язково купувати реєстратор, вартість якого складає в середньому від 6 тис. до 12 тис. грн., а достатньо зареєструватися в сервісі податкової адміністрації і видавати чеки в електронному, а не «паперовому» вигляді. Це хороша можливість заощадити на купівлі реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

При цьому, нововведення стосується не лише інтернет-магазинів, а й будь-яких суб’єктів, у тому числі ФОПів. Туристична компанія чи магазин взуття можуть відправляти покупцеві фіскальні чеки на електронну пошту чи у месенджер, наприклад Viber.

Як користуватися електронним РРО – пояснює Олександра Томашевська

Олександра Томашевська
Олександра Томашевська

Податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, власник компанії «Е.С.Консалтинг», автор численних статей з питань оподаткування. Більше 10 років проводить навчальні семінари і майстер-класи на податкову тематику для малого і середнього бізнесу, такі як «Податкове планування – білі схеми», «ЗЕД очима професіонала», «РРО та касові операції підприємств» та багато інших.

Кому потрібно встановлювати касові апарати?

Чеки покупцям мають надавати продавці продовольчих та непродовольчих груп товарів, а наступного року – усі ФОПи. Касовий апарат не буде потрібен лише тим суб’єктам, які працюють за контрактом та отримують кошти на безготівковий рахунок, наприклад, фрілансерам. Решта – при проведенні розрахункової операції мають видавати фіскальні чеки. За невиконання цього рішення передбачений штраф.

Читайте також: На Чернігівщині фермер вирощує картоплю для великих виробників чипсів

До кінця цього року при першому правопорушенні доведеться заплатити 10% від суми проданого товару, а при повторному – 50%. Тобто якщо покупець, наприклад, придбав матрац за 10 тис. грн., забрав товар та не отримав чек, то продавця можуть оштрафувати на 1 тис. грн (якщо магазин скоїв перше порушення) або 5 тис. грн (при повторному порушенні). Наступного року санкції будуть суворішими і складуть 10 тис. грн (100% вартості товару за перше правопорушення) або 15 тис. грн. (150%) відповідно.

З чого розпочати?

Якщо, наприклад, власник невеликого магазину хоче отримати програмний РРО, то спочатку йому потрібно подати заяву за формою 20-ОПП для реєстрації торгової точки за своєю адресою. На перший погляд, це форма, що не має суттєвого значення. Однак вона є одним з ключових елементів для того, щоб визначити, що підприємство реально працює за певною адресою. Завдяки цій формі до електронних баз податкової вноситься інформація про наявність у суб’єкта приміщень, транспорту, земельних ділянок та вказується адреса, за якою знаходиться підприємець. Саме вона має бути прописаною у касовому чеку. Ця форма подається через кабінет платника податків шляхом підписання електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП) підприємця. Оформити підпис можна також онлайн, наприклад, у АЦСК КБ «Приватбанк». Приблизно за один-два дні надійде підтвердження, що податкові органи взяли торгову точку на облік. Після цього можна реєструвати РРО, програмний чи звичайний.

Як отримати ПРРО?

Для цього треба зайти на сайт податкової служби та завантажити програму, яка і є електронним РРО. Встановити її можна на будь-який пристрій. Це може бути смартфон, ноутбук або планшет, щоправда, тільки з Windows. Наразі постійно користуватися можна тільки одним пристроєм. Встановити програму, наприклад на телефон та комп’ютер одночасно та видавати електронні чеки – неможливо. Користуватися цією програмою можна безкоштовно, що і є однією із найпозитивніших змін для підприємців. Також можна розглянути платні сервіси від розробників «М.Е.Док», «Вчасно», «Checkbox» та інші.

Як ним користуватися?

Тут є важливий момент. Перед тим, як розпочати роботу, потрібно ввести в програму всю номенклатуру товарів. Якщо це, припустимо, звичайний кіоск, то внести інформацію потрібно буде про печиво, газовану, негазовану воду, соки, жувальні гумки та, навіть, каву та чай, що продаються на розлив. Цікаво, що програмний РРО дозволяє сканувати товари по штрих-коду, а також вводити номер товару. Після цього чек можна відправити покупцеві.

Читайте також: Як поліпшити роботу компанії в умовах нестабільності – поради Володимира Малічевського

Контроль касової дисципліни, крім усього, допомагає контролювати власний бізнес. Дотепер невеликий магазин чеків покупцям міг не видавати, а всі покупки продавці нотувати у зошитах. І на цьому етапі могли виникати проблеми. Підприємець міг насправді не знати, чи правильно ведуть нотатки. Зараз ситуація змінюється, оскільки усі дані з продажів власник торгової точки може отримувати онлайн. В такій ситуації простіше контролювати залишки продукції та краще прогнозувати попит.

Які існують нюанси?

Ідея надати підприємцям безкоштовний доступ до програмного РРО – гарна. При реалізації будь-якої реформи на першому етапі  виникають труднощі. Наприклад, поки незрозуміло, як видавати чеки покупцям, які зробили покупки в інтернет-магазині у нічний час. Адже система поки не дозволяє формувати чеки автоматично, їх доводиться «вибивати» вручну.

Окрім того, невідомо як діяти, коли система «зависає» пізно ввечері, а «гаряча лінія» податкової вже не працює. Підприємці чекають на роз’яснення податкової, що робити в такій ситуації.

ПРРО найкраще підходить для малого бізнесу – невеличкої кав’ярні, салону краси чи магазину, де немає великої кількості клієнтів. Їм можна пояснити, що магазин підтримує екологічну політику та не хоче друкувати чеки на папері. Підприємцеві, у якого великий потік покупців, краще придбати стаціонарний РРО. 

Економіка

“Створено захисниками”: перезапустили бренд ветеранів-підприємців

Опубліковано

Міністерство ветеранів перезапустило бренд “Створено захисниками” з метою просування продукції, створеної ветеранами-підприємцями, та сприяння розвитку їхнього бізнесу.

Про це повідомляє Мінветеранів.

Про бренд

Міністерство у справах ветеранів вирішило оживити ініціативу після довгого періоду зупинки. Підходи до участі у проекті стали значно простішими, завдяки оновленню умов та документів. Зараз в проекті задіяно 15 учасників, з яких за останній місяць 10 отримали право маркування “Створено захисниками”.

Читати також: В Україні запрацював проєкт з безоплатної вакцинації та чипування тварин

Міністерство активно працює над розширенням масштабів проекту та запрошує всіх ветеранів-виробників подати заявки для отримання права використовувати цей бренд.

Детальніше про те, як це зробити, можна дізнатися за посиланням.

Продукцію “Створено захисниками” вже продають у торгових мережах “Сільпо”, “Новус” та “Ашан”.

Зазначимо також, що оновлений бренд збираються інтегрувати у проєкт “Зроблено в Україні”, і вже розробляють спільну концепцію.

Нагадаємо, що на Пейзажній алеї знесли незаконну “церкву-МАФ” УПЦ МП.

Фото: Мінветеранів

Читати далі

Економіка

Український технологічний стартап отримав грант від USAID

Опубліковано

Державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив, що українсько-американський стартап Esper Bionics отримає грант у розмірі $150 тисяч від USAID.

Про це повідамляє Укрінформ з посиланням на пресреліз організації.

“Сьогодні державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив, що програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Конкурентоспроможна економіка України” надасть ґрант у сумі 150 тис. доларів компанії Esper Bionics, яка виготовляє інноваційні роботизовані протези для українських ветеранів і тих людей у всьому світі, що мають особливості кінцівок”, — заявили в USAID.

Цей ґрант надасть Esper Bionics можливість створити 20 нових робочих місць, збільшити обсяг продажів на 2 мільйони доларів упродовж наступного року та залучити додаткові інвестиції у розмірі 2 мільйони доларів.

Читати також: Жінки, які заснували стартапи у сфері технологій можуть отримати грант: як взяти участь

Про компанію

Esper Bionics — інженерно-технічна компанія, яка з 2019 року виробляє біонічні протези та отримала численні нагороди. Головний офіс компанії знаходиться в Нью-Йорку, а інженерні та виробничі підрозділи — в Києві.

Компанія розробляє роботизовані протези, включаючи перший у світі робопротез руки, що використовує штучний інтелект і хмарні технології.

У травні 2022 року Esper Bionics запустила програму “Esper для України”, яка допомагає українським ветеранам отримати протези рук Esper Hand за зниженою ціною, а також підтримує пацієнтів під час протезування та використання протезів.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» допомагає українським компаніям створювати нові робочі місця, підвищувати кваліфікацію працівників та виходити на західні ринки, що сприяє зростанню продажів та експорту.

Нагадаємо, що UAnimals випустили колекцію одягу з тваринами захисників з Азовсталі.

Фото: Esper Bionics




Читати далі

Економіка

Понад 300 млн євро на посилення ППО. Данія передала Україні нову допомогу

Опубліковано

Данія передає Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро. Кошти спрямують на зміцнення української ППО й артилерії. Уряд поінформував Раду із зовнішньої політики про новий пакет пожертвувань Україні на суму 5,6 млрд крон (750 млн євро).

Про це повідомляє Міноборони Данії.

Як зазначає Міноборони Данії, 2,4 млрд данських крон (321 млн євро) зарезервовано для ППО. Частина коштів також піде на безоплатну передачу Україні літаків F-16. Міністр закордонних справ Ларс Лекке Расмуссен заявив, що в рамках пакета уряд також виділяє додаткові кошти для безпосереднього інвестування в українську оборонну промисловість.

Читайте також: Україна отримала 40 “швидких” від Кореї

Крім цього Україна отримає снаряди, протитанкові міни, а сам пакет допомоги став уже 18-м за рахунком. Троельс Лунд Поульсен сказав, що ситуація в Україні дуже серйозна.

«Немає сумнівів у тому, що українці потребують постійної та масової підтримки союзників. Цим пакетом ми посилаємо недвозначний сигнал як Україні, так і зовнішньому світу. Ми вносимо обидві пожертви зараз і готові масштабно і довгостроково інвестувати в українську оборонну промисловість. Їхня боротьба за свободу, як і раніше, залишається нашою боротьбою», – додав міністр.

Нагадаємо, в Україні за перший квартал з’явилося дев’ять індустріальних парків.

Фото: З відкритих джерел

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство23 години тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство5 днів тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство1 тиждень тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: