Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Як поліпшити роботу компанії в умовах нестабільності – поради Володимира Малічевського

Опубліковано

У 2008 році я був членом ради директорів досить великої компанії і ми на неформальних зборах в березні 2008 року обговорили те, що буде відбуватися в США, говорить власник і головний виконавчий директор ICPM Consulting Володимир Малічевський. 

«Ми точно спрогнозували, що пік кризи в Україні припаде на жовтень-листопад 2008 року, і дружно разом з усією країною побачили, що «зима настала випадково, несподівано». Мало знати і передбачити, потрібна управлінська сміливість, щоб свої рішення реалізовувати. Ми все спрогнозували, але нічого не зробили », – говорить він.

Чому на одному ринку і в одному сегменті зі схожим продуктом і цінами одні бізнеси досягають успіху, а інші – ні. Різниця лише в одному – ефективності управління, яка дає дві ключові переваги – зниження собівартості продуктів і підвищення продуктивності процесів і персоналу. І той, хто налагодить у себе в компанії цей процес, тобто зможе управляти компанією краще, ніж конкурент, той і отримає ключову перевагу. Зберігши ціну на рівні з іншими компаніями, він буде виробляти більше продукції і отримувати більший прибуток.

Як цього досягти, особливо в умовах нестабільності. Можна почати з вирішення чотирьох важливих завдань, які дозволять «зробити стрибок». 

Володимир Малічевський
Володимир Малічевський

Власник і головний виконавчий директор ICPM Consulting (Консалтинговий центр інституту професійної сертифікації менеджерів), кандидат психологічних наук, власник диплому MBA, бізнес-тренер

Змусити кожен підрозділ працювати як окремий бізнес

Підприємці звикли, що в бізнесі функціонує певна організаційна схема з певними функціями. Ми знаємо, чим займається бухгалтерія, фінансисти, маркетологи та ін. Але коли виникає питання, як вони працюють, як розуміють бізнес, то виникають складнощі.

Наприклад, компанія говорить своєму юридичному відділу, що ви будете працювати так, як і будь-яка аутсорсингова компанія. Що буде з результатом її роботи? Ми встановили, що відділ буде погоджувати договори всього на один день швидше, ніж робили це раніше. І тільки це дозволить збільшити приплив коштів на 5%.

Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

Якщо кожен договір аналізується на основі чек-листа з 10 пунктів, то кількість судів скоротиться на 10%. Ефективність роботи зростає і в тому випадку, коли замість вимог до співробітника самостійно подумати над умовами договору, юридичний відділ радить, що потрібно прописати, що виправити в документі. Незалежно від того, займається підрозділ продажем або виробництвом, у нього завжди є чіткий опис продукту, яке він надає всередині компанії, кількісні показники та стандарти роботи.

Коли подібні перетворення тільки починаються, як правило, компанія стикається зі складнощами на перших етапах. Але коли співробітники розуміють, що вони можуть пишатися тим, що допомагають бізнесу, робота йде інакше.

Узгодити між собою організаційну структуру і бізнес-процес

Ми знаємо, що бізнес-процеси – лінійні. Компанія виробила товар, потім його доставила, обслужила клієнта тощо. Процес побудований горизонтальним чином. Але історично склалося так, що в менеджменті структуру управління ми малюємо вертикально. І тут з’являються складнощі.

Директор з маркетингу або фінансовий директор часто не може відповісти, що саме він робить на кожному конкретному етапі, щоб цей процес тривав. Коли компанія чітко визначає, які процеси необхідні для досягнення результату, «відвалюється» багато зайвого. (Наприклад, в супермаркетах встановлюється автоматична система обліку продукції, яка дозволяє в автоматичному режимі робити замовлення постачальникам в тому випадку, якщо товар закінчується. Це ефективніше, ніж одним співробітникам перераховувати кількість товарів на полицях, іншим – формувати замовлення і третім – передавати його постачальникам – ШоТам). Співробітники починають менше працювати, але роблять в основному те, що потрібно для досягнення результатів. Тобто для заробітку грошей.

Чому важливо швидко приймати рішення

Щоб швидко приймати рішення, потрібні структуровані процеси та  алгоритми, які пояснюють співробітникам, що потрібно робити в тих чи інших ситуаціях.

Наприклад, можна використовувати системи документообігу, звіти виконання завдань. У багатьох компаніях вони і так є. Але немає контролю тривалості прийняття рішень керівником. І тут виникають проблеми. Якщо клієнт просить змінити щось в договорі, ці рішення узгоджуються дуже довго. Це, як мінімум, призводить до більш тривалого процесу отримання коштів в цьому місяці або за певний період. Як максимум – до втрати клієнтів. Тому дуже важливо відслідковувати, з якою швидкістю приймаються рішення.

Як тільки керівники починають швидко узгоджувати питання, а наради стають продуктивними, співробітникам подобається їх відвідувати, вони стають більш активними. Клімат у колективі поліпшується і залученість команди зростає.

Як впровадити в практику прогностичні метрики

Щодо метрики прогнозування зараз багато говорять, але ця технологія поки ще не поширена. Керівники компаній звикли користуватися статистичними даними, коли результати праці співробітників оцінюються за фінансовими показниками, визначеними процесами. Але, як правило, основна частина наших показників – про те, що вже відбулося.

І зараз, приймаючи рішення, керівник компанії оцінює ситуацію, яка була місяць або квартал тому. А ще гірше – рік тому. У цьому часто і є проблема. Сучасний бізнес вкрай потребує правильного прогнозування. Тому важливо побудувати якусь технологію контролю за змінами.

Читайте також: Укрзалізниця для охорони використовуватиме квадрокоптери

Дуже проста ознака, яка не вимагає окремої статистики. Два висококласних співробітника написали заяву про звільнення з незрозумілих причин. Вони скажуть про особисті обставини або про щось подібне. Але якщо з вашого корабля йдуть кращі співробітники, знайте, скоро за ними підуть середні. Залишаться тільки найслабші. Потрібно шукати реальну причину того, що відбувається.

Якщо ваші клієнти почали цікавитися іншими продуктами або закуповувати товар у інших компаній, це перша ознака, що через місяць-квартал ситуація змінитися в гіршу сторону. Я був свідком, коли з такою ситуацією зіткнулася національна компанія, лідер ринку. Рятувати бізнес в такій ситуації складно.

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Опубліковано

Федеральна рада Швейцарії вирішила збільшити свою підтримку України на наступні 12 років, до 2036 року, виділивши 5 млрд швейцарських франків ($5,5 млрд) на гуманітарну допомогу та підтримку економічного розвитку. Це вирішення було оголошено у пресрелізі, де також зазначено, що Швейцарія вже активно підтримує проєкти в Україні, спрямовані на відновлення інфраструктури у секторах енергетики, транспорту та охорони здоров’я.

Про це повідомляє видання Forbes.

За останній час Швейцарія витратила приблизно 3 млрд швейцарських франків на допомогу людям, які постраждали внаслідок війни в Україні. Протягом наступних 12 років їхні зусилля будуть спрямовані на активізацію підтримки відновлення України та розвиток співпраці з приватним сектором. Для цих цілей планується витратити 5 млрд швейцарських франків до 2036 року.

Читайте також: У Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору

Планується використовувати поетапний підхід: спочатку підтримка України здійснюватиметься з бюджету міжнародного співробітництва до 2028 року на суму 1,5 млрд швейцарських франків. Після цього Федеральна рада має намір розглянути інші джерела фінансування (окрім міжнародного співробітництва), щоб забезпечити решту 3,5 млрд швейцарських франків на період з 2029 по 2036 рік.

Загалом, на 31 грудня 2023 року оцінюється, що відбудова та відновлення в Україні вимагатимуть $486 млрд упродовж наступного десятиліття. Ця оцінка збільшилася порівняно з рік тому, коли потреби оцінювалися у $411 млрд.

Нагадаємо, в Україні запрацювала безкоштовна програма з бізнес-освіти для дітей.

Фото: Факти

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: