Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як зробити добру справу на свята? 10 варіантів

Опубліковано

Наступають свята і кожному з нас хочеться отримати подарунки та повірити в диво. Але не у всіх є така можливість. Старенькі люди, діти у дитячих будинках чи бездомні не можуть відчути тієї новорічної атмосфери, яка панує в кожному домі. Тому кожен з нас може зробити добру справу у свята та допомогти тим, хто справді цього потребує. В Україні є багато організацій, які піклуються про нужденних. Долучайтесь до них та разом творіть добрі справи.

1. Напишіть листа самотній бабусі

“Цей лист найкраще, що сталось зі мною на карантині”, – каже бабуся Маша, витираючи сльози. Багато стареньких через пандемію залишились в пансіонатах зовсім самі – їх ніхто не навідує, і немає з ким поговорити. Тому волонтери організації “Молодь за мир” почали писати листи бабусям та дідусям, а потім до них долучилась і вся Україна. Ви також можете написати стареньким послання, привітати зі святом та просто поспілкуватись.

“Молодь за мир” опікується не тільки самотніми бабусями та дідусями, а й бездомними, дітьми з малозабезпечених сімей та людьми з інвалідністю. До свят вони запустили акцію “Таємний Санта”. Ви можете оплатити продуктовий набір для багатодітної сім’ї (500 грн), зробити подарунок безпритульному чи оплатити обід для літніх людей. Тут  можна заповнити форму та отримати інформацію про людину, для якої ви зробите диво.

2. Зробіть подарунок дітям з зони АТО

Вже чотири роки поспіль всеукраїнський фонд “Територія Добра” допомагає Святому Миколаю робити добрі справи, а саме – подарунок дітям, які проживають на лінії фронту та позбавлені батьківського піклування. Минулого року їм вдалось привітати 1000 малюків в Донецькій та Луганській областях. Цього року фонд також планує подарувати радість та святковий настрій дітям.

“Новорічні свята – це один із найулюбленіших періодів для кожного маленького мешканця нашої країни. Дітлахи, на долю яких випали тяжкі випробування, як ніхто інший мають право на щастя. Саме невеликі, але такі чарівні презенти принесуть радісні усмішки на дитячих обличчях. Малюки та підлітки зрозуміють, що про них є кому піклуватися”, –  кажуть засновники фонду.

У “Території Добра” відкрили збір коштів, завдяки яким зможуть придбати солодощі, іграшки та гігієнічні засоби малюкам. Адже всі діти заслуговують на свято. Долучитись можна тут.

3. Купіть екосумку від дітей-сиріт

Якщо ви хочете допомогти сиротам, але не знаєте як, то у нас для вас є варіант! Придбайте вироби HANDCRAFTS, які спеціально для вас роблять вихованці дитячих будинків зі всієї України у колаборації з найкращими майстрами та дизайнерами. Це гарні та якісні речі, що стануть у пригоді кожному.

“Підлітки-сироти надзвичайно вразливі. На жаль, після виходу з дитячого будинку, найчастіше їх доля складається жахливо. Для того, щоб дати їм можливість змінити майбутнє на краще, ми створили проєкт HANDCRAFTS by orphans”, – кажуть засновники.

Читайте також: Худі, мило та шкарпетки. Як діти-сироти заробляють прямо в стінах дитбудинків

Діти самі навчаються створювати вироби, вкладають у них свою душу й отримують за це кошти. Вони надходитимуть до дітей, що створили виріб та підуть на розвиток освітніх програм з соціалізації, профорієнтації і навчання ведення побуту для підлітків-сиріт. Так ви зможете і подарунок купити, і підтримати дітей. 

4. Зробіть подарунок Ба та Ді

Певно всі чули про благодійну організацію “Життєлюб”, які створюють можливості для людей третього віку. Їх мета – дали можливість бабусям та дідусям жити повноцінно, не боятись часу та бути активною частиною сучасного світу. Тут можна і гарячий обід отримати, і танцям навчитись, і англійську вивчити, і знайти нових друзів.

Вже кілька років поспіль організація “Життєлюб” робить добрі справи, а саме – роздає подарункові набори для бабусь та дідусів

Організація оголосила новорічний збір “Час готувати подарунки для Ба та Ді” на продуктові набори для життєлюбів. За кошти з цього збору “Життєлюб” планує забезпечувати Ба та Ді продуктами у грудні та у січні. 

Зробіть самі справжнє свято для бабусь та дідусів та поділіться інформацією з друзями. Адже у фонді кажуть, що наборів потрібно в два рази більше, ніж зазвичай. Святковий продуктовий пакунок не тільки прикрасить новорічний стіл, а й зігріє теплом та увагою Ба та Ді. Ви можете також оплатити готовий набір, у який входять всі базові харчові продукти: гречка, шпроти, соняшникова олія, цукор, макарони, рис, корнішони, зелений горошок і святкові пряники.

5. Не даруйте сиротам цукерки

Багато людей хоче підтримати дітей-сиріт і перше, що спадає на думку, – подарувати солодощі. Але благодійний фонд “Клуб добродіїв” звертається до корпоративних та окремих благодійників з проханням робити добрі справи якось інакше.

“Свята закінчуються, так само як і солодощі, а в житті цих дітей нічого якісно не змінюється. Що дійсно потрібно дітям-сиротам, так це знання та навички, які допоможуть їм стати успішними в самостійному житті, а не льодяники та шоколадки!” – кажуть у фонді.

Тому “Клуб Добродіїв” оголосив збір на організацію і проведення навчального курсу з крою та пошиття одягу у партнерстві з ГО “Освіторія”.  За піврічний курс діти опанують основи крою та створення базових речей гардеробу, зможуть навчитися працювати із різними тканинами та швами. Ці навички допоможуть їм не тільки забезпечити себе одягом, а й освоїти нову професію, яка зможе приносити реальний заробіток.

6. Підтримайте людей, які живуть на вулиці

Проєкт suka_zhizn про тих, кого ми звикли не помічати – безхатьків. Все почалось зі сторінки в Інстаграм, де публікувались фотографії безхатьків з метою звернути увагу на саму проблему.

“У якийсь момент стало зрозуміло, що проєкт повинен допомагати. Сьогодні десятки бездомних і безпомічних людей Києва вже отримали допомогу і підтримку. І все завдяки передплатникам. Разом ми годуємо, обігріваємо, допомагаємо з документами, роботою, в пошуку родичів і від’їзді додому, захищаємо права людей без будинку і реєстрації”, – каже засновник проєкту. 

Зараз проєкт збирає кошти, щоб надавати якісну локальну допомогу людям, що залишилися на вулиці (одяг, їжа, гігієна, перша медична допомога). Тому кожен з вас може зробити добро у ці новорічні свята та підтримати тих, хто цього так потребує. Кожна гривня, будь-яка сума – це допомога, а допомога – неоціненна.

А благодійна ініціатива BEZ ДОМА щосуботи о 14.00 на південному вокзалі роздає безкоштовні обіди для малозабезпечених і бездомних людей від групи волонтерів. Ви можете доєднатись до них, купити подарунок і подарувати чудо безхатькам. 

7. Станьте телефонним другом самотній людині

Допомога може бути не тільки фінансовою і якщо ви хочете зробити добро – можна просто поспілкуватись телефоном з самотньою людиною. В Україні діє проєкт “Мій телефонний друг”, мета якого підтримати самотніх людей.

“Коронавірус привернув увагу до проблеми соціальної ізоляції людей літнього віку, людей з інвалідністю, батьків-одинаків, сімей з малолітніми дітьми. Для них пандемія Covid-19 може стати причиною не тільки фізичних захворювань, але й психологічних. Адже у кризових ситуаціях страждає і ментальне здоров’я людини. Саме тому важлива не тільки матеріальна підтримка, як, наприклад, принести продукти під двері, щоб старенькі не наражали себе на небезпеку, а й дружня”, – кажуть засновники проєкту.

Читайте також: Онука на годину: як у Івано-Франківську рятують стареньких від самотності

Щоб стати учасником проєкту, потрібно зателефонувати на номер безкоштовної гарячої лінії 0 800 202 147 та залишити свою заявку. Якщо ви маєте бажання бути волонтером проєкту, реєструйтесь за посиланням. Для того, щоб більше дізнатись про волонтерство загалом, вам дадуть доступ до короткого онлайн-курсу. Наприкінці курсу на вас  чекатиме пам’ятка волонтера та сертифікат про проходження курсу. На основі інформації, яку отримали від учасників, формуються пари телефонних друзів. Враховуються всі побажання – вік, стать, сфера інтересів, освіта, захоплення, вміння та навички. Телефонуючи два рази на тиждень, ви зможете розрадити самотню людину і стати для неї справжнім телефонним другом.

8. Допоможіть дітям з інвалідністю

Благодійна організація “З теплом у серці” вже чотири роки поспіль проводить новорічну акцію “Свято для кожного”. Їх мета – привітати зі святом важкохворих дітей.

“Попри всі сучасні складнощі та виклики пов’язані з епідемією, ми прагнемо зробити особисте новорічне свято для кожної такої дитини. В нашій організації понад 1000 дітей з інвалідністю, з яких 58 дітей, які є важкохворими!, – кажуть на сторінці фонду.

Благодійна Акція “Свято для кожного” складається з декількох частин. На початку – збір подарунків та коштів, а далі – закупівля, розподілення і фасування. І вже потім найприємніша частина – вручення приємних сюрпризів діткам. На кожному з цих етапів долучається велика кількість небайдужих та щирих людей, які і є чарівниками. Долучіться і ви до благодійної акції та зробіть свято для малечі. Крім того, ви можете передати подарунок конкретній дитині, або передати у фонд іграшки, канцтовари чи побутову хімію. Кожен подарунок буде бажаним!

9. Допоможіть стареньким переселенцям

З 2014 року під постійною опікою благодійного фонду “Кожен Може” знаходиться група стареньких.  Всі ці люди постраждали від війни в Україні та потребують постійної підтримки. 40 пенсіонерів-переселенців з інвалідністю, більшість з них самотні.  Щомісячно фонд купує найнеобхідніші ліки для підопічних,  загальна вартість яких –  від 15 до 30 тис.грн. Також проводять зустрічі  у групах підтримки та з психологом, запрошують цікавих гостей, проводять майстер-класи і готують подарунки на свята.

З 2014 року фонд “Кожен може” робить добрі справи та опікується старенькими переселенцями

“Більше за інших мають потребу в такому теплі самотні літні переселенці. Їм складніше пристосуватися до нових умов життя, ніж усім. Але вони, так само як і ми, з нетерпінням чекають на новорічні свята. Згадайте, як світилися очі ваших дідусів та бабусь, коли вони бачили подаруночки під ялинкою. Вони, як діти, раділи сюрпризу від вас!”, – кажуть засновники фонду. 

Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів

Ви можете доєднатись до ініціативи фонду і допомогти стареньким переселенцям отримати подарунки-сюрпризи. Робіть добрі справи на свята для тих, хто так цього потребує.

10. Підтримайте найпозитивніше медіа країни

Ми щодня стараємось для вас і пишемо про історії людей, які займаються своєю справою кайфують від цього і роблять нашу країну кращою. Наші матеріали дарують віру в добро та чудо! І коли навколо лише одні погані новини, саме у нас ви знайдете тільки позитив.

ШоТам існує лише завдяки технічній допомозі міжнародних донорів та вашим пожертвам. Проте у 2020 році донорське фінансування нашого медіа припинилось. Але ми хочемо і надалі радувати вас позитивними новинами і історіями крутих українців.

Тому пропонуємо вам стати нашим добродієм #ШоТам і оформити платну підписку, яка коштуватиме всього як філіжанка кави. Є три варіанти: 29.99, 49.99 і 99.99 гривень. Це щомісячний платіж, який стягується автоматично. Тому зробіть добру справу, підтримайте нас і тоді позитиву в Україні стане більше.

Суспільство

Сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів

Опубліковано

Дизайнер Михайло Рафайлик із Сум здобув перемогу на міжнародному конкурсі шрифтів у Нью-Йорку зі своїм шрифтом Decutto. Тепер його твір буде представлений на виставках у десятках країн світу.

Про це повідомляє медіа Цукр.

фото: Михайло Рафайлик

Про конкурс

Конкурс TDC заснували в Нью-Йорку понад 70 років тому. Його суддів запрошують щороку з різних країн світу. Участь у конкурсі платна, але для українських авторів організатори зробили спеціальні умови на період війни та скасували плату.

Михайло Рафайлик переміг у підкатегорії Single Axis Type Family (Шрифтова родина з однією віссю) категорії Type Design. Шрифт Decutto має одну вісь — Weight.

Друковані постери зі шрифтами переможців показують на виставці в Нью-Йорку, також вона подорожує десятками міст США, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Японії, Нової Зеландії, Польщі, Південної Кореї, Іспанії, Тайваню тощо.

Читати також: Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Мета – розповісти світу про Україну

Для цього шрифту перемога в конкурсі – це можливість бути поміченим. Це також шанс привернути увагу до української культури. Наприклад, на одному з постерів вказано, що шрифт “викарбували” в Україні у 2023 році. Ще один постер зроблений повністю українською мовою.

фото: Михайло Рафайлик

А друкований плакат, який буде об’їзджати міжнародні виставки, розповідає про те, як життя українців змінилося з 2022 року через напади російських військ, і як українці зміцнюються як нація, пристосовуючись до нової реальності.

Нагадаємо, що в Запоріжжі збудують п’ять підземних шкіл.

Також ми повідомляли, що виставку “Алла Горська. Боривітер” відвідали 51 000 людей: це рекорд для Українського Дому.

Фото: Михайло Рафайлик

Читати далі

Суспільство

Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Опубліковано

Україна планує збільшити участь жінок у протимінній діяльності (ПМД), щоб зробити цей процес більш оперативним і результативним.

Про це повідомило Міністерство економіки.

Деталі

Міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна має обмежені ресурси для проведення протимінної діяльності, і тому необхідно збільшити кількість операторів з розмінування, отримати більше техніки та підвищити рівень навчання саперів.

Уряд розглядає можливість державного фінансування приватних операторів з метою збільшення їх кількості на ринку України, а також привертання міжнародних компаній до участі у процесі розмінування.

Читати також: МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію

Вона також підкреслила, що у сфері протимінної діяльності необхідно приділяти увагу представникам соціальних категорій і груп, які мають особливий інтерес для держави.

Уряд прагне забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, а також осіб, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, та осіб з інвалідністю, шляхом залучення їх до виконання робіт у цій галузі.

“Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності й цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема важливих напрямів, як-от розмінування. Наразі в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО “Жінки, мир і безпека”, – підкреслила Міністерка економіки.

Нагадаємо, що в Чернігові відновили дах майже зруйнованої бібліотеки – памʼятки архітектури 19 століття.

Також ми повідомляли, що з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг: куди звертатися.

Читати далі

Суспільство

52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу

Опубліковано

52 ветерани отримають фінансову підтримку у вигляді грантів для розвитку своїх бізнесів. Вони були відібрані в підсумку сьомої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів.

Про це повідомив 1 травня Кабінет міністрів України.

Переможці отримають 26 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Загалом від старту ветеранського компонента грантової програми «Власна справа» переможцями стали вже 552 ветерани та члени родин учасників бойових дій, у бізнес яких держава інвестує через гранти 246 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Читайте також: Військовий взяв під контроль чистоту у двох громадах на Закарпатті (ВІДЕО)

«Найбільш популярними є гранти розміром до 500 тис. грн — понад 60% переможців запросили таку суму підтримки від держави для розвитку свого бізнесу», — зазначила Тетяна Бережна.

Серед 52 переможців сьомої хвилі подачі заяв на гранти — 27 учасників бойових дій та 25 членів родин ветеранів. 46 переможців отримали грант розміром до 500 тис. грн, 4 — до 250 тис. грн, 2 — до 1 млн грн.

Найбільше грантоотримувачів з Житомирської, Полтавської, Вінницької, Київської областей та міста Києва. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, — гуртова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщення й організація харчування, переробна промисловість.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як можуть змінитися заклади реабілітації в Україні.

Фото: Кабінет міністрів України

Читати далі
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення