Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Військові випробували «Джавеліни» на масштабних навчаннях (ФОТО)

Опубліковано

У Збройних Силах України на базі військових частин ОК «Південь» триває підбиття підсумків діяльності ЗС України за 2020 навчальний рік.

Про це пише Армія Інформ.

За інформацією, на полігоні 235-го міжвидового центру підготовки військових частин і підрозділів «Широкий лан» тривають інструкторсько-методичні заняття з керівним складом військових частин, з’єднань та органів військового управління щодо порядку застосування військ (сил) в операціях, їхньої підтримки та всебічного забезпечення.

Під час заняття військовослужбовці однієї з механізованих бригад ЗС України продемонстрували проведення навчань батальйонних тактичних груп з бойовою стрільбою у наступі в урбанізованій місцевості, дії малих тактичних груп, завдавання зосередженого ракетно-авіаційного удару.

Особливу увагу приділено комплексному застосуванню високоточної зброї, засобів РЕБ, автоматизованих систем управління та іншого сучасного озброєння.

Крім того, в навчаннях активно використовували безпілотні літальні апарати, які здійснювали розвідку й надавали цілевказівки на ураження цілей противника.

Читайте такожНовий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії

Також перевірено спроможності безпілотників типу Bayraktar TB2, які виконали завдання без практичного завдавання ударів по цілях.

Ефективне бойове застосування продемонстрували бойові розрахунки протитанкових ракетних комплексів типу «Джавелін» і «Стугна».

Читайте такожЛікарі-блогери: шість медиків, на яких варто підписатись

Також активну участь у навчаннях брала авіація Повітряних Сил за участю штурмової, винищувальної та бомбардувальної авіації.

Акцент – дії в урбанізованій місцевості

Однією з особливостей навчань стало відпрацювання штурму містечка з подальшим блокуванням і знищенням незаконних збройних формувань.

Крім того, у процесі тренувань учасники навчання відпрацьовували навчально-бойові завдання з використанням сучасної лазерної системи імітації бою, зокрема системи двостороннього вогневого контакту «Лазертаг».

Інструкторсько-методичні заняття дають змогу опрацювати єдині погляди на організацію та проведення заходів підготовки військ (сил) у 2021 навчальному році.

Зокрема напрацьовані методики враховують надходження до військових частин і підрозділів новітніх зразків озброєння, у тому числі високоточного, засобів розвідки, радіоелектронної боротьби та автоматизованих систем управління.

Нагадаємо, українські військові отримали оновлений броньований тягач БТС-4.

Як ми повідомляли раніше, українські миротворці в Конго відпрацювали недопущення диверсій.

Усі фото: armyinform.com.ua.

Суспільство

На Запоріжжі збудують п’ять підземних шкіл

Опубліковано

На Запоріжжі вперше почнуть будівництво підземних шкіл. Згідно з проєктом рішення, планують збудувати п’ять підземних шкіл.

Про це  повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

“Міністерство освіти і науки України погодило перші проєкти обласної команди. Попереду ще більше проектів, а загальна сума субвенції від держави – до 500 мільйонів гривень. Перші 3 школи плануємо у Запоріжжі, 2 – у Запорізькому районі”, – сказав він.

Додамо, що підземна школа наразі працює у Харкові.

Читайте також: Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

Також раніше повідомлялося, що Литва виділить 5 млн євро на підтримку реконструкції й адаптації зруйнованих українських шкіл, дитячих садків та на встановлення в них укриттів. Про це оголосила міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте під час свого візиту до Києва.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що литовці планують побудувати нові школи-бомбосховища в 6 областях України — на Херсонщині, Одещині, Донеччині, Запоріжжі, Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині. Саме завдяки цій ініціативі відбудеться побудова нових шкіл-укриттів. За його словами, окрім 6 областей ще один такий об’єкт можуть спорудити на Харківщині.

Фото: Підземна школа у Харкові

    Читати далі

    Суспільство

    Норвегія збільшила підтримку України на 600 млн доларів

    Опубліковано

    Норвегія виділила додаткові 600 мільйонів доларів на цьогорічну підтримку України. Більша частина цих коштів спрямована на посилення протиповітряної оборони.

    Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

    Він подякував за рішення уряду Норвегії на чолі з прем’єр-міністром Йонасом Гаром Стере.

    «Цінуємо незмінну підтримку з боку Норвегії, розуміння наших нагальних потреб і готовність бути поряд із нами у вирішальний час», — сказав Зеленський.

    Читайте також: Стрічка “Назавжди-назавжди” отримала головний приз на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі

    Загалом у 2024 році норвезький уряд спрямує на пряму підтримку України 22 млрд норвезьких крон (майже 2 млрд доларів).

    Нагадаємо, Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

    Фото: Ukr.Net

    Читати далі

    Суспільство

    У світі та в Україні стартує місяць обізнаності про ментальне здоров’я: про що варто знати

    Опубліковано

    Сьогодні розпочинається місяць обізнаності про ментальне здоров’я – важлива тема не лише для України, а й для всього світу. Це дослідження, проведене в 11 країнах, показало, що збереження психічного благополуччя є одним із найактуальніших викликів сучасності.

    Про це повідомляє Верховна рада України.

    У ці складні часи нам, як ніколи, потрібні знання та ресурси, щоб жити й розвиватися. Тому важливо знайти свій власний рецепт стійкості, ділитися секретами й підтримувати одне одного.

    Читайте також: «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

    Допомагаючи ближнім, ми й самі відчуваємо себе краще.

    Разом ми можемо зробити світ кращим, дбаючи про своє психічне благополуччя та підтримуючи одне одного.

    Нагадаємо, на Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд.

    Фото: Ти як?

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство22 години тому

    «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

    «Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

    Суспільство2 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство4 тижні тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    Суспільство4 тижні тому

    «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

    У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

    РЕКЛАМА: