Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Lean Management Lean Management

Суспільство

Чули про Lean Management? Швидко пояснюємо, що це таке

Опубліковано

Що таке Lean Management і чому він стає дуже популярним серед власників українських та іноземних компаній

Використання принципів ощадливого виробництва, які ще називають Lean Management, зробили Toyota найбільшим виробником автомобілів у світі. Все розпочалося у 50-х роках минулого століття. Після Другої Світової війни Японія була в руїнах. Саме тоді, в 1946 році, американський вчений Едвард Демінг, основоположник «системи якості» на запрошення уряду Японії провів лекцію для топ-менеджерів та головних інженерів найбільших японських компаній.

Ідеї Демінга справили неабияке враження на японського інженера компанії Toyota – Таїті Оно. На той час продуктивність Toyota була в 9 раз нижча, ніж на заводах американських автовиробників. Наукові методи Демінга були взяті на озброєння Таїті Оно і адаптовані під специфіку компанії. Це й стало основою створення TPS (Виробничої Системи Тойота), яка на сьогодні ототожнюється з поняттям Lean. І по суті є базою в системі ощадливого виробництва. Використовувати ці принципи доцільно і зараз. Про свій власний досвід роботи за принципами Lean Management на Building&Construction Forum розповів віце-президент з розвитку інноваційних парків Віталій Мельник.

ШоТам публікує найважливіші поради експерта

Віталій Мельник
Віталій Мельник

Віце-президент з розвитку інноваційних парків. Працює в команді UDP з 2005 року. Під його керуванням запроектовано, побудовано та зводяться такі великі проекти як клубний будинок Maristella в Одесі, котеджне містечко на березі Чорного моря, інноваційні парки UNIT.City в Києві та LvivTech.City у Львові. Віталій Мельник отримав ступінь МВА в бізнес-школі МІМ-Київ. Закінчив курс «Менеджмент організацій» в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Компанія UDP втілює Lean Management з 2017 року. Це методологія і набір інструментів, на базі яких кожна компанія вибудовує свою систему і шукає свою золоту формулу. Щоб бути ефективними потрібен певний спосіб мислення. Як розвивається Lean Management в нашій компанії?

Виділяємо чотири напрями розвитку:

–          Розробка та реалізація стратегії

–          Робота з проблемами: їх виявлення, аналіз та розробка рішень

–          Організація робочих місць як в офісі, так і на будівельному майданчику

–          Постійне навчання

Як працювати зі стратегіями?                                                                                                                   

Для стратегічного планування використовуємо метод Hoshin Kanri. В одному залі збираються всі співробітники компанії, яким топ-менеджмент розповідає про стратегічні цілі компанії на один та три роки і ставить задачу. Кожний структурний підрозділ та кожен співробітник мають розробити власні цілі та задачі, які відповідають стратегічним цілям. Їх потрібно затвердити у керівництва. Hoshin Kanri допомагає підвищити мотивацію співробітників у досягненні цілей.

Читайте також: Як міленіали та представники покоління Z ставляться до власного здоров’я – дослідження Deloitte

UDP використовує ще один інструмент у своїй роботі – Kanban. Це метод управління, який дозволяє рівномірно розподілити завдання між всіма членами команди. Це дошка, де вивішуються завдання. Проектні команди та відділи обговорюють їх щоденно. На більш високому рівні – з топ-менеджментом зустрічі проводяться щоденно. Такі дошки компанія встановила не тільки в офісі, але і на виробництві.

Як ефективно вирішувати проблеми?

Для цього можна скористатися декількома інструментами. Один з них – карта потоку створення цінностей. Вона допомагає знайти «вузькі місця», тобто неефективні дії та оптимізувати процес. Можна використати метод А3. На листі паперу формату А3 описується проблема, поточний стан компанії. Це допомагає знайти кореневу проблему та розробити пропозиції для її вирішення.

Наприклад, ми використовували метод А3, щоб зрозуміти причину проблем великих термінів проектування. В результаті роботи компанія прийняла рішення розробляти проекти, використовуючи ВІМ технології. Це віртуальне будівництво об’єкта, яке можливо реалізувати задовго до фактичного завершення усіх робіт. І на сьогодні всі наші проекти інноваційних парків розробляються виключно в ВІМ.

Читайте також: Українці винайшли спосіб перероблення отруйних рослин у папір

Цікавий метод – «5 чому». Це простий метод пошуку кореневих проблем. Частіше за все достатньо задати п’ять питань «Чому» і можна знайти причину виникнення проблеми.

Як організувати робоче місце?

Для цього компанія UDP використовує метод 5S (Sort, Set in Order, Shine, Standardise, Sustain). Він допомагає забезпечити порядок на робочих місцях, уникати зайвих рухів та травматизму.

Ця система раціоналізації робочого місця була розроблена в післявоєнній Японії в компанії Toyota. Чистота і порядок – це основа якісної роботи. Працівники повинні зберігати на робочому місці лише потрібні для роботи речі, які мають бути під рукою. Від зайвих речей потрібно якнайшвидше позбутися. Робоче місце має бути чистим та охайним.

Чому важливо навчати працівників

Навчання постійно проходить у всіх підрозділах компанії. Для нових співробітників розроблена програма, яка включає 12 годин лекцій. Кожного тижня збирається щотижневий читацький клуб, який мотивує співробітників отримувати нові знання та розвиватися. Після завершення кожного проекту проводиться PDCA-аналіз, мета якого – знаходити кращі варіанти вирішення завдань та мотивувати співробітників розвиватися.   

Які вигоди отримала компанія після впровадження Lean Management?                                                       

–          Час, який компанія витрачала на проектування, зменшився майже на 45%

–          На виконання робіт з фітауту (повна розробка проєкту для клієнта) тепер необхідно на 20% менше часу

–          Собівартість робіт зменшилась на 8%. І це ще не межа. Персонал активніше залучається до реалізації проектів, що збільшує його мотивацію                                                                                           

Наші найбільші досягнення ще попереду. Лише на четвертому році роботи з Lean компанія зрозуміла, як саме і куди вона рухається.

Рекомендації для новачків

–          Не варто очікувати на швидкі результати

–          Можливо, усі діючі бізнес-процеси доведеться докорінно змінити

–          Керівник має бути залученим у процес на 100%

–          Постійно потрібно проводити навчання. І це стосується не лише команди, а й ключових партнерів-підрядників

Система менеджменту, що побудована на Lean мотивує команду. І допомагає власнику бізнесу отримати більші дивіденди.

Суспільство

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024: виступ alyona alyona та Jerry Heil в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Де буде показана трансляція 

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: