Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
податкова перевірка податкова перевірка

Суспільство

Податкова перевірка. Що робити, якщо підприємець не згоден з її результатами

Опубліковано

Податкова перевірка – страх кожного бізнесмена. Консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Дмитро Гарний про те, як оскаржити результати податкової перевірки.

Дмитро Гарний

Дмитро Гарний

Консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу

Податкова перевірка може приїхати на перевірку підприємства без попередження. Добре, якщо проблем не виявлять, але частіше за все вони складають акт про порушення податкового законодавства. Іноді податківці перевіряють діяльність компанії віддалено на підставі даних звіту або додаткових документів, які надає підприємство. Що робити, якщо податківці вимагають від бізнесмена сплатити штраф, а він не згоден?

Податкова перевірка закінчилась, а що робити після неї – пояснює юрист і консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Дмитро Гарний. ШоТам публікує покрокову інструкцію  

Що важливо зробити на першому етапі?

У Податковому кодексі прописані два варіанти оскарження: досудовий, тобто звернення до вищих органів податкової, або подача позову до суду. Але є ще один вихід – написати заперечення на акт перевірки. Часу у платника податків не так і багато – з наступного дня отримання акта суб’єкт господарювання має 10 робочих днів, щоб подати свої заперечення в письмовому вигляді. В цей же термін можна надати перевіряю чому органу додаткові документи. Йдеться про папери, які представники податкової адміністрації не побачили, проігнорували, або написали в акті перевірки, що їх немає. Це важливо і потрібно зробити.

Читайте також: Основи бухобліку. Що потрібно знати підприємцю

Заперечення потрібно писати юридично грамотно, обґрунтовано, а не просто: «ми не згодні». З тексту документа має бути зрозуміло, що компанія ініціює процедуру перевірки рішення податкового органу. Тоді до звернення будуть ставитися серйозно. Також краще вказати, що підприємець хоче бути присутнім при розгляді заперечення. Можливо цього буде досить, щоб зняти усі претензії з компанії.

Куди рухатися далі?

Наступний етап – це оскарження рішення в Державній податковій службі України (ДПС). Це роблять не всі. Багато хто думає, що нема чого подавати додаткову скаргу і краще відразу звернутися до суду. Здається, що це результативніше. Але в ДПС все ж краще звернутися. Зрозуміло, що результати податкової перевірки служба не скасує, однак може зменшити суму штрафів. І це вже невеликий бонус: після звернення до суду, сума для оскарження у підприємців буде менше.

Скарги до ДПС краще відправляти не пізніше ніж через тиждень після отримання рішення та потім необхідно обов’язково дізнатися номер реєстрації листа в канцелярії, оскільки ніяких відміток вони там не ставлять. Заява та документи можна відправити поштою.

Для тих, хто пропустив десятиденний термін для оскарження рішення, є хороші новини. Документи Державна податкова служба може прийняти до розгляду і до півроку після отримання рішення. Правда, це стосується тільки підприємців, у яких є для цього поважна причина і підтвердити її можливо документально. Для подовження строку розгляду документів потрібно написати окреме прохання.  

Як довго триває процес оскарження?

Після того, як всі документи надані, Державна податкова служба запускає процес їх розгляду. У цей період всі штрафи або доплати вважаються неузгодженими і компанія не зобов’язана їх сплачувати. Ніяких податкових надсилань у цей час не буде. Скільки зазвичай розглядатися скарга? З урахуванням всіх пересилань поштою – приблизно місяць. Але якщо мова йде про велику компанію з великою кількістю різних нарахувань, то цей термін можуть продовжити і до двох місяців.

Читайте також: Українці відмовляються від готівки

В уряді думають про те, щоб створити ще одну інстанцію досудового врегулювання спорів між підприємцями та податковими службами. Такий орган планують відкрити при Міністерстві фінансів. Це не погано. Кваліфіковані фахівці зможуть детально розбиратися з результатами перевірок.

До якого суду потрібно звернутися?

З відповіддю Державної податкової інспекції потрібно звертатися до адміністративного суду. Певного часу, коли потрібно подати позов, немає. Тобто із заявою на податкову перевірку теоретично можна звернутися і через півроку. Але краще не відкладати цей процес в довгий ящик і подати заяву в суд через два-три дні після отримання відповіді Державної податкової служби. Чому? До тих пір, поки суддя не прийме позов компанії, її податкові вимоги вважаються узгодженими. Іншими словами, податківці вимагатимуть заплатити за рахунками.

При подачі позову необхідно сплатити податковий збір і наймати юристів. Скільки часу займає розгляд справи? Суду першої інстанції необхідно від трьох-чотирьох місяців до півтора роки, ще стільки ж часу може зайняти апеляція. Але це не проблема підприємців. Поки суд не винесе остаточного рішення, платити податки і штрафи бізнесмену немає необхідності.

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Євген Клопотенко запустив сервіс замовлення шеф-кухаря додому: як цим можна скористатися

Опубліковано

Євген Клопотенко запустив новий сервіс Makitra, який дозволяє замовляти шеф-кухаря додому. Головна мета цього сервісу – звільнити людей від щоденних клопотів з приготування їжі, щоб вони мали більше часу на спілкування з родиною та відпочинок.

Про це повідомляє видання village

Також Makitra створює нові можливості для українських шеф-кухарів, які часто стикаються з професійним вигоранням.

Сервіс пропонує можливість замовити приготування їжі на 4-5 днів для сім’ї на щодень або обслуговування сімейних обідів та зустрічей з друзями. Меню для платформи розробив сам Євген Клопотенко, воно включає понад 200 страв, які поєднують українські традиції з сучасними гастрономічними трендами.

Читайте також: Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

При замовленні команда Makitra враховує побажання клієнтів щодо улюблених продуктів та особливостей харчування. Шеф-кухарі купують продукти у магазинах великих мереж за кілька годин до візиту та готують страви на кухні замовника. Кожна страва упаковується в спеціальні контейнери з маркуванням та інструкціями з розігріву й сервірування. Також шеф-кухар відповідає за чистоту на кухні та зберігає конфіденційність клієнтів.

Нагадаємо, Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото.

Фото: Makitra

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: