Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Соціальний експеримент: українцям збираються виплачувати по 500 доларів щомісяця

Опубліковано

Українцям планують виплачувати по 500 доларів щомісяця. Поки що в рамках експерименту з базовим доходом.

У жовтні 2020 року в Україні стартує збір пожертв на проведення соціального експерименту з базовим доходом. Зібрані кошти підуть на виплату базового доходу і організацію дослідження. Проведення експерименту – це приватна ініціатива.

Хто організатор?

Ініціатор експерименту, айтішник Ілля Ніколаєнко. Останні 6 років Ілля розробляє комп’ютерні ігри, раніше багато років пропрацював у сфері вищої освіти та молодіжної політики. За освітою маркетолог. Переселенець з Луганська, мешкає у Києві.

Яку проблему вирішуємо?

У 2020 році, на тлі пандемії і зростання безробіття, у багатьох країнах заговорили про виплати всьому населенню щомісячної допомоги і навіть впровадження базового доходу, який може стати ефективною зброєю проти бідності та безробіття.

Прихильники і противники концепції базового доходу апелюють переважно припущеннями щодо наслідків такого впровадження. У деяких країнах пішли далі і стали проводити експерименти з базовим доходом, щоб на власні очі побачити наслідки.

Тим часом в Україні про впровадження базового доходу говорять рідко. Критики концепції припускають, що незароблені гроші тільки погіршать утриманство населення, і що в державному бюджеті немає грошей навіть на експеримент, не кажучи вже про масштабні виплати. Прихильники концепції пропонують впроваджувати базовий дохід поетапно і з чогось вже починати.

Варіанти вирішення проблеми?

Проєкт “БУДУ” покликаний активізувати обговорення в суспільстві перспектив масштабного впровадження базового доходу. Щоб обговорення були масштабними, а суперечки конструктивними, ініціатор пропонує провести соціальний експеримент про вплив базового доходу на поведінку людей, зокрема дізнатися як може змінитися власний дохід українців. Результати експерименту дадуть аргументи за чи проти масштабного впровадженню базового доходу в країні.

“Ми збираємо на корову вашому сусіду”, – кажуть організатори

Ініціатор експерименту стверджує, що не придумав нічого нового, просто вивчив досвід інших країн і адаптував під Україну. Подібний проект “Мій основний дохід” вже шість років успішно функціонує в Німеччині. У 2014 році 425 німців зібрали перші 12 тисяч євро за 22 дня. На сьогодні зібрано 600 базових доходів по 12 тисяч євро кожен. Щомісяця 130 тисяч осіб збирають понад 350 тисяч євро, середній розмір пожертви 3 євро.

Навіщо проводити експеримент в Україні? Чи можна просто взяти результати інших країн?

“Вочевидь, що сліпо спиратися на результати досліджень в інших країнах недоцільно. Результати можуть бути нерелевантними по відношенню до України через істотні відмінності в розвитку економіки, соціальних і культурних сферах життя. Наш експеримент, в тому числі покликаний порівняти вітчизняні результати із зарубіжними” – каже Ілля.

Як це працює?

Гроші на виплату базового доходу будуть збиратися за допомогою краудфандингу. 80% від пожертв піде на виплату доходу, решта 20% – на просування проекту і організацію дослідження. Кожен раз, коли збереться $12 000, цю суму віддадуть як базовий дохід двом випадковим особам: по $500 в місяць кожному протягом року. Натомість вони розкажуть як змінилося їхнє життя.
Одержувачів базового доходу визначають випадковим чином шляхом жеребкування. Будь-який бажаючий може взяти в ньому участь. Для цього потрібно просто зареєструватися в жеребкуванні на сайті проекту.

Зареєструватися можна вже зараз! Участь абсолютно безкоштовна! Жеребкування буде проводитися в громадському місці і транслюватиметься онлайн.

Читайте також: Харків’янам дають до 100 тис. грн на соціальні проєкти

Чому українці будуть робити пожертви?

“Тому що українців багато і всі ми різні, а значить знайдуться ті, кому це буде цікаво. На початку їх буде не багато, але завоювавши довіру, стане простіше. Головне робити проект цікавим і прозорим.

Люди вже по різному ставляться до нього: хтось як до наукового дослідження, хтось як до гри або реаліті шоу, хтось як до каси взаємодопомоги. Це означає, що потенційна аудиторія проекту величезна. Звичайно є багато тих, хто говорить що це утопія чи “ви просто граєтесь”. Але всі без винятку виявляють інтерес, тому що такого ще не було в Україні. І навіть хейтери в очікуванні провалу проекту підписуються на нас в соцмережах” – каже Ілля.

Що вже зроблено?

Зроблено сайт. Розроблено дизайн дослідження і юридичні документи проекту, зареєстрована благодійна організація. Зараз йде підготовка до запуску краудфандингу.

Як підтримати проект?

Зробити три дії:

1. Зареєструватися на сайті budu.club та за бажанням, у жеребкуванні;

2. Написати, що ви будете робити, якщо станете отримувати базовий дохід;

3. Дочекатися початку збору коштів і зробити пожертву – краще невелику, але щомісячну.

Це лотерея або піраміда?

Це не лотерея – за участь у жеребкуванні не треба нічого платити. Ті, хто жертвують не мають більше шансів на перемогу, ніж ті хто не жертвують.

Це не піраміда – шанси і умови участі однакові для всіх, незалежно від того, чи були вони зареєстровані у спільноті протягом тривалого часу або тільки один день, пожертвували вони гроші чи ні.

Організатори та пов’язані з ними особи не мають права отримувати базовий дохід. Це некомерційний проект, гроші збираються на рахунку благодійного фонду.

Фото: надане організаторамикщяуе

Економіка

США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

Опубліковано

Ллойд Остін, міністр оборони США, оголосив про надання Сполученими Штатами ще одного пакету військової допомоги Україні на суму 1 мільярд доларів. Цей пакет включатиме ракети для системи артилерійської ракетної системи HIMARS, снаряди, системи протиповітряної оборони та інше військове обладнання.

Про це Остін заявив на початку 21-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у п’ятницю, 26 квітня, в онлайн форматі.

Промова Ллойда Остіна

“Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на 1 мільярд доларів, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку”, – сказав міністр оборони.

Читати також: Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Він додав, що союзники приділять особливу увагу зміцненню української протиповітряної оборони. За його словами, Україна критично потребує додаткових систем для захисту неба. Крім того, терміново потрібні більше ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: