Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Харків’янам дають до 100 тис. грн на соціальні проєкти

Опубліковано

У Харкові стартував конкурс соціальних проєктів «Єдина соціальна мережа». Про це повідомляє Гурт.

“Управління з соціальних питань Департаменту соціальної політики Харківської міської ради з 1 жовтня оголошує конкурс соціальних проєктів (заходів), розроблених громадськими організаціями соціального спрямування”, – йдеться у повідомленні.

Дедлайн – 2 листопада 2020 року.

Конкурс проводиться в рамках реалізації Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2021-2025 рр. Громадські іціативи будуть реалізовані у 2021 році за рахунок  бюджету міста Харків. 

Мета конкурсу – розвиток партнерства з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та  залучення їх до розв’язання соціальних проблем цільових груп населення міста Харкова, надання соціальних послуг відповідно до визначених пріоритетних напрямків.

Читайте також: В Україні шукають проєкти у сфері культури, щоб надати гранти

Хто може взяти участь в конкурсі

Конкурсні пропозиції можуть подавати інститути громадянського суспільства (ІГС) соціального спрямування, які є юридичними особами і зареєстровані не пізніше ніж за шість місяців до оголошення проведення конкурсу. ІГС може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій. 

Ініціативи, які подаються на конкурс, мають бути спрямовані  на вирішення таких пріоритетних завдань:

– впровадження інноваційних соціальних технологій щодо реабілітації та адаптації в суспільство людей з інвалідністю;

– розвиток міської мережі раннього втручання для надання послуг дітям з порушеннями розвитку та сім’ям,  які їх виховують;

– надання соціальної допомоги і підтримки ветеранам війни;

– супровід людей з інвалідністю з метою забезпечення їх життєдіяльності;

– надання соціально-психологічної підтримки та консультаційний супровід сімей;

– організація надання допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у т.ч. екстреного реагування;

– надання допомоги бездомним та безпритульним громадянам;

– соціально-психологічна допомога та підтримка соціально вразливих верств населення територіальної громади, які опинились в складній життєвій ситуації (в тому числі залежних від психоактивних речовин);

– надання правової допомоги соціально вразливим верствам населення;

– здійснення заходів щодо підвищення якості надання соціальних послуг;

– соціальна реабілітація та залучення людей похилого віку до активної участі в суспільному житті міста.

Проєкти (заходи) можуть включати такі види діяльності: надання соціальних послуг; проведення семінарів, конференцій, засідань за круглим столом  (з врахування норм діючого законодавства, в т.ч. вимогами до карантинних заходів з метою запобігання поширення COVID-19) тощо.

Як долучитися?

Конкурсна пропозиція має бути підготовлена державною мовою і містити такі документи: заяву про участь у конкурсі (додаток 1); аплікаційну форму проєкту (заходу) та кошторис витрат (додаток 2 та 3); інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства (додаток 4) та іншу додаткову інформацію.

Скановану конкурсну пропозицію (з усіма підписами та печатками) необхідно подати до 16:00 2 листопада на електронну адресу: [email protected] (у форматі PDF та Microsoft Word). 

Яке фінансування

Зазначимо, що обсяг фінансування одного проєкту становить до 100 тис. грн. Крім того, має бути передбачено співфінансування в розмірі не менше 15% власного внеску інституту громадянського суспільства.

З більш детальною інформацією про оформлення конкурсної пропозиції можна ознайомитись за посиланням.

У разі виникнення запитань звертайтесь за номером 725-35-96 або на електронну адресу [email protected] – секретар комісії Якименко Ольга Іванівна.

Фото: gurt.org.ua

Суспільство

До прибуття рятувальників азовець надавав допомогу постраждалим від удару по Києву (ВІДЕО)

Опубліковано

Медик 12-ї бригади «Азов» із позивним «Спок» одним із перших прибув на місце влучання російської ракети в Києві в ніч на 17 червня. Разом із побратимами він розбирав завали, евакуйовував людей та надавав першу домедичну допомогу постраждалим ще до приїзду рятувальників і швидкої.

Про це повідомили у бригаді.

У бригаді зазначили, що дії «Спока» стали прикладом того, як бойова підготовка та навички тактичної медицини можуть врятувати життя.

«Дії “Спока” — це результат того, як підготовка та бойовий досвід допомагають під час критичних ситуацій у цивільному житті. Завдяки проходженню курсів з тактичної медицини, кожен громадянин може навчитися надавати першу домедичну допомогу пораненим. Знання і досвід рятують життя», — написали в бригаді.

Читайте також: У Києві відкрили перший меморіал українським воєнним розвідникам (ФОТО)

У Солом’янському районі столиці, де стався один із прильотів, всю ніч тривали рятувальні роботи. За повідомленням ДСНС, станом на 07:00 з-під завалів зруйнованого дев’ятиповерхового будинку дістали тіла 16 загиблих. Загалом унаслідок атаки на Київ загинула 21 людина, ще 134 постраждали.

Раніше ми писали, як у Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).

Фото обкладинки: інстаграм-сторінка 12-ї бригади «Азов»

Читати далі

Суспільство

У Києві відновили мурал з цитатою Катерини Гандзюк, який невідомі замалювали

Опубліковано

У столиці на Поштовій площі відновили мурал з портретом та цитатою громадської діячки Катерини Гандзюк. Напередодні стіну замалювали невідомі. Портрет та надпис повторно відтворили волонтери зі спільноти «Хто замовив Катю Гандзюк?».

Про це активісти повідомили в фейсбуці.

Мурал на Поштовій площі замалювали невідомі. Цей факт повідомили безпосередньо активістам спільноти «Хто замовив Катю Гандзюк?». Мурал покрили шаром фарби в день, коли громадській діячці мало б виповнитися 40 років. Друзі Катерини, які створили громадську ініціативу, відновили стінопис на Поштовій площі.

«Вбивці Каті забрали у нас не просто нашу подругу, а одну з кращих громадянок України. Цим вони обʼєднали нас. І ми в цьому обʼєднанні стали сильнішими. Ми памʼятаємо і будемо боротися за справедливість стільки, скільки потрібно», — зазначили в дописі учасники спільноти.

Читайте також: У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки

Про Катерину

Катерина Гандзюк брала участь у Помаранчевій революції та Євромайдані, була співзасновницею Агенції громадської журналістики «МОСТ», яка розслідувала корупцію в Херсонській області. Активістка боролася з проросійським впливом у регіоні. У 2018 році на Катерину напали, обливши сірчаною кислотою. Дівчина отримала значні опіки тіла, унаслідок чого померла в лікарні.

Суд визнав винними у вбивстві Владислава Мангера і Олексія Левіна, обидва продовжують оскаржувати це рішення.  

Нагадуємо, що в Києві відкрили перший меморіал українським воєнним розвідникам (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка спільноти «Хто замовив Катю Гандзюк?»

Читати далі

Суспільство

Фестиваль, що допомагає знайти себе: у Києві пройшов «ПОРУЧ Фест» для підлітків

Опубліковано

У червні в столиці пройшов «ПОРУЧ Фест 2025» — фестиваль для підлітків віком 11–17 років. На події зібралося 437 підлітків, які змогли дослідити свої інтереси, розвинути навички та відчути підтримку спільноти.

Про це редакції повідомив благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ».

За словами організаторів, мета фестивалю — надихнути підлітків вірити в себе через ігрову профорієнтацію, творчі майстерки, мотиваційні лекції та живе спілкування з менторами й лідерами думок. Гасло події: «ПОРУЧ — це коли тобі довіряють, тебе бачать, і ти важливий».

Кожен учасник отримав персональну карту вподобань після проходження тестування. Підлітки знайомилися з чотирма ключовими професійними напрямами та мали можливість спробувати себе в понад 25 майстер-класах. Простір розділили на різнокольорові зони за інтересами.

Читайте також: Українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США

На фестивалі учасники могли відвідати:

  • дебати, сторітеллінг і симуляційні ігри;
  • заняття з фізики, 3D моделювання, створення світлових листівок;
  • малювання кавою, петриківський розпис, Speaking Club;
  • йога, тактична медицина та лекції для батьків.

Завершили «ПОРУЧ Фест 2025» відкритим концертом, який зібрав понад тисячу глядачів. Серед зіркових гостей — VOLT BAND, Tamashi, Bryangin, Sionchuk, Anna Wings та інші.

Організатори підкреслюють: «ПОРУЧ Фест — це не просто розваги. Це — точка опори для молоді, що допомагає краще зрозуміти себе, знайти друзів і зробити крок до мрії».

Нагадуємо, що в Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки.

Фото надала «Волонтерська спілка ПОРУЧ»

Читати далі

Шопочитати

Військо7 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...