Економіка
МВФ погодив новий транш допомоги Україні на $880 млн
Міжнародний валютний фонд на робочому рівні досяг згоди щодо нового траншу допомоги Україні на суму близько 880 мільйонів доларів.
Про це йдеться на сайті МВФ.
Працівники МВФ та українські чиновники провели переговори щодо угоди 17–22 лютого у Варшаві.
За даними міжнародної організації, 2023 року в економіці України спостерігалася позитивна динаміка, зниження інфляції та зміцнення резервів.
У міністерстві фінансів України відзначили, що досягнуті домовленості мають бути затверджені Виконавчою радою МВФ найближчими тижнями.
«Україна виконала всі структурні маяки до третього перегляду програми МВФ. Результатом успішного перегляду програми має стати отримання Україною фінансування в розмірі близько 880 млн доларів США», — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.
Про програму МВФ
31 березня 2023 року Виконавча рада МВФ затвердила нову чотирирічну програму в рамках Механізму розширеного фінансування (EFF) для України з фінансуванням в розмірі близько 15,6 млрд доларів США (11,6 млрд СПЗ).
Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює
Програма є частиною пакета міжнародної підтримки України на суму, яка наразі становить близько 122 млрд доларів США на 2023-2027 роки. До державного бюджету України вже надійшли три транші у рамках програми МВФ EFF загальним обсягом близько 4,5 млрд доларів США. У 2024 році програма EFF передбачає 5,4 млрд доларів США бюджетної допомоги Україні.
Довідка
Міжнародний валютний фонд – спеціальне агентство Організації Об’єднаних Націй, засноване 29-ма державами. Головна мета МВФ – регулювання валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги при дефіциті платіжного балансу шляхом надання коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті. Фонд має статус спеціалізованої установи ООН. Має 190 країн.
Нагадаємо, 14 грудня 2023 року Україна отримала третій транш фінансування на суму близько 900 млн доларів від Міжнародного валютного фонду в рамках програми Механізму розширеного фінансування (EFF).
Фото: АР.
Економіка
Підсумки після тестування
Як отримати кешбек
- Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.
- Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми.
- Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.
- У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.
Програма «Національний кешбек»
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Україна до кінця року отримає нове обладнання, яке забезпечить додаткові потужності розподіленої генерації на більш ніж 1 ГВт.
Про це повідомляє Міністерство енергетики.
Деталі
- Енергетики вже працюють над тим, щоб швидко змонтувати і підключити це обладнання до мережі.
- Хоча не все обладнання встигнуть підключити до кінця року, планується додати не менше 1 ГВт нових потужностей.
Читати також: Іноземні благодійники залучили 1,75 мільярда доларів для підтримки українських фермерів
До цього процесу долучені як приватні компанії, так і державні підприємства. Уряд створив сприятливі умови для інвестицій та спростив дозвільні процедури, щоб прискорити розвиток розподіленої генерації.
Нагадаємо, що Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету.
Фото: Freepik.
Коментарі