Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

TikTok для бізнесу: як заробити у соціальній мережі

Опубліковано

TikTok – це соціальна мережа, яка повністю побудована на відеоконтенті. Тік-Токери викладають сюди свої короткі ролики від 15 до 60 секунд. Зазвичай, це розважальні відео з масками, стікерами та популярною музикою. Якщо ви досі думаєте, що TikTok — це соціальна мережа для підлітків, то у нас для вас хороші новини. Це ідеальна платформа для заробітку та просування вашого бізнесу. Як саме? Ми запитали в експертки Анни Хоми.

Анна Хома

Анна Хома

Head of Marketing, проєкт OBRIO, Genesis.

Два роки досвіду в маркетингу, до цього працювала в аналітиці. В основному працює з платними джерелами трафіку, такими як Facebook, Snapchat, TikTok, Twitter, Pinterest. Керує командою, що складається з трьох маркетологів та трьох дизайнерів.

Що таке TikTok?

TikTok вже встиг стати однією з найпопулярніших соціальних мереж у світі. Щодня мільйони підлітків з різних куточків планети викладають сюди короткі музикальні відеоролики, на які накладають музику, або синхронізують рухи губ з текстом чи словами з фільму. TikTok нагадує Instagram і Snapchat. Ви можете прокоментувати чи лайкнути відео, а також підписатись на людей.

У 2019 році TikTok завантажили 738 мільйонів користувачів, а за весь час — понад 1,5 мільярда. Країна з найбільшою аудиторією — це Індія, де, до речі, TikTok заборонили у червні цього року. Далі за завантаженнями — США, Туреччина, Росія і Пакистан.

Аудиторія TikTok дуже молода, понад 32% користувачів молодші 19 років, ще 30% — віком 20-29 років. При цьому аудиторія дуже активна. В середньому користувачі проводять на платформі 45 хвилин на день, а в США середня кількість сесій на користувача досягає 8 на день.

Саме підлітки є основними користувачами сервісу. І це перевага TikTok, адже вони активні, створюють дуже багато контенту, влаштовують челленджі та конкурси. Якщо ви будете правильно використовувати цю соціальну мережу, то зможете представити свій бізнес чи продукт величезній аудиторії.

Як заробити в TikTok?

Зараз TikTok набирає обертів як платформа для інфлюенсерів. Якщо рекламою в Інстаграмі блогера нікого вже не здивуєш, то TikTok ще має шанси. І на платформі досі є можливість стати популярним, інвестуючи лише у свій контент, без платного просування власного облікового запису. Можна відносно легко стати блогером-мільйонником всього за декілька тижнів, а далі пропозиції про співпрацю будуть надходити до вас мало не щодня. Ось кілька способів для заробітку в TikTok:

1. Нативна реклама. Якщо у вас вже є достатня кількість підписників, то ви можете рекламувати інших тіктокерів, бренди, речі чи послуги. Ви можете підтримати челлендж, який запустив бренд, або співпрацювати з блогерами, які мають меншу кількість підписників. Головне — не перезавантажувати свій акаунт рекламою.

2. Співпраця з брендами. Схема така ж як і в Інстаграмі — блогери стають обличчям бренду і регулярно рекламують його вироби чи послуги. Але потрібно пам’ятати, що ви маєте певні обов’язки перед замовником.

3. Прямі ефіри. Якщо маєте понад 1000 підписників, то можете монетизувати прямі ефіри. Глядачі можуть висловлювати вам подяку під час ефіру у вигляді монет, які є внутрішньою валютою TikTok – Coins чи tips. Потім її можна обміняти на реальні кошти та вивести на банківську карту. Але якщо вам немає 18-ти років, то такий вид заробітку — тільки з дозволу батьків.

Читайте також: Хочу продавати на Etsy: поради, як відкрити магазин

4. Партнерський маркетинг. Ви можете залишати посилання під відео на інші акаунти чи бізнесу. А вже далі можна отримати відсоток від продажів чи переходів.

5. SMM-спеціаліст у Tik-Tok. Ваші здібності можуть гідно оцінити у цій соціальній мережі. Ви можете працювати SMM-спеціалістом у блогера, писати сценарії під відео, складати ТЗ для фотографа, шукати методи просування та роботи з аудиторією.

6. Просування власного бізнесу. TikTok — ідеальна платформа для просування свого бренду, якщо ваша аудиторія — молода, креативна або стежить за трендами. Якщо ви досі не вірите в те, що контент повинен виглядати натурально — подивіться на найпопулярніший акаунт на платформі.

Як просувати свій бізнес?

ТікТок ідеально підходить для брендових кампаній, і цим активно користуються абсолютно різні бренди — від фаст-фуду до luxury-сегмента fashion. Приклади кейсів можна знайти тут.

А ще маємо для вас кілька порад, як же бізнесу використовувати ТікТок?

1. Стежте за трендами.

Намагайтесь стежити за трендами, вони живуть досить довго, і ви можете використовувати їх повторно. Кількість підписників насправді не вирішує майже нічого, цілком імовірно, що ваше наступне відео потрапить у стрічку зовсім інших користувачів. То чому б не використати популярний тренд двічі чи навіть тричі? Також важливо намагатись створювати тренди самостійно. Якщо ідея сподобається аудиторії, ви отримаєте багато UGC (user generated content) і класний органічний ріст власного акаунту. Не бійтесь виглядати безглуздо, адже TikTok — не місце для серйозних продажів.

2. Створіть власний хештег.

Хештеги — теж важлива частина роботи з контентом. Існують навіть додатки для генерації хештегів відповідно до тематики вашого відео. Правильно вибрані хештеги підвищують ваш шанс потрапити у рекомендації і допомагають взаємодіяти з аудиторією.

3. Працюйте з популярними тіктокерами.

Крос-промо і спільні відео з популярними блогерами на TikTok — мабуть, найшвидший спосіб розкрутити свій акаунт, якщо не вдається потрапити в рекомендації. Покоління Z проти традиційної реклами. Тому робота з тіктокерами допоможе вам встановити зв’язок з постійними користувачами.

Читайте також: Amazon, Etsy, еBay. Як вигідно продавати свої вироби за кордон — інструкція

4. Рекламуйте свій бренд.

Зараз рекламу в TikTok може запустити практично будь-хто, якщо ваш продукт дозволено рекламувати політикою платформи. Потрібно створити рекламний акаунт, додати спосіб оплати, пройти рев’ю і — вперед. Найважливіше — це ваш рекламний креатив. Чим більше він схожий на контент, який користувачі публікують на платформі щодня, тим краще. Класної ідеї і телефона з непоганою камерою цілком достатньо для того, щоб зняти відео. На самій платформі є інструмент, який допоможе підібрати музику і навіть CTA (call to action) до відео, якщо потрібно. Ефективність залежить від вашої цілі, і вся необхідна аналітика відображається в рекламному кабінеті платформи. Базові метрики, актуальні для всіх — CTR (click through rate) і CR (conversion rate).

Зараз в розпорядженні брендів є інструменти як для нативної, так і для прямої реклами. Ось деякі з них:
  • TopView. Цей нативний відеоформат TikTok Ads підходить для поширення інформації про продукт чи бренд. Як тільки користувач заходить в програму, то одразу бачить ваше рекламне оголошення. Повноекранні рекламні відеоролики тривалістю від 5 до 60 секунд з автоматичним відтворенням і звуком, а значить, ви точно встигнете розповісти про ваш бренд все найважливіше і цікавіше.
  • Brand TakeOver. Цей формат схожий на попередній, але тут можна використовувати короткі ролики до 5 секунд.
  • In-Feed Ads. Це реклама вашого бренду, яка нативно вбудована у стрічку рекомендацій користувачів. Максимально звичний та привабливий для аудиторії формат контенту. Сюди можна додати картки голосування, маски, ефекти, бейджи і інші радощі.
  • Branded Hashtag Challenge. Це один з найкращих варіантів рекламної інтеграції в TikTok. Запустіть ваш брендований хештег-челендж і запропонуйте вашій аудиторії взяти участь у створенні контенту в рамках вашої кампанії: всі призначені для користувача матеріали будуть зібрані на офіційній сторінці хештег-Челлендж.
  • Branded Effects. Підігрійте інтерес користувачів до вашого бренду за допомогою стікерів, фільтрів і спеціальних ефектів. Проявляйте свій творчий потенціал і спостерігайте, як ваш бренд набирає популярність.

Будьте готові вкласти чималі гроші в рекламу. Мінімальний бюджет – $500.Створення або співучасть в челленджах блогери можуть оцінити в $ 500- $1000 або $5000. Залежить від їх аудиторії і відношення до вашого бренду.

Головне, як в і в роботі з будь-якою платформою, — це аналізувати те, що зараз актуально, тестувати різні концепції відео, регулярно постити відео і не опускати руки. Якщо докладати зусиль з розумом — точно отримаєте класний результат.

Суспільство

Щастя належить безстрашним: подружжя лікарів з Дружківки відкрило мережу перукарень у Донецькій області

Опубліковано

Чоловік їде за кермом авто. Дзвінок мобільного. Він зупиняється та бере слухавку: 

«Мережа перукарень “Шерлок”, слухаємо вас… На 17 годину, так. Скажіть, це Дружківка чи Костянтинівка? А в яку перукарню ви записалися? У нас у Дружківці їх чотири. То ви прийдете на 17:00 і хочете з собою взяти ще одну людину? Все добре, я скажу майстру та вам перетелефоную обов’язково. Щасливо, бережіть себе».

Це Вадим Федоренко — лікар і місцевий підприємець. Разом з дружиною Анастасією Яремчук минулого року вони відкрили в Донецькій області сім перукарень з фокусом на чоловічі стрижки. 

Для ШоТам подружжя розповіло, як у часи повномасштабної війни зважилося започаткувати бізнес за 12 км від лінії фронту, що постійно рухається.

Анастасія Яремчук

співвласниця мережі перукарень «Шерлок».

Коли потрапила під обстріл, сім’я вирішила евакуюватися

Я народилася та виросла в Горлівці. Потім вступила до Донецького національного медичного університету, де майже завершила навчання, коли почалася війна. У липні 2014 року я була в батьків у Горлівці та потрапила під обстріл прямо на вулиці. Це для мене був мій другий день народження.

Сім’я вирішила виїжджати. Тоді я з дитиною, мої батьки та старший брат спочатку жили в Слов’янському районі у знайомих.  Я працювала лікаркою в онкологічному диспансері Краматорська. Згодом ми переїхали в Дружківку. 

Професорка, яка вела інтернатуру, запросила Анастасію працювати в себе на кафедрі онкології та радіології. Фото надала героїня

Поїхати не проблема, проблема — повернутися

З чоловіком ми познайомилися в Дружківці на роботі. 5 років тому одружилися. Коли почалася повномасштабна війна, я була вагітна другою дитиною. Чоловік наполягав, аби я евакуювалася, та я дуже не хотіла, щоб наша сім’я розділялася. Це було непросте рішення, але я залишилася. 

«До цього часу з цим не погоджуюсь, що вона мене не послухала. Тому що ризикувати двома життями — це не зовсім правильно. Та я досить таки добре знаю свою дружину, і якщо вона вирішила не їхати, то не поїде», — розповідає Вадим Федоренко. 

Ще однією причиною не їхати було те, що ми не могли покинути свою лікарську роботу, бо потрібно й допомагати населенню, і підтримувати колектив, і працювати далі.

«Виїхати було б дуже неправильно. Багато лікарів виїхали, і це накопичувало проблеми. Тоді я казав дружині, що поїхати — не проблема, проблема буде повернутися й дивитися людям в очі після того, як ти їх покинув у тяжкий час, — згадує Вадим і додає, — 5 місяців води в місті не було взагалі, не було газу. Проблема зі зв’язком, з електрикою. А літо, спека. Ми живемо на п’ятому поверсі, й тягати воду в пляшках не так просто. Але все витримали».

Придумали маленький рай для чоловіків

Ідея створення «Шерлока» прийшла в перший рік повномасштабного вторгнення. Багато жінок і дітей поїхали, тому був дуже великий попит на чоловічі стрижки. Та майстри-перукарі також роз’їжджалися з міста.

Тому в мене виникла ідея відкрити чоловічі перукарні, якою я поділилася з чоловіком, і той мене підтримав. Ми завжди підтримуємо одне одного, якими б шаленими не здавались ідеї.

«Я знав про цю проблему, як то кажуть, зсередини. Сам підстригався досить-таки регулярно, і тоді були шалені черги. Я працював лікарем, робота була складна. Коли Анастасія пробувала записати мене на стрижку в якусь перукарню, нічого не виходило — або в мене не було часу, або там не було місця. І ми зрозуміли — це дійсно проблема. Тому вирішили розвивати цю ідею і дати людям доступ до цих послуг», — згадує Вадим. 

Як назвати новий бізнес, вирішили в дорозі. Перед тим гостювали в батьків чоловіка в Чернігівській області та були в маленькому кафе, присвяченому Миколі Гоголю. Подумали, що нам також назву потрібно прив’язати до якогось яскравого персонажа. Шерлок — це найулюбленіший герой і мій, і чоловіка. Тому почали вигадувати, які в перукарнях можуть бути асоціативні речі: Лондон, Англія, телефонна будка, трубка для куріння, скрипка. Щось таке дуже цікаве й чоловіче-чоловіче, аби створити такий маленький рай для чоловіків. 

Дизайн кожної перукарні продуманий до деталей. Усе концептуально пов’язанн з героєм книжок Артура Конана Дойля Шерлоком Голмсом, який є улюбленим персонажем підприємців. Фото: ШоТам

Шукали людей з хистом, вчили та надихали Ван Гогом

Ми почали підіймати телефонну книжку й шукати серед старих знайомих тих, хто залишився в місті та хоче працювати. Але перші спроби в нас не були дуже успішні, тому ми пішли в іншому напрямку — стали шукати людей, які втратили роботу чи хотіли б змінити професію. Обирали тих, хто має хист до перукарського мистецтва або є творчою людиною, наприклад, добре малює. 

Так ми знайшли Данила — він працював у лікарні з моїм чоловіком. У нього була потреба в новій спеціальності, і також він мав невеликий, але досвід. Окрім того, має талант і закоханий у свою професію, тому в нього це й виходить — він постійно вчиться нового, цікавиться трендами. Також ми Данила відправляли на курси, аби дізнався, як працюють барбершопи в Дніпрі та Києві. 

Першу перукарню ми відкрили 9 травня 2023 року. У Дружківці в нас чотири локації, а в січні ми зрозуміли, що нам потрібно розширитися до іншого міста. Так з’явилися ще три перукарні в Костянтинівці. 

Анастасія, Данило та Вадим стоять біля однієї з перукарень у Дружківці. Раніше Данило також працював у лікарні, але вирішив змінити професію на більш творчу. Так він став барбером у «Шерлоку». Фото: ШоТам

Зараз у нас працюють 16 майстрів. Данило навчає молодих спеціалістів, ми також їх відправляємо на професійні курси.

«Найбільша проблема, з якою ми зіштовхуємося — це майстри. Не тільки їхня наявність, а й якість — щоб вони були орієнтовані на людину, на надання послуги, і щоб клієнт насамперед залишався задоволеним.

Частенько я або наші діти бувають моделями. Під контролем майстра учень мене підстригає, і коли нормально все виходить, люди починають вірити в себе, вірити, що в них є хист до цього. Це має велике значення для людини»,
— ділиться Вадим. 

У нас навчалася дівчина, в якої щось не вдавалося, і вона перестала вірити в себе. Думаю: ні, так не має бути. І біля її робочого місця я зробила такий плакат з цитатою Ван Гога персонально для неї: 

«Якщо ти чуєш внутрішній голос, який говорить: “Ти не зможеш малювати”, малюй обов’язково. І прийде час, коли цей голос замовкне».

Анастасія читає цитату Вінсента Ван Гога, яку роздрукувала для своєї майстрині, коли дівчина втратила віру у власні сили. Фото: ШоТам

Коли клієнти вдячні — це до душі

Звісно, було страшно вкладати власні кошти в новий бізнес, що недалеко від лінії фронту. Та безпечних місць на території нашої держави немає. І якщо ти відкриваєш власну справу — це завжди ризик, а не тільки під час війни. Лячно щось робити, але якщо не робити, то ніякого розвитку не буде.

Ми дійсно закохані у свою справу. Це наше третє дитя, яке ми ростимо й насолоджуємося його розвитком. Для нас це перший такий крок у підприємництві, тому ми цінуємо й кожного клієнта, і кожного співробітника, і кожну деталь, пов’язану з нашою роботою. Складно поєднувати професію лікарів, бізнес і виховання дітей, але ми підтримуємо одне одного, і в нас є допомога наших батьків. Це все значно спрощує.

«Люди приходять до нас знову і знову. Якщо утворюються черги, ми вирішуємо ці питання. Наприклад, у нас є така послуга на нашій четвертій перукарні: раптом велика черга, я можу посадити на свій автомобіль декілька чоловіків і перевезти на іншу локацію, щоб їх там без черги постригли, і клієнти були задоволені. Це людям дуже подобається. Відповідно, це подобається й мені, коли клієнти вдячні. Це до душі», — каже Вадим. 

Барбер робить стрижку для чоловіка в одній з перукарень «Шерлок». Головне для власників — задоволений клієнт. Фото: ШоТам

«Шерлок» і стриже, і каву по-дружківськи робить

Біля однієї з дружківських перукарень є ще один наш маленький бізнес — кава з собою. Це моя мрія ще з підліткового віку.

Дуже люблю каву, солодощі, й мені хотілося, аби в нашому місті була якась впізнавана локація поряд з «Шерлоком». Хоча Англію асоціюють з чаєм, каву там також п’ють. Тому «Шерлок» у нас і стриже добре, і каву робить смачно.

Коли ми планували відкрити цю точку, Центр зайнятості запропонував написати грант для отримання допомоги на розвиток бізнесу, супроводжував нас. Так у січні ми вже перейшли у фінальну співбесіду й отримали грант на розвиток і на працевлаштування однієї особи.

Ми вирішили, що потрібно обирати надійну людину, й обрали Вікторію — мати-героїню, в якої шестеро дітей. Вона дуже талановита бариста. Ми разом вивчаємо нові рецепти й будемо радувати жителів новими смачними напоями. У нас уже є «Їж Пий» — кава в їстівному горнятку, і наша фірмова — кава по-дружківськи з секретним інгредієнтом-халвою, з якою асоціюється наше місто.

Анастасія замовляє каву в баристи Вікторії. Працевлаштувати жінку змогли за допомогою гранту на бізнес. Фото: ШоТам

Зберегти те, що маєш

Наша мрія з чоловіком — організувати професійний навчальний центр для майстрів і зробити ще й «Місіс Шерлок» — локацію виключно для жінок. 

«Взагалі хочемо збільшити кількість локацій, надавати послуги в Краматорську й Слов’янську, і ми це обов’язково зробимо. Але трошки стримує ситуація в регіоні з бойовими діями. За 12-15 кілометрів від нас Часів Яр. Дуже сподіваємося, що перемога буде, і ми зможемо розвиватися далі», — додає Вадим. 

Моя особиста мрія — це Венеція. Романтична подорож обов’язково, коли закінчиться війна. Ми здамо дітей бабусям і дідусям. Може, Португалія ще — хочу побачити океан (задумується на кілька секунд — прим. ред). Та насамперед, якщо чесно, я ціную своє місто, свою область. З 2022 року не хочеться нікуди їхати — хочеться зберегти те, що маєш. 

Анастасія та Вадим планують відкрити перукарні в Краматорську та Слов’янську. Але недалеко від цих міст бойові дії. Фото: ШоТам

Звичайно, якщо буде повна розруха, ми будемо діяти в інтересах наших дітей і їхати з Дружківки. Але зараз залишаємося тут. Щастя належить безстрашним, як писав Ремарк.

Читати далі

Суспільство

Мінкульт хоче створити заповідник на території пам’ятки археології «Китаївське городище»: що про це відомо

Опубліковано

Міністерство культури хоче створити заповідник на території пам’ятки археології «Китаївське городище», що поблизу Національного парку «Голосіївський».

Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства.

Так хочуть зберегти його територію, а також проводити тут дослідження, зокрема й археологічні, пояснюють у міністерстві. Щодо цього питання 15 травня відбудеться судове засідання.

Читайте також: Активісти розпочали реставрацію історичної вивіски “Перукарня” на Подолі

«МКІП постійно тісно співпрацює з громадськістю. Ми реагуємо на проблемні питання відразу й всіма можливими способами, які нам доступні. Сьогодні йдеться не тільки про збереження історичного місця в Києві  Китаєва, а й про необхідність його облаштування для людей», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Нагадаємо, Швеція готує зміни для українських ВПО.

Фото: Твоє місто

Читати далі

Суспільство

Учасники НМТ можуть завантажити запрошення на тестування: як це зробити

Опубліковано

Учасники основної сесії Національного мультипредметного тесту можуть завантажити запрошення на тестування. Зробити це можна у персональному кабінеті учасника.

Про це повідомляє МОН.

У запрошенні вступники побачать таку інформацію:

  • адресу тимчасового екзаменаційного центру;
  • дату тестування;
  • час початку тестування.

У МОН рекомендують, не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека всіх його учасників.

Читайте також: НМТ 2024: як буде проходити екзамен з української літератури

“Важливе уточнення щодо часу. Початок тестування для учасників в Україні зазначено за київським часом. Для учасників НМТ за кордоном — за місцевим часом населеного пункту, де розташований тимчасовий екзаменаційний центр. Тому заздалегідь сплануйте свій час, щоб не запізнитися”, – повідомили у МОН.

Нагадаємо, уряд змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану.

Фото: Освіта

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення