Суспільство
93-річний переселенець із Лисичанська став «пігулкою бадьорості» для волинян (ВІДЕО)
Віктору Лопаті – 93 роки. Уже пів року, як він із родиною залишив рідний Лисичанськ та живе у гуртожитку при ліцеї у селі Княгининок на Волині.
Про секрети життєлюбства та довголіття прадідуся Лопати розповідає ШоТам.
Війна приходила до нього уже тричі: у 1941-ому, 2014-ому і в лютому 2022-го… Нині прадідуся Лопату у селі Княгининок знають всі: для кожного знайде привітне і підбадьорливе слово, а ще – незмінно співає.
Віктор Лопата – найстарший переселенець у Княгининку, що біля Луцька. Його родина залишила рідний Лисичанськ через російське вторгнення.
«Оскільки були дуже потужні обстріли, одного дня я просто вирішила, що треба їхати. Бо моє серце розбилося навпіл: я змогла накрити собою одну дитину… А у мене їх двоє», – розповідає Ганна Дарниченко, дружина онука.
Уже пів року родина мешкає у гуртожитку місцевого ліцею.
«Ми з березня місяця тут проживаємо. Прийняли нас, як рідних. Як рідних, прийняли», – Віктор Лопата.
Дідусь згадує прожите: флот, шахта, содовий завод – і скрізь з гітарою. Каже, в цьому і є його секрет довголіття.
«Перше – це робота, город. Це моє перше заняття. Я все життя займаюсь городом. Друге… Можете кричати на мене: оці всі реклами і так далі – все це я пропускаю повз вуха. Це другий фактор. І третій фактор – це гітара», – Віктор Лопата.
Любов до музики передав і правнуку Миколі.
«Музикою я займаюсь з 5 років. Вся сім’я підтримує мене на цьому нелегкому шляху. Навчання проходить дистанційно, я записую відео та відправляю його своїй вчительці у Київ», – Микола, правнук
Читайте також: Двічі тікала від війни. Переселенка з Авдіївки Діана Максименко відкрила перше антикафе на Вінниччині
Завжди привітного і співочого дідуся Лопату полюбив увесь Княгининок. Саме тут йому подарували гітару і омріяну вишиванку.
«Він розказував, що у нього ніколи не було справжньої вишиванки. А так як наша Волинь має характерну вишивку, ми вирішили йому зробити маленький подарунок, це було, здається, на День вишиванки… І коли ми її дарували, він її обійняв і каже: «Я ніби всю Україну обійняв», – розповідає Карина Ткачук, працівниця Центру культури «Княгининок»
«І мені подарували наш стяг. Я його обіймаю, як всю Україну. Разом з вишиванкою», – Віктор Лопата.
Нагадаємо, дві подруги з Харкова власноруч облаштували 50 будинків для переселенців.
Також ШоТам повідомляв, як вівчар із Донеччини самотужки пригнав на Волинь отару з 400 овець.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі