Суспільство
93-річна волонтерка з Вінниці створює окопні свічки для ЗСУ (ФОТО)
93-річна вінничанка Олена Владимирець разом із донькою створюють окопні свічки для українських військових.
Про це повідомляє Суспільне Вінниця.
Олена Владимирець почала волонтерити після повномасштабного вторгнення російської армії. Її донька Ніна спочатку плела маскувальні сітки в місцевій школі, а згодом вирішила доглядати маму.
Відтоді жінки вдвох допомагають українському війську. Свічки створюють просто вдома, а всі необхідні матеріали передають місцеві волонтери.
«Солдати користуються, гріються, чай роблять. А я для них небо прихилила б, щоб могла. Я день і ніч молюся за них, щоб вони вистояли за нашу землю […] Не хочу вже їх робити,щоб не було потреби вже такої. Хочу, щоб був мир. Я тоді на площі десь запалю їх, бо в мене сьогодні є багато», – розповідає 93-річна волонтерка.
Ще одну історію волонтера, який створює окопні свічки для ЗСУ, ми розповідали напередодні. Це Вадим Базюк, який внаслідок травми опинився на візку. Та навіть попри паралізовані ноги та непрацюючі пальці чоловік знайшов у собі сили допомагати армії.
Читати далі: «Для вас – сміття, для мене – скарб». Як волонтер на візку створює окопні свічки для бійців ЗСУ
Нагадаємо, у Запоріжжі команда однодумців розробила розвідувальний безпілотник FALCO.
Крім того, полтавські підприємці передали українським захисникам першу партію з 400 пічок-буржуйок.
Фото: suspilne.media.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі