Суспільство
9-річна художниця з Рівненщини продає свої картини, щоб підтримати ЗСУ
На Рівненщині школярка продає картини, щоб підтримати українських військових. Її роботи вже є в різних містах України, а також у Німеччині та Туреччині. Загалом дівчинці вдалося заробити понад 50 тисяч гривень. І ці кошти вона спрямувала на потреби ЗСУ.
Історію юної художниці розповіли у Рівненській ОВА.
Марті Пилипчук – 9 років. Вона живе у місті Вараш. Нещодавно у дівчинки з’явилося нове хобі – малювати картини за номерами. І вона перетворила це на благодійність.
«У вересні до Марти прийшла Зубна фея і принесла їй першу заготовку на картину. Коли донька закінчила її малювати, то сказала, що хоче продати роботу в нашому під’їзді, – розповідає мама дівчинки Вероніка Пилипчук.
На перших «торгах» дівчинка продала картину за 500 гривень, а гроші спрямувала на потреби ЗСУ.
Для дівчинки українські захисники – у неймовірному авторитеті. Це ті, в кого вона вірить. І після повітряних тривог та обстрілів Марта малює з ще більшим завзяттям, бо ж на ЗСУ треба донатити. Тепер картини Марти можна побачити і придбати у фейсбуці і ТікТоку.
Дивіться відео: «Не психуй!»: ролик із 4-річним Назаром заспокоїв усю країну
Марта малює патріотичні роботи. Зазвичай на одну картину за номерами витрачає до трьох днів. А буває, що може і за півдня впоратися. Загалом дівчинка продала вже 71 картину.
Нещодавно ж разом із мамою вони взяли участь у благодійному міні-аукціоні Вараської міської ради. Як лоти були три картини Марти Пилипчук, які продали по 2 тисячі гривень кожну.
«У нас багато знайомих зараз воює. Від цього бажання Марти допомогти стає ще сильніше. Ми спрямовували кошти і на придбання автомобілів, і на продукти, і на необхідні речі – термобілизну, спальники, рюкзки. Після деокупації Херсона передавали посилки і туди», — розповідає мама дівчинки.
Тим часом Марта зупинятися не збирається і хоче підтримувати захисників до нашої перемоги.
Нагадаємо, 11-річна волонтерка грою в шашки зібрала 158 тис. грн для ЗСУ.
Раніше ми повідомляли, як діти у Чикаго встановили рекорд Гіннеса, збираючи гроші для України.
Фото: facebook.com/RivneODA.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі