Суспільство
7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули
Попереду відпустки та жаркі вихідні, а тому саме час відправитись у подорож. Але не обмежуйтесь лише морем, запевняємо, в Україні є багато інших місць, де можна незабутньо провести вікенд. Насолодитись неймовірною природою, засмагати на сонці та скупатись у кришталевій воді можна, відвідавши українські озера.
Від Карпат до Чернігова, невідомі місця, де можна поєднатись у гармонії з природою – вибирайте маршрут і гайда релаксувати.
Біле озеро
Це озеро карстового походження, яке розкинулось у гущі лісів селі Рудка, Рівненської області. Цьому озеру приписують омолоджуючу дію, адже воно живиться джерелами глибоководних карстових порід і має близько 6 мг гліцерину на літр. Середня глибина – 10 метрів. Вода тут прозора, тому легко можна роздивитись риб та водорості.
Читайте також: В Україні створили нову інтерактивну екомапу
Біле озеро підійде як для сімейного відпочинку, так і для туристів. Тут відпочивальники можуть орендувати різні види водного транспорту: від човнів до катамаранів, від катерів до водних скутерів. Також тут є кілька пірсів, з яких можна пострибати у воду та весело провести час, або порибалити, для любителів спокійного відпочинку. Берег озера піщаний, а навколо лише сосновий ліс.
Також біля озера є база відпочинку “Біле озеро”, де за добу потрібно заплатити 280 гривень за номер. А можна поставити намет на узбережжі і ночувати під зірками за 20 грн на добу.
Голубі озера
Голубі озера – це затоплені кар’єри по видобутку кварцевого піску. Блакитне, Бірюзове та Станціонне – це три озера з кришталевою водою, які розкинулись в селі Олешня на Чернігівщині. Вода тут дійсно яскраво-голуба та нагадує лазурне море.
Влітку є багато бажаючих відпочити на Голубих озерах. Більше 250 тисяч туристів з України, Білорусі, Росії та Польщі кожен рік їдуть, аби гарно провести час біля лазурних вод у сосновому лісі. Глубина озер – до 18 м.
Читайте також: У селі на Закарпатті створюють центр культури Карпат
Сьогодні інфраструктура тут розвинена – є і водні розваги, і бані, і ресторани, і спортивні майданчики. Якщо ви хочете провести відпочинок у наметах на березі озера, це коштуватиме 20-25 гривень.
Але, щоб зайняти гарне місце, варто приїхати сюди в будній день. На базі відпочинку ціни стартують від 300 гривень за будиночок економ-класу та від 500 за комфорт-клас.
Озеро Бребенескул
Бребенескул – це найвисокогірніше озеро України, що лежить на висоті 1801 метри над рівнем моря. Це місце досить популярне серед туристів, адже розташоване на Чорногірському хребті.
Читайте також: В Україні з’явиться власна “дорога вина і смаку
Озеро має льодовикове походження, тому через особливості клімату тут навіть у травні може лежати сніг. Тим не менш, Бребенескул вважається найтеплішим озером Чорногорського хребта. Незважаючи на те, що температура води досягає максимум 15 градусів.
Озеро знаходиться на склоні гори, тому часто туристи залишаються тут з наметовим табором. Добиратись сюди краще всього з Рахова.
Шелехівське озеро
Озеро Шелехівське розкинулось в лісі поблизу села Межиріч Сумської області. Воно утворилось внаслідок зсуву гір ще під час льодовикового періоду.
Сьогодні озеро є гідрологічною пам’яткою загальноукраїнського значення. Вода в ньому неймовірна чиста, прозора, але при цьому досить холодна.
Читайте також: В Україні є власне “Мертве море” з лікувальними властивостями
Це чудове місце для завзятих рибалок, адже тут водяться щуки, карасі, в’юни і багато раків.
На березі озера дійсно не зустрінеш натовпу туристів, тому баз відпочинку на околицях немає. Але як альтернатива – можна розміститись у наметі і насолодитись усамітненням з природою.
Зручніше їхати сюди власним транспортом, або ж автобусом з Сум.
Озеро Росохан
Невелике, але неймовірне гарне озеро Росохан розташоване у Рожнятівському районі Івано-Франківської області. Ця гідрологічна пам’ятка природи розкинулась на хребті Аршиця на висоті 1120 метрів.
За однією з версій, озеро утворилось внаслідок падіння метеорита. Вода тут кристально чиста, але холодна навіть влітку. В ній відсутні ознаки життєдіяльності мікроорганізмів, що свідчить про наявність у складі води мінералів.
Це озеро маловідоме, тому саме тут можна по-справжньому насолодитись гармонією з природою. А стрімки кам’янисті, густо порослі хвоєю схили придають таємничості місцю.
До Росохани дістатись не легко, але романтично – спочатку їхати машиною, а далі тільки пішки горганським лісом.
Озеро Несамовите
Озеро, яке гуцули називають “гірським оком”, знаходиться на схилі вершини Туркул у куточку мальовничому Карпатського заповідника. Це одне з найвищих озер Українських Карпат (1750 метрів над рівнем моря), розташоване в Івано-Франківській області.
Довжина – 88 метрів, а ширина – 45 метрів. Холодна темна вода не нагрівається влітку, взимку перетворюється в лід, частинки якого плавають на поверхні, навіть у червні.
Поблизу озера неймовірна місцевість. Тут є хребти Великі та Малі Козли, які розсікають долину з озером на три частини. А на контрастах з гострими скелями – квітучі гірські квіти та пухнасті альпійські сосни.
Гуцули називають озеро ще й місцем, де народжується град. Адже біля озера часто зненацька трапляються стихійні явища.
Аби потрапити в цю мальовничу місцевість, краще їхати поїздом чи машиною до селища Ворохта, а дал потрібно рухатися до спортивної бази Заросляк.
Журавлине озеро
Це трішки моторошне, але привабливе озеро знаходиться в центрі львівських Карпат, у селі Кам’янка. Його ще називають мертвим, бо в ньому немає ніякої живності, через високий вміст сірководню.
Тут вода має чорний колір, а зверху постійно утворюються бульбашки.
Так, ви не зможете тут покупатись, порибалити чи займатися іншими розвагами. Але сюди варто їхати за неймовірним краєвидом.
А неподалік від озера є ще декілька визначних місць, які здатні перехопити подих у відвідувачів. Варто піднятись вище на гору Ключ, біля якої унікальні кам’яні брили приховують місцеві таємниці. Водоспад Кам’янка полюбляють і місцеві мешканці, і гості краю.
Якщо ви хочете побачити Мертве Озеро, то краще їхати з Ужгорода чи Львову в місто Сколе.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі