Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

6 бізнес-ідей від жінок, які підкорили село

Опубліковано

Чи можливо створити успішний бізнес у селі? Так! Це доводять жінки, які втілили свої ідеї. Вони допомагають переосмислити життя в селі, занурюють в атмосферу домашнього затишку та відроджують українські традиції. ШоТам розповідає, як влаштовані ці бізнеси.

Аромат свіжого хліба, хрускіт круасана та смак гуцульського мелаю

У 2002 році подружжя Боєчко створило сімейний бізнес під назвою «Домашня пекарня». Ярослава та її чоловік самотужки облаштували пекарню біля свого будинку в селищі Яблунів Косівського району. 

Їхня пекарня зберігає унікальні рецепти випічки краю. Вона — єдина в регіоні, де печуть мелай з картоплі, який готували ще прабабусі. Такий автентичний продукт найкраще смакує з часниковою підливою, салом або ж молоком. 

Мелай, який печуть у «Домашній пекарні». Фото з фейсбука пекарні 

Крім цього, в асортименті є калачі, паляниці, завиванці, хліб і круасани з різними начинками. Продукцію «Домашньої пекарні» можна придбати в Косівському, Коломийському, Верховинському та Надвірнянському районах, але найбільший вибір — у фірмовому магазині в Яблуневі. Також деяку продукцію можна замовити на інстаграм-сторінці пекарні. 

Корисне масло гхі від Юлі з Хутора

Юля з Хутора — блогерка, яка зачарувала українців життям з вівцями в селі на Львівщині. Вона каже, що готує найсмачніше масло гхі, яке ідеально пасуватиме до канапок, каш, макаронів, десертів, для смаження й тушкування та навіть до кави. 

Гхі — це масло, очищене від молочного білка та цукру. Іншими словами — це чистий жир, необхідний і корисний для організму. Гхі багате на вітаміни А, Е та К, а ще воно натуральне, бо його можна приготувати лише з якісної сировини. 

Юля купує в сусідів домашнє масло з коровʼячого молока, яке перетоплює на маленькому вогні. На смак воно може бути вершкове, карамельне, мати горіхові нотки, на колір — від світло-жовтого до бурштинового. На це впливає пора року та корм, який споживають корови.

У наявності є баночки гхі по:

  • 500 мл — 530 гривень;
  • 314 мл — 350 гривень.

Замовити масло гхі можна на інстаграм-сторінці ghee_z_hutora.

Читайте більше: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

Банка з маслом гхі. Фото з інстаграму ghee_z_hutora 

Дерево, пронизане українською душею  

Олена Ребець — вчителька образотворчого мистецтва та праці. Її чоловік має столярну майстерню, й Олені не давали спокою відрізки, що залишалися після виготовлення меблів. За рік декретної відпустки вона вирішила зібрати картину зі шматочків дерева й згодом заснувала майстерню дерев’яної мозаїки, де творить картини з українським духом.

Фото панно «Півень» з інстаграму майстерні дерев’яної мозаїки

Усі вироби унікальні та зроблені вручну. Найбільш популярні — картини з тваринами. Ціни залежать від розміру виробу та складності його виготовлення. Наприклад, картина «Вівечки» коштує 12 тисяч гривень, а таця в етностилі — тисячу. 

Переглянути та придбати роботи Олени можна за посиланням

Солом’яне мистецтво, яке оберігає дім

Мама й донька з Дніпропетровщини займаються солом’яним мистецтвом понад 20 років. Любов Литовченко не полишала солому ні на день. Її донька Анна допомагає матері створювати обереги, дідухів, капелюхи та вінки. 

Не так давно жінки перетворили хобі на бізнес. Вони вручну сіють жито, тоді жнуть його серпами, висушують, сортують та обрізають соломинки й лише після цього приступають до плетіння.

Соломоплетіння — це традиційне українське мистецтво, яким можна прикрашати оселі. Замовлення жінки приймають через сторінку в інстаграмі. У середньому термін виконання роботи — 5-7 днів, проте все залежить від складності й обʼєму виробу.

Солом’яний янгол коштує 1450 гривень, оберіг «Павучок» — тисячу, вінки — близько 4 тисяч гривень.  

Янгол, виготовлений з житньої соломи. Фото: straw_from_love

Обійми Карпат через вовняні вироби

Бренд вовняних виробів GUSHKA популяризує давнє ремесло та закохує в українські традиції. Його вироби виготовлені з натуральної вовни та виткані на старовинних ткацьких верстатах. 

Бренд зародився у 2016 році серед Карпатських гір — у невеличкому містечку Косів. Засновники — подружжя Олега Луканюка та Дарини Фурманюк, які розпочали справу після запрошення своєї сусідки, ткалі в третьому поколінні Любові Рибенчук приєднатися до команди та втілити бачення в реальність.

На інстаграм-сторінці можна придбати килими ручної роботи, ліжники, панно, подушки, пуфи та традиційний український одяг. 

Вовняна жилетка коштує 3750 гривень, а от ціна ліжника — від 6 до 17 тисяч гривень. 

Співачка Джамала в ліжнику бренду GUSHKA. Фото з фейсбука GUSHKA 

Читайте більше: Ґушка: як український бренд підкорив ліжниками Сінгапур

Амбасадорка українського села й унікального варення

Юлія Пархомець, більш відома як fermerka.ua, розповідає у своєму блозі про розсаду, розведення індиків, ділиться рецептами страв і руйнує стереотипи про село. Її блог читають 227 тисяч людей. 

Вона з чоловіком та сином Левом переїхала з Полтави в село Пузикове, де тепер займається господарством.

На своїй сторінці Юлія показує власну крафтову продукцію, яку можна придбати. Навесні в неї замовляють розсаду, влітку — сухоцвіти, в’ялені сливи й томати. Також тоді стають популярними вишня та слива в шоколаді, а ще — варення, яке готує блогерка: трояндове, полунично-м’ятне та з зелених горіхів.

Домашню продукцію можна замовити в інстаграмі Юлії.

Читайте більше: «Люди кажуть, що в селі немає перспектив. Але я спробувала»: як копірайтерка стала фермеркою та веде блог про сільське життя

Юлія з сушеними квітами на продаж. Фото з інстаграму Юлії

Можливості

«Варто діяти»: ветерани можуть отримати до 1,5 млн гривень на розвиток бізнесу

Опубліковано

Український ветеранський фонд оголосив старт нового конкурсу «Варто діяти». Програма надає можливість ветеранам та родинам загиблих захисників отримати гранти від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на реалізацію бізнес-проєктів.​

Про це повідомили в КМДА.

Умови програми

Отримати грант на розвиток бізнесу можуть:

  • ветерани, зареєстровані як фізичні особи-підприємці;​
  • члени сімей загиблих ветеранів війни та захисників України, зареєстровані як ФОП;​
  • дружини або чоловіки ветеранів-ФОПів, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя;
  • юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки, засновниками яких є ветерани або члени сімей загиблих захисників.​

Читайте також: ЗСУ використовують далекобійне озброєння, створене завдяки інвестиціям Литви

Тематику проєктів не обмежують, за винятком аграрного бізнесу — для цієї сфери передбачено окремий конкурс у червні.​

Заявки прийматимуть до 28 квітня 2025 року (до 18:00), а оголошення переможців запланували на 17 червня. Пріоритет надаватимуть проєктам, що передбачають створення нових робочих місць.​

Детальні умови конкурсу та форму для подачі заявки можна знайти на офіційному сайті Українського ветеранського фонду за посиланням.​

Нагадаємо, що виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 мільйонів гривень: умови програми.

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Можливості

Google запускає серію безплатних воркшопів про IT для студентів: як долучитися

Опубліковано

Google оголосив про старт нової навчальної програми «Google Cloud для студентів: впевнений старт кар’єри». Компанія проведе серію онлайн-воркшопів для студентів та викладачів, які прагнуть поглибити цифрові знання та навички й побудувати кар’єру в ІТ.

Про це повідомили в Google.

Теми воркшопів

Програма охоплює теми хмарних технологій, генеративного штучного інтелекту, аналізу даних і кібербезпеки. Учасники зможуть отримати практичні знання від експертів Google та провідних українських ІТ-фахівців, а також поставити питання наживо під час заходів.

Розклад онлайн-зустрічей:

  • 24 квітня, 17:00 — панельна дискусія на тему кар’єрних можливостей у сфері Google Cloud: що таке GCloud Software Engineer, Consultant, Automation Engineer, Software Architect та які навички потрібні для старту;
  • 1 травня, 17:00 — обговорення трендів у штучному інтелекті, машинному навчанні та кібербезпеці;
  • 8 травня, 17:00 — практичні поради щодо складання резюме, пошуку першої роботи в ІТ, значення pet-проєктів і трендів у 2025 році.

Читайте також: Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України

Окрім доступу до знань, учасники отримають сертифікати та можливість працювати з платформою Google Cloud Skills Boost. Програма також стане у пригоді викладачам вищих та передвищих навчальних закладів, які хочуть підготувати студентів до вимог сучасного ринку праці.

Участь у воркшопах безплатна. Для реєстрації потрібно перейти за посиланням.

Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Можливості

Підприємці з восьми областей можуть отримати грант до 500 тисяч грн

Опубліковано

Український уряд розширив програму грантів на власну справу через «Дію» — до переліку регіонів з підвищеним фінансуванням додали ще сім областей. Тепер максимальна сума гранту для восьми областей становить 500 тисяч гривень.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Хто може отримати грант

Підвищена сума гранту діє для бізнесів із таких областей:

  • Донецька;
  • Дніпропетровська;
  • Запорізька;
  • Миколаївська;
  • Херсонська;
  • Чернігівська;
  • Сумська.

Раніше такою можливістю могли скористатися лише підприємці з Харківщини.

Читайте також: Українські стартапи можуть отримати мільйон гривень на розвиток власного бізнесу

Грантові кошти можна використати на закупівлю обладнання, придбання сировини та матеріалів, оренду приміщення та інші витрати, пов’язані зі створенням або розвитком бізнесу.

Подати заявку можна через портал або застосунок «Дія» за посиланням.

Нагадаємо, що українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Шопочитати

Культура13 години тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес16 години тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....

Суспільство3 дні тому

Писанкарка з Тернополя продає великодні набори, щоб підтримати чоловіка та його побратимів

Перед Великоднем світло у вікні квартири Ксенії горить до пізньої ночі. Жінка вкладає двох маленьких...

Суспільство6 днів тому

Плете понад 40 років: це майстер з Волині, який робить великодні кошики

«Цього мене навчив батько, якого в селі всі називали майстром, адже він мав золоті руки...