Суспільство
44 бригада ЗСУ знищила ворожу гармату «Гіацинт-Б» (ВІДЕО)
Українські воїни знищили ворожу гармату 2А36 «Гіацинт-Б» та вантажівку з боєприпасами.
Відео опублікували на фейсбук-сторінці 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола.
«Бійці ведуть уміло боротьбу із загарбниками та продовжують знищувати бойову техніку окупантів», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: «Ми пройшли крізь пекло, тож нам під силу все». Як маріупольці будують мережу молодіжних хабів на заході країни
Про 44 ОАБр
44-та окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола — військове з’єднання, сформоване після початку російської агресії, восени 2014 року. Бригада вела бої на Бахмутці, під Дебальцевим і названа на честь гетьмана Данила Апостола — Гетьмана Війська Запорозького, голови Гетьманщини на Лівобережній Україні у XVIII столітті.
Нагадаємо, бійці 44 ОАБр вполювали ворожу САУ разом з боєкомплектом.
Окрім того, на Запоріжжі воїни 44 ОАБр ефектно розгромили великий склад ворожих боєприпасів.
Фото: facebook.com/44art.br.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі