Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

13 українських проєктів змагатимуться за міжнародну архітектурну премію від ArchDaily

Опубліковано

13 українських проєктів претендують на на відзнаку світової архітектурної премії Building of the Year 2023.

Про це пише bzh.life.

Українські проєкти представлені у восьми з п’ятнадцяти номінацій. Проголосувати за них можна до 15 лютого, а вже 23 лютого журі оголосять переможців.

House among the Pines. Будинок серед сосен

Андрій Авдєєнко

Це проєкт від ArchObraz. Він став претендом у 2-х номінаціях: Best Applied Products та Houses. У основі проєкту булинок у передмісті Дніпра, який вписаний у місцевість лісу без втручання у природний ландшафт.

Проголосувати можна тут і тут.

Residence in the Garden of Rocks. Резиденція у саду скель

Андрій Авдєєнко

Авторами цього проєкту стали Palamarchuk Architects. У основу проєкту, який представлений у Best Applied Products та Houses, поклали вже існуючий будинок, який власник не добудував до кінця. Натомість він зосередився на навколишньому середовищі. Споруду дещо видозмінили за допомогою будівельних матеріалів, а поруч із нею створили витончений міні-парк зі скульптурами.

Підтримати проєкт можна за цим посиланням, а також тут.

Chernobyl Journey Exhibition. Чорнобиль. Подорож

Мар’ян Береш

Це проєкт від balbek bureau, який представлений у номінації Cultural Architecture. Це мультимедійна виставка, яку присвятили 35-й річниці аварії на Чорнобильскі АЕС. Мета – сформувати нові погляди на цю трагедію крізь призму VR та інших експонатів. Побачити виставку можна в головному павільйоні НВК Експоцентр України в столиці України.

Проголосувати за проєкт можна за посиланням.

128 Comfort Town Coffee Shop

Андрій Безуглов

Це проєкт від berezen studio, який представлений у номінаціях Hospitality Architecture та Interior Architecture. Café 128 CT – перший заклад мережі. Він розташований на лівому беерзі столиці. Тут фасади з високими вікнами, можна побачити незвичайні рішення щодо матеріалів, а також керамічні бра в інтер’єрі.

Проголосувати можна тут і тут.

Grand Emily Hotel Lobby

Євгеній Авраменко

Авторами проєкту виступили архітектори з YOD Group. Проголосувати за нього модна у номінації Hospitality Architecture. Цей готель є частиною нового курорту в місті Винники поблизу Льова під назвою Emily Resort. У центрі композиції величезне дерево, яке проходить через 5 поверхів. Воно поєднане з обшивкою на стінах, металевими елементами дизайну, тощо.

Проголосувати за проєкт можна за посиланням.

Deep Bar

Андрій Безуглов

Ще один проєкт від YOD Group у тій же самій номінації. Це один із закладів у місті Дніпро. У ньому є кафе та флористичний магазин. Увесь простір заповнений різноманітними інсталяціями. Всередині панує камерна атмосфера та є бар із лаунжсидіннями.

Проголосувати можна тут.

Virgin Izakaya Bar Odesa

Андрій Шурпенков

Проєкт створили у Yodezeen. Представлений він у номінації Interior Architecture. Це заклад у історичній будівлі в центрі Одеси. Споруда представляє неокласицизм. Всередині можна побачити унікальні елементи декору, які не мають аналогів. Історичні фасади під час зміни внутрішьного простору команда архітекторів зберегла.

Проголосувати можна за посиланням.

Wood and Glass Villa

Андрій Безуглов

Авторами виступили архітектори з Karlikova Architects. Підтримати їх можна голосування у номінації House. Wood and Glass Villa – заміська вілла прямісінько в лісі біля пляжу Київського водосховища. Основний функціонал – проведення вечірок.

Підтримати проєкт можливо тут.

Kerala House

Михайло Павенін

Створений зусиллями команди з SHOVK. Представлений у номінації Houses. Це невеличкий будинок, який складається двох поверхів. Усередині є спальні, дитяча кімна, кухня та вітальна. Можна відвідати й невеличку сауну. Поруч на ділянці зимовий сад.

Проголосувати можна тут.

Inventor Landscape

Олексій Поремський

Проєкт від KYB Architects представлений одразу в 2-х номінаціях: Public & Landscape Architecture та Sports Architecture. Дизайн створювали для київської школи. Це мало допомогти зробити її неповторною.

Проголосувати можна тут і тут.

Memorial to the Heavenly Hundred Heroes

Роман Балик

Цей меморіал присвячений героям Небесної Сотні. Він розташований у історичній частині Львова. Авторами виступили Guess Line Architects. Проголосувати за проєкт можна в номінації Religious Architecture. У центрі композиції площа зі стелами, яка символізує пам’ять про загиблих.

Підтримати проєкт своїм голосом можна тут.

Taiu Ice Cream Shop

Євген Карієв

Проєкт від Sivak+Partners Studio представлений у номінації Hospitality Architecture. Це заклад, у якому можна замовити морозиво і соки. Ідея закладу проста – інтер’є тане, як і власне морозиво.

Проголосувати можна за посиланням.

Pizzeria Pomidoros BT

Михайло Павенін

Автором виступили архітектори з Paliychuk Olga Design. Це піцерія в місті Біла Церква Київськох області. Це мінімалістичний простір, який намагалися зробити якомога комфортнішим для відвідувачів. У інтер’єрі чимало металевих частин меблів.

Проголосувати можна тут.

Нагадаємо, в Україні презентували Альбом безбар’єрних рішень – перший посібник з безбар’єрного проєктування міст для архітекторів.

Крім того, українські архітектори із Дніпра — Сергій Дербін та Олексій Ятін — розробили вуличний модуль-укриття Dot, який можна використовувати для захисту військових і цивільних.

Фото: bzh.life.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: