Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Київрада розгляне петицію про збереження садиби Маліна

Опубліковано

Петиція на підтримку збереження садиби Маліна (Зеленських) зібрала необхідну кількість підписів – 6000 голосів, і тепер її має розглянути Київрада.

Про це повідомляється на сайті Електронних петицій.

фото: сайт Електронних петицій

Про ситуацію з садибою Маліна

Ця будівля є останнім прикладом дерев’яної архітектури, обкладеної цеглою, у історичній місцевості Солдатської слобідки. На її місці планують побудувати 12-поверховий житловий комплекс “Тургеневъ” на місці історичної будівлі на вулиці Кониського, 22. Також зареєстрована петиція проти цього будівництва.

Підтримати її можна тут.

Забудовник раніше подавав документацію до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, доводячи відсутність цінності та історичного значення садиби Маліна. Лише кілька днів тому він закрив фасад будівлі плакатом, на якому також стверджував про відсутність цінності цієї історичної споруди.

Читати також: Meest Shopping запустив доставку в Україну замовлень з інтернет-магазинів Канади: як оформити замовлення

Історія садиби

Садиба Маліна, розташована на вулиці Олександра Кониського, 22 в Києві. Вважається, що вона збудована у 1890 році. Від 1911 до 1915 року у цьому будинку мешкала заможна сім’я міщан Зеленських.

Демонтажні роботи на території садиби розпочалися наприкінці липня 2021 року й тривали протягом серпня, хоча департамент міського благоустрою вимагав зупинити будівельні роботи до отримання необхідних дозволів від забудовника.

У вересні 2021 року до будинку була доставлена важка техніка. Після звісток про можливе знесення, КМДА відправила до садиби інспекції департаменту охорони культурної спадщини й департаменту міського благоустрою, що призупинили будівельні роботи.

Садиба Маліна не має статусу охорони, але з 31 серпня 2021 року вона включена до списку будівель, які підлягають додатковому захисту за рішенням Київради. Хоча Київрада мала ввести мораторій на реконструкцію таких будівель, вона лише “рекомендувала” власникам утриматися від будівництва на їх місці.

У грудні 2023 року забудовник ТОВ “Сервіт” відновив будівництво на території історичної садиби Маліна, незважаючи на заборону будь-яких робіт з боку прокуратури Києва. Плани забудовника передбачають спорудження багатоповерхового житлового комплексу “Тургеневъ” на місці садиби. Будівельники вже здійснили демонтаж внутрішніх перекриттів та даху і продовжують розбирати саму садибу.

Нагадаємо, що стало відомо, коли офіційно відкриють міст-хвилю на Оболонській.

Також ми повідомляли, що в Києві радянське сховище перетворили на укриття з виставками й книжковим клубом.

Фото: садиба Маліна

Суспільство

У Києві запустили електронний довідник послуг із ментального здоров’я

Опубліковано

Кияни тепер мають доступ до електронного довідника «Маршрути послуг з ментального здоров’я», який допоможе знайти необхідну підтримку.

Про це повідомила Марина Хонда, заступниця голови КМДА з соціальної та гендерної політики, захисту прав дітей і питань безбар’єрності.

Для кого створено довідник

Цей ресурс розробили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Видання містить контакти комунальних, громадських та приватних організацій, які надають соціально-психологічну допомогу. Завдяки зручній структурі користувачі можуть швидко знайти потрібну послугу та зв’язатися з надавачем.

Читати також: У трьох областях відкрили адаптивні клуби для військових та людей з інвалідністю (ФОТО)

Довідник допомагає не лише орієнтуватися в доступних сервісах Києва, але й об’єднує всіх надавачів допомоги в єдину систему перенаправлення, спрощуючи доступ до послуг для містян.

Переглянути довідник можна за посиланням.

Нагадаємо, що вийшов безоплатний курс аудіоуроків «Секс-освіта» про дорослішання.

Фото: обкладинка довідника «Маршрути послуг з ментального здоров’я».

Читати далі

Суспільство

У Бучі та Славутичі створять безбар’єрні маршрути: деталі проєкту

Опубліковано

Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».

Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.

Що відомо про цей проєкт

Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:

  • можливість самостійно пересуватися;
  • доступ до інфраструктури;
  • сприятливі умови для соціальної інтеграції;
  • рівні можливості у користування міськими просторами.

Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.

Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.

Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.

«Рух без бар’єрів»

Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.

Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.

Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Суспільство

В Австрії започаткували Асоціацію українських організацій

Опубліковано

Асоціацію створили 22 січня 2025 року у посольстві України в Австрії. Загалом до складу об’єднання ввійшли 12 громадських організацій.

Про це повідомили в посольстві.

До асоціації долучилися українські громадські організації та спілки з Відня, Лінца, Граца, Зальцбурга та Інсбрука.

«Створення асоціації — це новий рівень співпраці та представлення інтересів українців в Австрії. Це зміцнює наш голос, підтримує ідею соборності та відкриває нові можливості для розвитку»‚ — написали в посольстві.

Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)

Нагадаємо, що третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ.

Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Австрії

Читати далі

Шопочитати