Суспільство
13 операцій і критичний стан: медики центру «Незламні» врятували капітана ЗСУ (ВІДЕО)
Лікарі реабілітаційного центру «Незламні» врятували життя 46-річному капітану ЗСУ попри критичні травми.
Історію захисника розповіли на фейсбук-сторінці Центру.
Зазначається, що Роман Кулик був мобілізований у перші дні війни. Службу проходив на Яворівському полігоні.
13 березня 2022 року російські військові завдали по полігону масованого удару, випустивши понад 30 крилатих ракет. Тоді загинула 61 людина, 160 — дістали поранення. Одним із них був Роман. Він отримав множинні надважкі травми й мізерні шанси на порятунок.
«На той час це був наш такий найбільш травмований герой. Пацієнт, який був у найкритичнішому стані із тих поранених, які поступили того дня до нас… Це справді унікальний випадок, коли вдалося врятувати життя людини з такими важкими, критичними пошкодженнями», — розповів завідувач хірургічного напрямку центру «Незламні» Гнат Герич.
Читайте також: Національний проєкт «Незламні». Як працюватиме перший в Україні центр для протезування поранених на війні
Військовий 20 днів перебував у реанімації, ще 50 днів був у хірургічному відділенні. Йому зробили 13 операцій, під час яких вдалось дістати 12 із 22 осколків. Щодня в лікарні із важким пацієнтом займалися фізичні терапевти.
«Кожного дня у лікарні поруч з Романом була його дружина. Її любов, підтримка та відданість додавали чоловікові сили. А сам він вразив лікарів неабиякою жагою до життя та вірою, що все буде добре», — розповіли у центрі.
«Мене врятував Бог руками лікарів, які витягли мене з того світу», — каже Роман.
Про центр
Національний центр реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) Першого медоб’єднання Львова – проєкт, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези – тут їх виготовляють. У центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних.
Нагадаємо, у львівському центрі «Незламні» українцю встановили найлегший у світі протез.
Раніше ми повідомляли, як лікарі встановили сучасний біонічний протез бойовому медику, який втратив руку під час евакуації військових з поля бою.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі