Економіка і бізнес
Власники домашніх сонячних електростанцій в Києві заробили майже 400 тис. гривень
Понад 100 домогосподарств столиці, що мають побутові сонячні електростанції, не лише самостійно генерують електроенергію для власних потреб, а й продають надлишок у мережу. Про це інформують “Электровести”.
З січня по березень поточного року в мережу надійшло понад 66 тис. КВт*год електроенергії, вироблених побутовими сонячними електростанціями Києва.
Постачальник «Київські енергетичні послуги» провів нарахування та виплатив їх власникам на суму майже 400 тис. гривень.
Читайте також: У Славутичі спільнокоштом збудують сонячну станцію. Яка вигода?
Як продавати власну електроенергію в мережу?
Директор компанії “Київські енергетичні послуги” Віктор Мельников пояснив, як це працює: щомісяця компанія отримує дані від оператора системи розподілу про обсяг електроенергії – таким чином вона продається в мережу. Після цього компанія здійснює нарахування і виплати на банківські рахунки клієнтів, які були зазначені в договорі.
Установка домашніх сонячних електростанцій в містах – світовий тренд, який стає все більш популярним і в столиці. Власники електростанцій не тільки забезпечують «зеленою» енергією себе, а й заробляють на продажу її надлишків державі.
Нагадаємо, що в Україні хочуть впровадити “зелені” аукціони. Це може бути реалізовано у 2020 році.
Економіка і бізнес
Київщина та канадська провінція Онтаріо встановлюють партнерство за кількома напрямками. Наразі сторони створюватимуть робочі групи для втілення спільних проєктів.
Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.
Як співпрацюватимуть регіони
У межах встановлення партнерства начальник управління міжнародного співробітництва КОВА Микита Геращенко провів онлайн-зустріч із представниками адміністрації Онтаріо.
Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю за такими головними напрямками:
- охорона здоров’я;
- освіта;
- економіка;
- культура;
- співпраця між громадами;
- енергетика.
«За кожним із цих напрямків досягнуто домовленості про створення окремих робочих груп, до складу яких будуть залучені відповідні фахівці з обох сторін», — написали в КОВА.
Нагадаємо, що київська митниця передала музею вилучені скіфські наконечники та козацькі сокири (ФОТО).
Також ми писали, що в Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро.
Фото: сайт КОВА
Економіка і бізнес
Міністерство економіки України працює над впровадженням штучного інтелекту (ШІ) для пошуку роботи безробітним. Цей підхід — один із дев’яти напрямів, які презентував Інститут Тоні Блера для посилення ринку праці.
Про це повідомляє Міністерство економіки.
ШІ допоможе шукати вакансії та кадри
За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, використання ШІ стане одним із ключових інструментів у боротьбі з безробіттям. Технологія пришвидшить пошук вакансій для українців і дозволить роботодавцям ефективніше знаходити потрібних спеціалістів.
«Ми залучаємо провідні інституції з багатим міжнародним досвідом, щоб запроваджувати найефективніші практики розвитку ринку праці. Інститут Тоні Блера запропонував дев’ять напрямів для збільшення зайнятості населення як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — зазначила Тетяна Бережна.
Читати також: «Січ» випустила турнікети, що зупиняють кровотечу при вогнепальних пораненнях живота
Три ключові напрями
Наразі Мінекономіки зосередило зусилля на трьох основних напрямах:
- Залучення штучного інтелекту для пошуку вакансій і кадрів.
- Подолання бар’єрів для працевлаштування жінок.
- Перенавчання та опанування нових професій.
За даними дослідження, проведеного Інститутом Тоні Блера, 37% безробітних українців готові змінити професію або пройти перенавчання. Минулого року в Україні близько 100 000 людей опанували нові спеціальності або підвищили свою кваліфікацію в межах державних програм.
Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).
Фото: Freepik.
Економіка і бізнес
Український стартап HIMERA, який спеціалізується на розробці інноваційних систем тактичного зв’язку для цивільного використання та надзвичайних ситуацій, отримав $150 000 у другому раунді інвестицій від українського ангельського клубу United Angels Network.
Про це представники компанії повідомили виданню Vector.
Цей раунд доповнив попередню інвестицію у $225 000, здійснену UAN у березні 2024 року. Таким чином, загальний обсяг фінансування від United Angels Network досяг $375 000.
Підтримка інновацій для оборони
«Ми пишаємося тим, що учасники United Angels Network інвестують у компанії, які змінюють реальність та роблять вагомий внесок у захист України. HIMERA — це приклад стартапу, який перетворює інвестиції на критично важливі продукти для наших захисників», — зазначив засновник United Angels Network та військовослужбовець ППО Іван Дмитрасевич.
Читати також: Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони
Пріоритети розвитку
Отримані кошти HIMERA спрямовує на два ключові напрями:
- розробка нових продуктів у рамках системи тактичного зв’язку;
- розширення бізнесу на українському та міжнародному ринках.
Співзасновник HIMERA Міша Рудомінський підкреслив важливість цієї підтримки: «Інвестиції дозволяють нам постачати до Сил оборони України найбільш актуальні й сучасні системи зв’язку, зберігаючи їх доступність. Кожна додаткова рація — це можливість для наших захисників отримати життєво важливу інформацію у найскладніший момент, що буквально рятує життя».
Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).
Фото: HIMERA.