Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ЗНО без нервів: особливості підготовки

Опубліковано

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році передбачає три обов’язкових предмети: українська мова та література, математика або історія України (на вибір) та ще один додатковий предмет у залежності від обраного вузу чи спеціальності.

Як юним випускникам шкіл уникнути зайвого стресу перед ЗНО та не перетворити на пекло останні місяці перед зовнішнім незалежним оцінюванням?

Тримаємо темп: план підготовки до ЗНО та контроль за його дотриманням

Незалежно від того, який формат підготовки до оцінювання було обрано (шкільний курс, репетитор чи платні центри), знання потребують систематизації та закріплення. Варто оцінити об’єм інформації та розподілити її на кількість днів, виходячи зі своїх здібностей та часу. Тут варто не загратись у супермена та тверезо оцінити власні темпи.

Читайте такожЗ’явилась онлайн-гра, що допоможе підготуватись до ЗНО

Лайфхаки для успішного закріплення вивченого матеріалу:

  1. Один тиждень – один предмет. Відобразіть у плані такий графік підготовки, коли один тиждень, наприклад, присвячено українській мові та літературі, а другий – математиці. Це допоможе глибше поринути в предмет та уникнути “каші” в голові.
  2. Асоціації. До вивчення особливо складних чи нудних тем варто підключати метод асоціацій. Рік Хрещення Русі точно запам’ятається краще (988), якщо створите якусь свою асоціацію: 9 – це код на шафці, а 88 – рік народження брата.
  3. Акцент на тип пам’яті. Хтось краще засвоює інформацію на слух, хтось ліпше сприймає візуально, а комусь потрібно підключати моторику та записувати. Орієнтуйтесь на тип сприйняття та використовуйте відповідні методики: аудіали – промовляйте вслух прочитане, візуали – малюйте схеми, малюнки, кінестетики – пишіть конспекти.
  4. Тести минулих років. Застосовуйте вивчене на практиці, проходячи минулорічні тести. Це не лише покращить засвоєння матеріалу, а й дозволить познайомитись з форматом ЗНО та винести власні правила виконання завдань.
  5. Робота в групах. Об’єднуйтесь у групи з однокласниками. Ви зможете обговорювати матеріал, ставити одне одному запитання з теми, контролювати роботу один одного. І врешті-решт, це весело.
  6. 45/10хв. Мозок людини не здатен безперервно засвоювати інформацію. Обов’язково робіть перерву, щоб поновити продуктивність. Прогуляйтесь по квартирі, зробіть декілька фізичних вправ або просто пасивно відпочиньте.

Читайте такожЯк відбудеться ЗНО 2020 року: що вже відомо

Напередодні ЗНО: як подолати страх

 Чому випускники так бояться складати ЗНО? Зазвичай, причиною стресу є один певний фактор, що й тримає підлітка у напруженні. Ідентифікація страху, його озвучення та трохи зусиль з боку дитини та батьків здатне зняти напругу та відновити душевний спокій перед та під час ЗНО.

 Страх 1. Не вистачить знань для отримання бажаного балу

 Як не боятись? Керуючись порадами вище, правильно організуйте підготовку – і результат не забариться. Головне, відповідально підійти до таймінгу, дотримуватись наміченого плану та не залишати підготовку до ЗНО на останню ніч.

 Страх 2. Низька самооцінка та підвищена тривожність

Як не боятись? Головна місія у подоланні даного страху належить батькам. Не підганяйте дитину, не порівнюйте з іншими, більш наполегливими чи здібними учнями. Ненав’язливо слідкуйте за дотриманням плану роботи. Використовуйте фрази: “Знаючи твої здібності, результат неодмінно буде хорошим”, “ У тебе все вийде”. Не напружуйте ситуацію власними хвилюваннями: ваші емоції передаються дитині та посилюють її власні тривоги. Зазначте, що для вас важливі знання дитини, і за незадовільний результат в жодному разі не сваритимете.

 Страх 3. Невідомість

Незнайоме місце проведення, нові умови, новий формат… Все це, безперечно, лякає. Досвідчені випускники кажуть, що тим, хто брав участь у шкільних олімпіадах, адаптуватися простіше, формат трохи схожий.

У будь-якому разі, варто розпитати старших друзів, як вони здавали оцінювання, передивитись відео, щоб не так лякала атмосфера ЗНО. Проходження минулорічних тестів корисне не лише для засвоєння знань, а й для знайомства з форматом роботи.

 Щоб уникнути зайвих стресових ситуацій, варто заздалегідь ознайомитись з правилами організаторів. Будьте готовими до заборони будь-яких гаджетів та підготуйте заздалегідь усі необхідні документи.

ЗНО – це ще одна контрольна, яких за 11 років було написано силу-силенну. Звичайний тест, успішне складання якого значною мірою залежить від удачі. Тому напередодні варто розслабитись, добре виспатись та нарешті скласти це страшне ЗНО. Все, що потрібно, ви вже зробили 🙂

Коментарі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі, створеній Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги Силам безпеки та оборони.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися до депутатки по допомогу. Антонюк розповіла, що спочатку сумнівалася в можливості порятунку, але командна робота принесла успіх.

На місце оперативно прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці підрядної організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і безпечно вилучити 44 кажанів. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Євгенія Антонюк нагадала, що всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура23 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...