Технології
З’явилась онлайн-гра, що допоможе підготуватись до ЗНО
Громадський простір “Освіторія” зробив онлайн-гру, де майбутній студент має “прокачувати” свого персонажа, відповідаючи на питання. Ці питання зможуть допомогти підготуватись до зовнішнього незалежного оцінювання.
Платформа iLearn — це освітня онлайн-гра, в якій абітурієнти, які не мають можливості займатися з репетиторами, можуть підготуватись до ЗНО вдома.
Абітурієнт отримує стандартний прикид, але пізніше він зможе купити іншого персонажа, наприклад: графа Дракулу, Франкенштейна, відьму та інше.
Купувати їх можна за умовну ігрову валюту “Вчибакси”. Ці вчибакси учень отримує за проходження тестів, участь у вебінарах та різних курсах.
Всі можливості цієї гри повністю безкоштовні, та скористатися ними можна у будь-яку хвилину. Окрім вебінарів – вони розпочинаються за графіком у конкретну дату.
А от курси ж можна переглянути онлайн у будь-який час. Найчастіше, курс складається з 4-10 модулів. Під час його проходження учням дадуть можливість переглянути відеолекції, прослухати різні подкасти або прочитати електронний конспект. Наприкінці ж кожного модуля учень має скласти невеликий іспит — тестові завдання.
Тести, курси та вебінари проходять саме за предметами, які складають у ЗНО.
Онлайн гру iLearn заснувала команда громадського простору “Освіторія” у рамках швейцарсько-української програми EGAP за підтримки Фонду Східна Європа. Партнерами iLearn виступило Міністерство освіти і науки України та інші.
Зазначимо, що в Україні незабаром розпочинається проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Тест з математики складатимуть вже найближчого вівторка, 21 травня. Графік тестування раніше оприлюднив Український центр оцінювання якості освіти.
Читайте також: В Україні реформують систему ЗНО: що і коли зміниться?
Згідно з графіком, 23 травня відбудеться тестування з української мови та літератури; 27 травня ЗНО з іспанської, німецької та французької мов; наступного дня – з англійської мови. 30 травня складатимуть тести з фізики, 4 червня проведуть ЗНО з історії України, 6 червня – з біології, 11 червня – з географії, 13 червня – з хімії.
Що варто знати про ЗНО?
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО, раніше також Зовнішнє тестування, ЗТ) — іспити для вступу до вишів в Україні. Комплекс організаційних процедур (передусім — тестування) спрямований на визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів при їхньому вступі до закладів вищої освіти.
Для випускників закладів загальної середньої освіти 2019 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.
Також 2019 року державну підсумкову атестацію з української мови і літератури, математики або історії України у формі зовнішнього незалежного оцінювання проходитимуть учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту.
Технології
Курси від Третьої окремої штурмової бригади у Львові триватимуть 6-9 днів. Після навчання учасники отримають нові навички, корисні у війську.
Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий
Школа працюватиме як для цивільних, так і військових. Андрій Садовий додав, що відвідувати заняття можна буде і ввечері.
«Тут, як завжди, усе дуже технологічно та зручно. Пишаюся, що ми, як громада Львова, маємо змогу підтримати такі амбітні ідеї», — написав мер Львова.
Читайте також: ГУР розкрило дані російських виробників дронів на порталі War & Sanction
Записатися на курс та дізнатися більше інформації можна на сторінці Третьої ОШБр.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового
Коментарі
Технології
Ці протези отримали 1600 людей, які постраждали від російської агресії. За 2023 рік на Львівщині створили 2826 протезів для 1354 людей.
Про це повідомили у Львівській ОВА.
«Ці цифри — не просто статистика. Це тисячі українців, чиє життя розділилося на “до” і “після”. Це люди, які втратили частину себе, але не втратили віру у майбутнє. Кожен протез — це їхній шанс знову обійняти дитину, повернутися до улюбленої справи, зробити перший крок у новому житті. Кожен із цих протезів — історія людської трагедії та водночас приклад незламної волі», — сказав голова Львівської ОВА Максим Козицький.
В адміністрації також вказали, що у 2022 році в області виготовили дві тисячі протезів для 1061 людини.
Раніше ми розповідали про те, як працює центр протезування Superhumans на Львівщині.
Також ми писали, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Superhumans
Коментарі
Технології
У новому розділі представили ідентифікаційні дані виробників озброєння, описали їхню діяльність та розкрили список пов’язаних компаній. Перша наявна категорія — виробники дронів для російської армії.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Що додали на сайт
На порталі можна переглядати інформацію як про підприємства, так і про окремі моделі безпілотників. Також для окремих компаній фахівці додали посилання на перелік іноземного обладнання, яке використовують у ворожих дронах.
Наразі на War & Sanction представили інформацію про 79 російських підприємств. Ці компанії виробляють зокрема російські версії іранських БпЛА Shahed-136 під назвами «Герань» та «Гарпія», дрони «Ланцет», Zala, «Оріон», «Альтаїр» тощо.
«Розділ буде поповнюватись та розширюватись іншими категоріями. На черзі ― виробники ракет. Жоден причетний до вбивств та терору українців не буде забутий та не уникне покарання»‚ — написали в ГУР.
Переглянути новий розділ сайту можна за посиланням.
Нагадаємо, що ГУР розширило функції порталу War & Sanction: відкриті дані про злочини рф.
Також ми писали, що українські інженери розробили унікальну турель проти дронів (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУР
Коментарі