

Військо
Жінкам в ЗСУ надаватимуть предмети особистої гігієни та засоби індивідуального захисту
Військо

У Польщі завершився 15-й хакатон NATO Innovation Challenge, присвячений пошуку ефективних рішень для боротьби з керованими авіабомбами. Уперше до участі допустили українські команди, одна з яких отримала окрему відзнаку за розробку у сфері радіоелектронної боротьби.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Розробки для протидії КАБ
З-поміж 40 команд до фіналу хакатону пройшли 13, які представили інноваційні технології для боротьби з КАБ, зокрема:
- дрони-перехоплювачі зі штучним інтелектом;
- рої дронів;
- рішення у сфері РЕБ;
- радари з функцією зміни координат тощо.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
Перше місце отримала французька компанія Alta Ares, яка презентувала розробку на базі штучного інтелекту для автоматичного виявлення та ідентифікації повітряних цілей у реальному часі.
Друге місце посіла компанія Tytan Technologies GmbH з Німеччини, яка представила комплексне рішення для перехоплення цілей. Третє місце здобула французька команда ATREYD з ідеєю використання рою інтерцепторів для прогнозування та ураження повітряних об’єктів.
Впровадження технологій на полі бою
Для подальшого розвитку цих проєктів планують залучити експертні установи НАТО. Розробки випробовуватимуть, після чого найефективніші технології зможуть передати Україні, аби військові використали їх практиці.
«Протидія ворожим авіаційним засобам залишається однією з головних задач. Ідеї запропоновані командами мають перспективу для розв’язання цієї проблеми. Будемо співпрацювати, тестувати та випробовувати відібрані технології», — розповів про результати хакатону заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.
Нагадаємо, що понад 20 виробників БпЛА та роботів на оптоволокні протестували свої розробки (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони
Військо

Сили безпілотних систем оголосили набір до нового підрозділу «Гарпії», у якому операторками дронів будуть виключно жінки. Командиркою підрозділу стала Дарія з позивним «ДШК» — учасниця Революції Гідності та ветеранка кількох спецпідрозділів.
Про це повідомили в СБС.
«”Гарпії” — це середовище для жінок, які прагнуть помститися ворогу, захистити своїх дітей, родини та державу, використовуючи безпілотні та роботизовані системи», — написали в СБС.
Підготовка складатиметься з 45 днів базового курсу, понад 30 днів фахового навчання та злагодження екіпажів. У підрозділі жінки зможуть стати операторками такої техніки:
- FPV-дронів;
- ударних безпілотників;
- важких бомберів;
- наземних роботизованих комплексів.
Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)
Наразі СБС формують команду мотивованих фахівчинь, готових до результативної роботи на передовій. До підрозділу також залучатимуть чоловіків, але саме жінки керуватимуть дронами.
Заповнити анкету на вступ можна за посиланням. У СБС додали, що також існує можливість переведення чинних військовослужбовиць або мобілізації резервісток.
Сили безпілотних систем оголошують набір у жіночий підрозділ безпілотних систем «Гарпії» «Гарпії» — це середовище для жінок, які прагнуть помститися ворогу, захистити своїх дітей, родини та державу, використовуючи безпілотні та роботизовані системи. Підрозділ залучає і чоловіків, але роль пілотів, що завдають фінального удару, виконуватимуть виключно жінки. Командирка підрозділу — Дарія на псевдо "ДШК". Активна учасниця Революції Гідності, з 2022 року виконувала бойові завдання у складі кількох спецпідрозділів. Що на тебе чекає? ✅ Професійна підготовка: 45 днів БЗВП, 30+ днів фахової підготовки, а також злагодження в екіпажі перед виконанням бойових завдань. ✅ Широкий вибір засобів: FPV-коптери, важкі бомбери, ударні БПЛА типу "крило", а також наземні роботизовані комплекси. ✅ Гідне грошове забезпечення та соціальні гарантії згідно з чинним законодавством. 🤝 Є можливість переведення чинних військовослужбовиць або мобілізації резервісток. ❗️Гарантуємо потрапляння до "Гарпій" на обрану посаду. Заповнити анкету на вступ: https://usforces.army 🇺🇦 СБС: на крок попереду
Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Середа, 2 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС
Військо

Вокаліст одеського гурту Хейтспіч Дмитро Однороженко 31 березня оголосив, що добровільно долучився до Сил оборони України.
Про це він розповів на сторінці гурту в інстаграмі.
«Друзі, поїхав на канікули, коли вернусь не знаю, рідко буду на звʼязку. За можливості обіцяю робить музичку і не тільки. В цьому році в нас мають вийти дуже цікаві речі, зі мною чи без — це вже не так важливо»‚ — написав Дмитро.
У коментарях він додав, що долучився до війська добровільно, тому що «з’явилося місце робити те, що хотів».
Читайте також: Британський музикант випустив трек про звільненого з полону Максима Буткевича (ВІДЕО)

Що відомо про гурт
Гурт Хейтспіч створили у 2022 році в Одесі. Гурт складається з вокаліста Дмитра Однороженка та саундпродюсера Фіми (Алекс Єфімов).
Музиканти випустили понад 40 пісень, а найвідомішими стали «Я вб’ю всіх богів», «Птахи летять додому», «Палай» тощо. Їхні треки додали і в українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, що вийшла у 2024 році.
Нагадаємо, що американська акторка Віра Ферміґа заспівала «Червону руту» на концерті в Нью-Йорку (ВІДЕО).
Фото: інстаграм-сторінка гурту