Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
nadine primeau 1117873 unsplash 1 nadine primeau 1117873 unsplash 1

Економіка

Зерно, льон і коноплі: які органічні продукти експортує Україна?

Опубліковано

 

В Україні вирощується досить велика номенклатура органічної продукції. Окрім плодів та овочів, це зернові, олійні і бобові культури – кукурудза, пшениця, соя, ріпак, соняшник. Про це пише AgroGuide.

“Площа під органічним виробництвом зараз продовжує зростати. Не тільки тому, що є попит в Україні, але і на експортних ринках. Другий фактор навіть більш вагомий”, – зазначають у повідомленні.

Навіщо розвивати галузь органічних продуктів?

Стимулює розвиток ринку наявність попиту на таку продукцію. Адже щоб вести органічне господарство потрібні чималі інвестиції – значно більші, ніж у традиційному виробництві. Досить складно фермеру-початківцю зайти в цей бізнес без наявності державної підтримки або кредитування, міжнародних інвестицій.

 

У країнах, націлених на органічне виробництво, ринок регулює відповідне законодавство. Поступово воно розвивається і в Україні. Наприклад, торік прийнято закон, який передбачає обов’язкове маркування органічної продукції. Він же встановлює штрафи для тих, хто безпідставно вказує на упаковці приставки «еко», «біо».

Читайте також: В Україні з’явився перший органічний сертифікований цукор

Контролюють це все органи сертифікації, які є в кожній державі. В Україні це компанія «Органік Стандарт». Вона займається всіма перевірками, видає сертифікати на вирощування органічної продукції. Крім цього є міжнародні компанії, які знаходяться в інших країнах, але так само можуть сертифікувати українських виробників.

Що і куди експортуємо?

На експорт з України найбільше йде продукція рослинництва: пшениця, кукурудза, соя, ріпак, насіння соняшнику. Серед продукції тваринництва – в основному молоко і мед.

Читайте також: В Україні відкрили завод, що вироблятиме мед на експорт

Звичайно, органічна молочна продукція представлена набагато більше за рахунок того, що її виробники в Україні більш сильні. Проте основою експорту все-таки залишається рослинництво. Окрім вказаних вище культур експортується навіть льон, гірчиця, насіння конопель.

Переважно експорт здійснюється в країни Центральної та Західної Європи – в Данію, Нідерланди, Німеччину. Вони були покупцями української органічної продукції протягом багатьох років. З ними добре налагоджені партнерські зв’язки. Крім того, ці країни зацікавлені в інвестиційних проектах, пов’язаних з органічним сільським господарством. Та ж Німеччина, Швейцарія фінансує кілька органічних проектів в Україні.

Було кілька незначних поставок і на Близький Схід. Частково цей ринок також закривають українські постачальники, але основним напрямком збуту все-таки є Європа і потенціал поставок в європейські країни все ще не закритий.

Читайте також: Як учителька біології зайнялася прибутковим бджолярським бізнесом

Нагадаємо, що на Чернігівщині, у фермерському господарстві “Агро-люкс”, виготовляють кілька десятків видів органічної продукції, зокрема, 15 видів вершкового масла. 

Реклама

Економіка

«Дунайський аграрій» вирощуватиме органічну картоплю за нідерландськими технологіями

Опубліковано

 

Українське підприємство «Дунайський аграрій» вирощуватиме органічну картоплю за нідерландськими технологіями.

Про це пише agrotimes.ua.

Зазначається, що донині підприємство виркористовувало звичайну технологію.

 

За словами директора підприємства Романа Дяжука, підприємство взяло на пробу голландські найновіші ранні сорти Раномі, Алюетт і вже достатньо відомий сорт Арізона.

Читайте також: Як створювалась одна з найбільших органічних ферм в Україні (ВІДЕО)

Урожай виявився хороший, бульби доволі великі, якість висока. Раніше підприємство вирощувало лише українські сорти.

«Дунайський аграрій» замінив хімічні препарати на біо, якими зазвичай працюють на випередження. 

Нагадаємо, Україна стала найбільшим експортером картоплі до Білорусі.

Як ми повідомляли раніше, на Житомирщині з’явився пам’ятник картоплі.

Читати далі

Економіка

Україна має намір побудувати водневий коридор в Німеччину

Опубліковано

 

Компанії-оператори газотранспортних систем Європи, серед яких «Оператор ГТС України», беруть участь в ініціативі «Центральноєвропейський водневий коридор», у рамках якої буде створено водневу магістраль для транспортування альтернативного палива.

Про це повідомили у пресслужбі українського оператора.

За словами представників компанії, через магістраль налагодять транспортування водню із перспективних районів виробництва цього «зеленого» палива через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в Європейському союзі.

 

«Водневий коридор також дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств споживачам водню в Чеській Республіці та Словаччині», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожНа Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу

В ініціативі беруть участь «Оператор ГТС України», словацька компанія EUSTREAM, чеська NET4GAS і німецька OGE.

Фото: tsoua.com

Український оператор очікує, що Німеччина стане основним хабом попиту на водень в Європі, який постачатиме великі обсяги палива для забезпечення своїх потреб.

Учасники ініціативи вважають, що водневу магістраль можна створити на базі існуючої газової інфраструктури за допомогою інвестицій.

Читайте також: Британська компанія видобуватиме нафту на Львівщині

Нині організатори проекту вивчають можливість створення «Центральноєвропейського водневого коридору» для поставок водню в обсязі до 120 ГВт-год в день.

Довідка

У 2020 ЄС затвердив Водневу стратегію для кліматично нейтральної Європи до 2050 року, у якій Україна визначена як пріоритетний партнер завдяки її потенціалу з виробництва «зеленого» палива і наявності інфраструктури для поставок. Процес переходу ЄС з газу на водень може зайняти близько 25 років. Iнвестиції для такого переходу для України складуть щонайменше 100 млрд доларів.

Нагадаємо, в Україні вперше сертифікували авто, що заправляється воднем.

Як ми повідомляли раніше, Нафтогаз і німецька RWE підписали меморандум з розвитку водневих проектів.

Головне фото: erece.org.

Читати далі

Економіка

«Мотор Січ» і турецька військова компанія Baykar Makina підписали угоду

Опубліковано

 

Український виробник авіадвигунів «Мотор Січ» і турецька компанія-виробник безпілотників Baykar Makina підписали угоду про співпрацю.

Про це повідомив Укрінформ.

Зазначається, що підписання відбулося під час виставки аерокосмічної техніки та технологій TEKNOFEST у Стамбулі.

 

У турецькій компанії розповіли, про високу ефективність співпраці з Україною по частині двигунів, зокрема з компаніями «Івченко-прогрес» та «Мотор Січ».

Халюк Байрактар

«Сьогодні важливий момент для наших компаній – Bayraktar та Мотор Січ. Як ви знаєте, AKINCI – наша безпілотна система стратегічного рівня, їх уже постачають у ЗС Туреччини. Це продукт найвищого технологічного рівня», – сказав після підписання технічний директор компанії Baykar Makina Халюк Байрактар.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Топменеджер турецької компанії підкреслив, що співпраця між Україною та Туреччиною останніми роками зростає та реалізується за принципом взаємовигідного партнерства «перемога-перемога».

Халюк Байрактар

Деталі угоди не розголошуються.

Читайте такожЗ Парижу у Ладанці. Історія одного священника, який відроджує невеличке село на Львівщині

На виставці аерокосмічних технологій TEKNOFEST було представлено ударний безпілотник Akıncı турецького виробництва, який має двигуни українського виробництва.

На відкритті виставки цей БПЛА здійснив демонстраційний політ спільно з керованим пілотом літаком Hürkuş виробництва турецької авіаційної компанії TUSAŞ.

Нагадаємо, Укроборонпром підписав угоду з британською Babcock про будівництво військових кораблів.

Як ми повідомляли раніше, українські двигуни підняли безпілотник Akinci на 11,5 км і побили рекорд турецької авіації.

Усі фото: ukrinform.ua.

Читати далі