Суспільство
Як учителька біології зайнялася прибутковим бджолярським бізнесом
Українські бджоли гудуть та виробляють натуральні стероїди. З ягід Годжі й чіа спортсмени та селебрітіз переходять на бджолиний пилок. Зараз усі об’єми зібраного в Україні продукту задешево експортують за кордон.
Популяризувати такий бджолопродукт взялася хмельницька пасічниця Наталя Лохтенко. Дівчина створила власний бренд FitBee. Пакуночок такого пилку коштує 270 грн.
Читайте також: Закарпатські фермери роблять екзотичну згущівку з молока буйволиць
Наталія продовжує справу свого батька-пасічника. Вона самотужки порається на пасіці, викачує мед та продає його у соцмережах. Зараз у її володіннях близько 30 бджолиних сімей.
Вона викладає біологію, географію та екологію у Хмельницькому вищому прфтехучилищі № 11. А стати пасічницею дівчину змусили життєві обставини. З часом Наталя настільки полюбила цю справу, що вже й не уявляє без бджіл свого життя.
“Це мої домашні улюбленці. Допоки вони гудуть, то здається, що тато вдома”, – розповідає Наталя.
Наталя Лохтенко мріє зробити український пилок відомим у всьому світі.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Суспільство

Для туристів розроблятимуть новий замковий маршрут, що проляже через Закарпаття до румунського Сату-Маре.
Маршрут проходитиме замками Карпат з елементами доповненої реальності, повідомляє Укрінформ.
Як повідомив голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров на своїй сторінці у Фейсбуці, цей проєкт став одним із переможців 3-го конкурсу Програми HUSKROUA ENI CBC 2014-2020 за участі Угорщини, Словаччини, Румунії та України.
Читайте також: У замку на Закарпатті з’явився новий арт-об’єкт (ФОТО)
Що цікавого в маршруті?
За інформацією видання «Голос України», йдеться про тематичний маршрут для прихильників мандрувати замками (SMAR.T.OURISM), мета якого – підвищення туристичного потенціалу прикордонних районів.
Читайте також: На Львівщині відновили дах монастиря одного з найдавніших замків України
«Передбачено створити спільний транскордонний тематичний замковий маршрут в районах Сату-Маре (Румунія) і Закарпаття. Проєкт розрахований на 24 місяці. Загальний бюджет – 337 000 євро. Бюджет АРР «Закарпаття» – 143 430 євро», – йдеться в повідомленні.
Головний партнер проєкту – Асоціація розвитку міжсоціальної культури повіту Сату-Маре (Румунія). Партнери – КП «Асоціація регіонального розвитку «Закарпаття» Закарпатської обласної ради та Оноківська сільська рада.
Нагадаємо, у Києві триває відновлення башти Київської фортеці.
Фото: pmg.ua
Суспільство

“Розумні” світлофори, оснащені системою сканування вулиць та електронного врегулювання потоку, планують встановити у Рівному.
Про це Суспільному розповів заступник міського голови Володимир Дяк.
Як це працює?
Як повідомляється, система таких світлофорів враховуватиме як рух автомобілів, так і пішоходів.
Окрім встановлення сучасних стаціонарних світлофорів з електронною системою сканування вулиць та врегулювання руху, у Рівному хочуть модернізувати і наявні світлофори. Мета – розвантажити рух транспорту.
Читайте також: У Полтаві встановили сучасні світлофори й інтерактивний радар (ФОТО)
Нині місто вивчає системи, які працюють в інших країнах та вже “має цікаві пропозиції та проєкти у цьому напрямку”. Посадовець зазначив, що у міськраді мають на меті запросити та вислухати усіх, хто пропонує послуги з встановлення світлофорів, аби обрати найкращий варіант.
Читайте також: У Києві планують реконструювати дві площі
“Є світлофорний об’єкт, у ньому облаштоване все обладнання, яке буде сканувати потік автомобілів. Якщо, скажімо, зліва три автомобілі, а спереду двадцять автомобілів, які будуть в черзі, то зрозуміло, що це є світлофор, який відрегульований для того, щоб продовжити рух цих двадцяти автомобілів. Мається на увазі продовжити час переїзду того чи іншого перехрестя. Це буде враховано і людей, все”, – розказав Володимир Дяк.
Нагадаємо, у Рівному облаштували майданчик для юних автолюбителів.
Фото: lviv1256.com
Суспільство

На Львівщині у Дрогобицькій міській лікарні №1 завершили реконструкцію приймально-ургентного відділення.
Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.
Як зазначається, вартість проєкту становить понад 62 млн грн.

Читайте також: В Україну прибув препарат для недоношених новонароджених
Приймальне відділення зокрема оснастили сучасним медичним обладнанням: апаратом комп’ютерної томографії та апаратом ультразвукової діагностики.

Читайте також: На Київщині відремонтували сім приймальних відділень
Лікарня є багатопрофільною та обслуговує територію з населенням майже 300 тис мешканців, зокрема, мешканців міст Дрогобича, Стебника, Трускавця, Борислава, смт. Східниці з прилеглими селами, Дрогобицького району та інших.
Читайте також: Німеччина виділить 36 млн євро для розвитку інфраструктури у прифронтових регіонах

На співфінансування проекту з реконструкції місцевим бюджетом на 2021 рік виділено додаткові кошти в сумі 6 млн грн. Ці кошти скерують на придбання ліфтів, облаштування в’їзду в бокси автотранспорту, розведення медичних газів та придбання кисневої станції та генератора резервного живлення.




Фото: loda.gov.ua