Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1540192167 19102018 uteplennia e1560785604711 1540192167 19102018 uteplennia e1560785604711

Економіка і бізнес

Зекономити на опаленні вдвічі! Як це вдалось Вознесенську?

Опубліковано

Новий опалювальний сезон Вознесенська міська лікарня зустріне утепленою. Ще кілька років тому вони витрачали  на опалення… 400 тисяч гривень на рік.

Сотні тисяч гривень на опалення лікарні – і в той же час холодні приміщення, змерзлі пацієнти та доктори. Так було у Вознесенську, аж поки міська влада не вирішила податись на програму від Європейського союзу.

Чотири роки потому роботи майже завершені, і у цьому опалювальному сезоні очікують аж 62% економії на опаленні.

Як з космічної суми за утеплення заплатити лиш 20 %? Тримайте лайфхак від Вознесенська.

Знизити витрати на комуналку у три рази

Уже цього року у Вознесенську дві утеплені будівлі міської лікарні витрачатимуть вдвічі менше енергії, ніж зазвичай необхідно на опалення цих багатоповерхівок. Нащо аж 23,7 мільйони гривень знадобилось, аби економити на опаленні усього лиш сотні тисяч?

Читайте також: В Україні проектуватимуть енергоефективні висотки

Це вкладення на перспективу, яке повністю окупиться за 16 років.

17,7 мільйонів на утеплення споруд дав Євросоюз через програму “Угода мерів – Демонстраційні рішення”, а ще 6 мільйонів виділила міська влада Вознесенська.  

Роботи у двох будівлях міської лікарні Вознесенська майже завершені. Уже цієї осені витрати на опалення за розрахунками експертів повинні зменшитись на 62%

І коли роботи у поліклініці і педіатричному відділенні завершать, споживання енергії у цих двох спорудах радянського часу побудови зменшиться на 62%.

Міському бюджету це дасть:

– можливість окупності за 16 років (відповідно міські 6 мільйонів відіб’ються і того швидше);

– економії міського бюджету – зекономлені кошти витратять на інші потреби міста;

– можливість утримувати комфортну температуру для працівників і пацієнтів медзакладу у будь-яку пору рокую

Самостійно фінансування не потягнули б

Вознесенськ – це місто у Миколаївській області, де живе майже 36 тисяч жителів. Річний бюджет у міста – біля 400 мільйонів гривень.

Енергоефективна модернізація лікарні Вознесенська триває із 2015 року. За умовами проекту, 80% витрат фінансує Європейський Союз. Решту коштів виділила міська влада.

Начальник відділу енергоменеджменту, муніципальних ініціатив та інвестицій Вознесенської міської ради Олександр Заїка каже: повністю фінансування цього проекту місто самостійно не потягнуло би.  

Але коли Європейський Союз був готовий допомогти і надати 80% коштів – то решту 20%, навіть із додатковими витратами, ми уже змогли виділити.

У 2015 році – перед початком енергомодернізації – будівля поліклініки споживала 291,99 гігакалорій. Але тепло виходило через неутеплені ділянки, як наприклад, протікаючий шиферний дах, і у приміщеннях взимку було реально холодно – іце при витратах на опалення у майже 400 тисяч гривень.

Читайте також: В Україні 34 виші розпочали підготовку енергоаудиторів

Як виглядає економія зсередини

У більшості розвинених країн при розрахунку опалення люди платять вже не за кількість спожитого палива, а саме за його якість або калорійність. Тобто чим якісніше пальне, тим менше тепла доведеться витратити для нагріву приміщення. Якість спожитої будинком енергії вимірюється у гігакалоріях (1 гігакалорія або один мільярд калорій – кількість теплоти, яку потрібно затратити, щоб нагріти 1000 тонн води на 1 градус Цельсія).

Аби отримати “шалену” економію на теплі, до утеплення підійшли комплексно: починаючи від перекриття даху і закінчуючи індивідуальним тепловим пунктом

Після утеплення витрати енергії у двох будівлях повинні зменшитись до 139,7 гігакалорій на рік.

Аби досягти таких результатів, у будівлі поліклініки:

  1. утеплили та перекрили горище;
  2. замінили систему опалення та встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП). Нова система, обіцяють, автоматично реагуватиме на зміну зовнішньої температури та режим роботи об’єкту. Відтак у самій поліклініці збільшуватиметься або зменшуватиметься кількість енергії на опалення;
  3. переобладнали вентиляцію;
  4. замість старих ґанків, що через надмірно велику площу пропускали холодне повітря зовні, встановили нові;
  5. оновлений фасад будівлі поліклініки – вентильований, що не дозволятиме накопичуватися волозі.

А друга споруда, де знаходиться відділення педіатрії, на додачу до усього отримала нову систему водопостачання і безперебійну гарячу воду. Також тут встановили систему онлайн-моніторингу споживання енергії.

З помічників – у професійні аудитори

Ідея утеплення була у тому, аби наочно показати місту приклад економії. Це не спрацювало, якби не робота Ресурсного центру з енергоефективності, який створили на базі громадської організації «Агентство економічного розвитку».

Він почав діяти у 2015 році – практично з початком енергомодернізації двох будівель Вознесенської лікарні.

Тоді центр популяризував ідею енергоефективності серед міст, допомагав шукати кошти для утеплення багатоповерхівок жителям Вознесенська та Вознесенського району. Сьогодні ж – консультує та проводить для ОСББ, власників будинків та підприємців аналіз енергоспоживання будинку.

Працівники Центру за чотири роки роботи стали експертами з енергоефективності і тепер сертифікують будівлі, аналізуючи, де втрачається тепло, та надаючи рекомендації, як це виправити, розповідає Сергій Трандафіл, керівник Центру.

Фактично, Ресурсний центр працює енергоаудитором на чотири міста – Вознесенськ, Первомайськ, Южноукраїнськ, Южне, надаючи сертифікати енергетичної ефективності будівлі (енергопаспорт, де визначений клас енергоефективності будівлі та рекомендації щодо його підвищення – авт.).

Це будівля поліклініки у старому вигляді: “діряве” горище, балкони та старі вікна забирають значну частину тепла. Але уже цієї зими пацієнти і доктори нарешті не замерзатимуть у цьому приміщенні

Супроводжуємо проекти енергомодернізації, допомагаємо оформлювати документи під час їх реалізації, співпрацюємо із місцевою владою. Зараз Ресурсний центр вийшов на повне самозабезпечення, – каже Сергій.

А враховуючи, що Закон України «Про енергетичну ефективність будівель» запроваджує для будівель обов’язкову сертифікацію енергетичної ефективності з 1 липня 2019 року, Ресурсний  центр обіцяє стати непоганим джерелом прибутку для міського бюджету.

Як працює енергоефективність у Вознесенську сьогодні?

Попит на енергоефективні рішення у жителів Вознесенська був і до 2015 року. Але разом із енергомодернізацією лікарні, люди почали бачити відчутні результати – і самі стали отримувати їх у своїх будинках, – каже Сергій Трандафіл.

Найголовніший результат проекту – економія енергії у 62 відсотки у будівлях лікарні – проявить себе якраз зі стартом опалювального сезону 2019-2020. Але є також і проміжні результати. Так, завдяки проекту «Угоди мерів» до міста прийшли і нові великі підрядники.

Читайте також: Енергоефективні школи і дитсадки Києва зекономили близько 100 млн грн

З популяризацією ідеї енергоефективності у місті теж все вдалось – уже модернізували дитячий садочок №14 і школу №8. Окрім того, і містяни активно утеплюють свої будинки.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі