Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
image023 image023

Економіка

В Україні 34 виші розпочали підготовку енергоаудиторів

Опубліковано

В Україні стартувала програма з підготовки енергоаудиторів на базі вищих навчальних закладів. До неї приєдналися 34 виші в усіх регіонах, повідомляє Укрінформ.

“Починається масштабний проект підготовки енергоаудиторів в Україні. В 2017 році були підписані два дуже важливі закони – закон про Фонд енергоефективності та закон про енергоефективність будівель”, – йдеться у повідомленні.

Навіщо нам аудитори?

Аудитори будуть проводити енергетичну сертифікацію будівель. Такі сертифікати знадобляться, якщо будинок буде отримувати державну допомогу на енергомодернізацію, наприклад, “теплий” кредит.

Для того, щоб отримати сертифікат, замовник повинен вибрати енергоаудитора в базі даних фахівців. Після цього укладається договір, і аудитор проводить перевірку будинку, визначає його ефективність і пропонує заходи для зменшення споживання енергії і платежів за комунальні послуги.

Читайте також: В Україні з’явилися перші п’ять сертифікованих енергоаудиторів

За результатами цього аудиту складається сертифікат, який отримує будинок. Згодом Держенергоефективності вносить його в свою базу даних і перевіряє якість цього документа.

Читайте також: 30 ОТГ отримали обладнання для енергоаудиту будівель

Сертифікат містить загальну інформацію про будівлю і його характеристики, клас енергетичної ефективності, дані про викиди парникових газів і споживання первинної енергії.

Чому це важливо?

Саме від компетентності майбутніх енергоаудиторів залежатиме, наскільки швидко просуватиметься реформа енергоефективності вперед. Без підготовки енергоаудиторів, без якісного аналізу споживання ресурсів рухатися вперед на шляху впровадження реформи неможливо.

“Інженерний потенціал України величезний. Але за роки незалежності ми постійно опинялися у ситуації, де нам казали: “Газ буде дешевий”. Водночас ми на одиницю валової продукції витрачаємо в 2-3 рази більше енергоресурсів, ніж будь-яка країна ЄС, у житловому секторі – в 4 рази більше, ніж будь-яка країна ЄС. У нас 200 кВт на 1 м квадратний щорічно, у Польщі це 75 кВт, у Німеччині – 50 кВт. Ми, як Українці, будемо ставити собі амбітні цілі”, – розповіли у Мінрегіонбуді.

Економіка

Україна отримає €100 мільйонів від ЄС на реконструкцію системи передачі електроенергії

Опубліковано

Європейський Союз у межах програми Ukraine Investment Facility (UIF), яка є частиною плану Ukraine Facility, надасть 100 млн євро НЕК «Укренерго» для реконструкції системи передачі електроенергії.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Кошти будуть спрямовані на підтримку проєкту «Реконструкція та реабілітація інфраструктури передачі електроенергії України II».

«Проєктом, зокрема, передбачаються реконструкція, ремонт, реабілітація та заміна зруйнованих та/або пошкоджених частин української інфраструктури передачі електроенергії, обладнання, будівництво нових підстанцій та ліній електропередачі з використанням сучасних та енергоефективних технологій, а також заходи з фізичного захисту елементів електроенергетичної інфраструктури», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В цьому році Україна запустить 1 гігават додаткової електрогенерації

У Міненерго також зауважили, що підписана угода є однією із перших, що підписані під егідою програми UIF, і є значним кроком в напрямку реконструкції української системи передачі електроенергії.

Нагадаємо, наприкінці липня відключень електроенергії стане менше. Це пов’язують із тим, що з ремонту виведуть кілька об’єктів, які виробляють електроенергію.

Фото: Міністерство енергетики України

Читати далі

Економіка

На Київщині побудують індустріальний парк за 6 мілрд. грн

Опубліковано

У Вишгородському районі Київської області створять індустріальний парк «Грін Індастріал Парк» із загальними інвестиціями в шість мільярдів гривень.

Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

Парк спеціалізуватиметься на виробництві будівельних конструкцій і виробів, готових металевих виробів (крім машин та устаткування), машинобудуванні та харчових продуктів. Крім того, на його території розташуються підприємства, що займаються науково-технічною діяльністю і сферою інформації та телекомунікацій. У результаті планується створення трьох тисяч додаткових робочих місць.

Читати також: У центрі Києва хочуть зробити парк природного охолодження: як підтримати ініціативу

Загальна сума інвестицій у розвиток парку становитиме шість мільярдів гривень, з яких 4,3 мільярди вкладатиме ініціатор створення парку, а понад 1,5 мільярди очікуються від потенційних учасників.

«Грін Індастріал Парк» став 18-м парком, який було додано до Реєстру цього року, зазначили в Мінекономіки. У держбюджеті на 2024 рік заклали один мільярд гривень на підтримку розвитку таких парків. Загалом до Реєстру вже додали 86 парків.

Нагадаємо, що у Львові облаштують сад для реабілітації військових та їх рідних, які постраждали від війни.

Фото: freepik.

Читати далі

Економіка

Латвія передасть українським лікарням €100 тисяч

Опубліковано

Уряд Латвії ухвалив рішення виділити 100 тисяч євро з бюджету на непередбачені витрати – на підтримку роботи медичних установ України під час війни.

Про це повідомляє МЗС балтійської країни.

Оцінюючи поточну ситуацію, внесок буде зроблено через одну відповідальну агенцію ООН, таку як Всесвітня організація охорони здоров’я чи Офіс обслуговування проєктів ООН, або через Міністерство охорони здоров’я України.

Крім того, МОЗ Латвії у тісній співпраці з МОЗ та посольствами України збирає інформацію про терміново необхідні ліки, вироби медичного призначення та обладнання та вже працює над організацією наступної відправки пожертвувань українським медичним закладам.

З початку російського вторгнення Латвія на двосторонній основі допомагає Україні медичними приладами, медикаментами, оперативними автомобілями екстреної медичної допомоги та іншим медичним обладнанням і матеріалами.

Читайте також: «Охматдит» частково відновив роботу після російської ракетної атаки

Латвійське МЗС повідомляючи про чергове відправлення допомоги, нагадує, що 8 липня 2024 року Росія здійснила ракетний удар по найбільшій українській дитячій лікарні «Охматдит», а також Центру жіночого здоров’я та планування сім’ї ISIDA.

В результаті авіаударів постраждали та загинули кілька пацієнтів і лікарів обох медзакладів. Крім того, ці атаки призвели до серйозних збоїв у роботі медичних закладів та створили додаткове навантаження на інші лікарні в Україні.

Нагадаємо, естонці зібрали на відновлення «Охматдиту» €60 тисяч.

Фото: freepik

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Технології3 дні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство1 тиждень тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство2 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

Суспільство2 тижні тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

РЕКЛАМА: